Mobilā versija
+1.2°C
Nanija, Ilgmārs
Ceturtdiena, 30. marts, 2017
15. jūnijs, 2015
Drukāt

Pāvests ierosina noteikt fiksētu Lieldienu datumu (5)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Katoļu baznīcas pāvests Francisks nācis klajā ar aicinājumu noteikt fiksētu Lieldienu datumu, ko varētu svinēt kopīgi ar pareizticīgajiem.

Lieldienas ir svarīgākie kristiešu svētki, kas simbolizē Jēzus Kristus augšāmcelšanos, taču to datums katru gadu mainās. Katoļi Lieldienas svin pirmajā svētdienā, kas seko pirmajam pilnmēnesim pēc 21. marta, bet pareizticīgajiem Lieldienas bieži iekrīt nedēļu vēlāk. Mums jārod vienošanās par kopīgu datumu, norādījis pāvests, piebilstot, ka piemērota varētu būt aprīļa otrā svētdiena. “Tas ir skandalozi, ka šobrīd kristieši var sastapties un vaicāt: kad jūsu Kristus piecēlās no mirušajiem? Mans Kristus piecēlās šodien, jūsu Kristus – nākamnedēļ,” pajokojis Francisks. Norādot, ka pilnmēness ar katru gadu ir vēlāk un vēlāk, pāvests arī izteicies, ka “60 gadu laikā mēs riskējam ar Lieldienu svinēšanu augustā”.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Augustā var iekrist Ramadans,bet ne kristīgo Lieldienas.

  2. Viss ir pareizi un ļoti labi saprotams. Lieldienas – tas ir dabas atmodas laiks pēc aukstās un tumšās ziemas Pilnmēnesī. Mūsu dzīves ritmu pamatā nosaka tikai daba, nevis kādi citi faktori. Piecelsimies no ziemas miega kopā ar dabu un priecāsimies!

  3. Labāk svinēt pēc saules līdz ar Lielo dienu – 21. martā, lai visām ticībām miers.

  4. Vispār nav saprotams,kā var katru gadu piedzimt citā datumā.

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+