×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
29. marts, 2013
Drukāt

Pāvests rituālā mazgā kājas cietumniekiem

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pāvests Francisks Romas jauniešu cietumā, veicot Zaļas ceturtdienas rituālu, mazgāja kājas 12 jauniem cietumniekiem, arī divām meitenēm. Kaut arī pats kāju mazgāšanas rituāls ir sens, šī ir pirmā reize, kad katoļu pāvests šo ceremoniju veic cietumā, un pirmā, kad pontifiks rituālu kāju mazgāšanu veic sievietēm.

Zaļajā ceturtdienā viesojoties Romas cietumā, pāvests turpināja tradīciju, kuru viņš aizsāka, vēl būdams Buenosairesas bīskaps, kad viņš Zaļajā ceturtdienā mēdza noturēt dievkalpojumus cietumos, slimnīcās un veco ļaužu namos, paskaidroja Vatikāna pārstāvis.

Kāju mazgāšanas ceremonija, kas simbolizē pazemību, sakņojas evaņģēlija stāstā par Jēzu Kristu, kurš pirms pēdējā vakarēdiena mazgājis kājas saviem apustuļiem.

Kā ziņots, katoļu kardinālu konklāvs 13.martā Vatikānā par jauno Romas katoļu pāvestu izraudzījās līdzšinējo Buenosairesas arhibīskapu Horhi Mario Bergoljo.

76 gadus vecais Bergoljo kļuvis par katoļu baznīcas vēsturē pirmo Amerikas pārstāvi pāvesta krēslā. Viņš ir arī pirmais neeiropietis, kam baznīcas vadība uzticēta pēdējās tūkstošgades laikā.

Otrdien krāšņā inaugurācijas ceremonijā Vatikānā Svētā Pētera laukumā Francisks saņēma pāvesta varas simbolus – mantiju un “zvejnieka gredzenu” -, ar to oficiāli sākot savu valdīšanu apustuliskajā tronī kā 266.pāvests.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+