Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Ausma, Ausmis, Ingūna, Inguna, Inguns
Pirmdiena, 26. jūnijs, 2017
13. septembris, 2014
Drukāt

Pāvests piemin simtgadi kopš Pirmā pasaules kara sākuma

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pāvests Francisks sestdien, 13.septembrī, Itālijas ziemeļrietumos pieminējis Pirmā pasaules kara sākuma simto gadadienu, nosodot tos, kas pelna no kara “trakuma”.

“Šīsdienas pasaulē aiz kulisēm ir intereses, ģeopolitiskas stratēģijas, kāre pēc naudas un varas un pastāv ieroču ražošana un tirdzniecība,” tūkstošiem klātesošo Redipudžlijas kapsētā uzrunāja pāvests. “Pat šodien, pēc vēl viena pasaules kara nelaimes, var runāt par trešo karu: cīņu par ēdienu ar noziegumiem, slaktiņiem un postažu.”

Pēc viņa teiktā, tā pati “mantkārība, neiecietība un kāre pēc varas” uzkurina konfliktus šīsdienas pasaulē. “Kaina ēna šodien pārklāj mūs šajā kapsētā. Šeit to var redzēt. To var redzēt no 1914.gada līdz pat mūsu pašu dienām. To var redzēt pat tagad.”

Pāvesta vectēvs cīnījās Itālijas spēku ofensīvā pret Austroungārijas impēriju netālajos kaujas laukos starp 1917. un 1918.gadu.

Pievienot komentāru

Francijas vēlētājus īpaši nesatraucot ES liktenisFrancijas vēlētājus īpaši nesatrauc Eiropas Savienības (ES) liktenis, komentējot Francijas parlamenta vēlēšanu rezultātus, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs
Draugiem Facebook Twitter Google+