×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
21. augusts, 2017
Drukāt

Pāvests: Imigrantu tiesības stādāmas augstāk par nacionālo drošību (12)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pāvests Francisks

Pāvests Francisks pirmdien aicinājis politiskos līderus aizstāvēt imigrantus, uzsverot, ka viņu drošība esot stādāma augstāk nekā nacionālās drošības apsvērumi.

“Solidaritāte konkrēti jāizrāda katrā migrācijas pieredzes pakāpē, no došanās ceļā un ceļojuma laikā līdz ierašanās brīdim un atgriežoties,” teikts Romas katoļu baznīcas Pasaules dienas priekšvakarā izplatītajā pāvesta paziņojumā.

Viņš mudinājis radīt “plašākas iespējas” imigrantiem un bēgļiem “droši un legāli” ieceļot to izvēlētajās valstīs, piebilstot, ka ikviena imigranta cieņa un tiesības esot ievērojamas neatkarīgi no to statusa.

“Cilvēciskās personas centrālās lomas princips (..) uzliek mums pienākumu vienmēr personas drošību stādīt augstāk par nacionālo drošību,” uzsvēris katoļu baznīcas galva.

Viņš aicinājis rast alternatīvus risinājumus nelegālo imigrantu aizturēšanai, piebilstot, ka kolektīva nelegālo imigrantu izraidīšana neesot “piemērots risinājums”.

Tā vietā, pēc Franciska domām, nelegālajiem imigrantiem esot piešķirama pārvietošanās brīvība, piekļuve saziņas līdzekļiem, tiesiskajai palīdzībai un tādām ikdienas tiesībām kā, piemēram, bankas konta atvēršana.

Pāvests paudis arī netiešu atbalstu pretrunīgi vērtētajam likumprojektam, kas paredz automātisku pilsonības piešķiršanu Itālijā dzimušajiem imigrantu bērniem.

Franciska paziņojums jau izsaucis Ziemeļu līgas kritiku.

Tās līderis Mateo Salvīni norādījis, ka Francisks, ja tā vēlas, šos ieteikumus var realizēt pats savā valstī – Vatikānā.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Tads pavests ar savu apmatibu liek noversties.

 2. Arī pāvests mēdz pajokot. Taču šis jociņš ir pavisam pliekans …

 3. Jā. Lai atver Vatikāna vārtus plaši jo plaši, bet, lai tie nelien citās zemēs.

 4. ... mjāā! šokējoši! Atbildēt

  tiešām, lai šis gudrinieks izmitina migrantus katrā vatikāna istabā! … visupirms baļķi izvelc no savas acs, un tikai tad meklē skabargu cita acī!

 5. Svētais idiņš

 6. Kādi domu graudi perinās Pāvesta galvā, ŠAUSMAS!!! Lai valstis imigrantu drošību stādītu augstāk par NACIONĀLO drošību??????????? KO TAS IDIŅŠ DOMĀ!??? Tad lai atver Vatikāna durvis un parāda priekšzīmi??? KĀ ar imigrantu CIEŅU UN TIESĪBĀM PRET VIETĒJIEM – viņi slepkavo bez žēlastības???? Kur šo imigrantu PIENĀKUMI UN BIJĪBA??? KO PĀVESTS VAR BULDURĒT???

 7. Kā tad nu paša Pāvesta viedokli esiet noslēpuši pašā dibinā? Laikam jau bail, ka nesākam drupināt savu impēriju. Vai varbūt sagaidāms plašs komentāru klāsts tādiem domu graudiem?

 8. Manuprāt, šīs “svētais” idiņš un viņa brandža ir jau pieraduši melot un liekuļot, vairāk kā 2000 gadu garumā. Tādēļ, mani viņa murgi nedz izbrīna, nedz tie liekas kaut kas jauns, nedz arī kaut kā uzrunā.

 9. Lai tie tad tik “piļī’ uz Vatikānu.

 10. Aiz dzeloņstieplēm ar pāvestu priekšgalā.

 11. Par cik tad prāvests pārdevās muslimu teroristiem?

Draugiem Facebook Twitter Google+