Pasaulē
Eiropa

Pāvests nosoda kliķes Vatikānā 16

Foto – AFP/LETA

Romas pāvests Francisks atkal izmantojis iespēju, lai sarātu savus kolēģus Vatikānā.

Pāvests nosodīja kliķu izplatīto “audzēju” un korumpētos birokrātus, ko pārņēmušas ambīcijas un iedomība. “Romas reformēšana ir pielīdzināma Ēģiptes sfinksu tīrīšanai ar zobu birsti,” Francisks atzina kardināliem, bīskapiem un priesteriem. “Ir vajadzīga pacietība, nodošanās un smalkjūtība,” piebilda pāvests.

Viņš atzina, ka Svētā Krēsla labā strādā daudz kompetentu, lojālu un pat bezgrēcīgu cilvēku. Tomēr ir arī tie, kas tika izraudzīti, lai palīdzētu pāvestam reformēt Vatikāna neefektīvo un novecojušo birokrātiju, tomēr nav bijuši spējīgi tikt galā ar uzdevumu.

“Kad šie cilvēki tiek delikāti aizvākti, viņi nepatiesi pasludina sevi par sistēmas, “nezinošā pāvesta”, “vecās gvardes” mocekļiem, lai arī patiesībā viņiem vajadzētu atzīt savu vainu”, uzsvēra Francisks. Pāvests jau iepriekš Romas kūrijai Ziemassvētkos ir veltījis skarbus vārdus, ielūdzot Vatikāna birokrātus uz jezuītu stila sirdsapziņas pārbaudi pirms jaunā gada iestāšanās.

Visasāko kritiku viņš pauda 2014. gadā, nosaucot “15 kūriju skārušas slimības”, kuru vidū ir “tenku terorisms”, “garīgs alcheimers” un liekulīga dubultā dzīve.

Franciska uzruna vakar nebija tik barga, un viņš solīja koncentrēties uz Vatikāna attiecībām ar citām valstīm un ticībām.

Daļu laika viņš tomēr veltīja Vatikāna iekšējām lietām, vēršot uzmanību uz vairākiem neskaidriem gadījumiem, kad šogad savu amatu pametušas Vatikāna amatpersonas, kas atkal licis apšaubīt pāvesta vadīšanas spējas.

Šogad amatu zaudējušo vidū ir Vatikāna galvenais revidents, Vatikāna bankas otra nozīmīgākā amatpersona, kā arī Ticības doktrīnas kongregācijas vadītājs.

LA.lv