×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
20. oktobris, 2012
Drukāt

Pāvests gatavojas pasludināt septiņus jaunus svētos

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ievadot tā dēvēto “Ticības gadu”, pāvests Benedikts XVI gatavojas svētdien, 21.oktobrī, pasludināt septiņus jaunus svētos, tostarp pirmo svēto vidū nonākušo Amerikas iedzimto.

Kateri Tekakvita (1656-1680), kas pazīstama arī kā “Mohauku Lilija”, savulaik dzīvoja pašreizējo ASV un Kanādas pierobežā, un viņa kļuvusi par pielūgsmes objektu gan tradicionālajās reliģijās, gan katolicismā.

Tekakvita tika beatificēta jau 1980.gadā pāvesta Jāņa Pāvila II laikā.

Paredzēts, ka uz ceremoniju Svētā Pētera bazilikā ieradīsies vismaz pusotrs tūkstotis kanādiešu svētceļnieku.

Starp jaunajiem svētajiem ir arī kāds franču misionārs Madagaskarā, kurš 1896.gadā krita par nemiernieku upuri, kāds filipīniešu seminārists, kas 17 gadu vecumā miris mocekļa nāvē, kāda vācu imigrante ASV, kura rūpējusies par lepras slimniekiem, un kāda spāņu mūķene, kas savulaik cīnījusies par sieviešu tiesībām.

Vatikāna eksperti norāda, ka Svētā krēsla lēmums minētās personas izsludināt par svētajiem tieši šobrīd saistāms ar tā dēvēto “jauno evaņģelizāciju”, kuras mērķis ir pavērst pretējā virzienā baznīcēnu skaita straujo sarukšanu Eiropā un Savienotajās Valstīs un pretoties pieaugošajām sabiedrības sekularizācijas tendencēm.

Kanonizācijas ceremonija notiks, turpinoties kārtējais sinodei, uz kuru pulcējušies 262 bīskapi no visas pasaules.

Piepulcējot septiņus jaunus svēto, Benedikta kanonizēto personu skaits sasniegs 44.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+