×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
2. jūnijs, 2012
Drukāt

Pāvests uzstāj uz celibāta saglabāšanu

pavests4

Neskatoties uz arvien skaļākajiem aicinājumiem atļaut priesteriem precēties un norādījumiem, ka atturība var vairot klēra pastrādāto seksuālo noziegumu skaitu, pāvests Benedikts XVI 2.jūnijā paziņoja, ka celibāts ir svarīga priesterības sastāvdaļa.

“Priesteru celibāts un svētītā jaunavība ir pastorālās žēlsirdības spožā gaisma un nedalītā sirds,” sacīja pāvests, uzrunājot simtiem klēra locekļu, kas bija pulcējušies Milānas katedrālē. “Protams, Jēzus mīlestība ir priekš visiem kristiešiem, taču iegūst īpašu nozīmi celibātā esošajiem priesteriem un tiem, kuri uzņemas ziedošanās dzīves aicinājumu.”

Šī nav pirmā reize, kad Benedikts iestājas par celibāta saglabāšanu. Aprīlī viņš nosodīja priesterus, kas pieprasa reformas, un norādīja, ka tie, kas apšauba baznīcas nostāju celibāta un sieviešu ordinācijas jautājumā, esot pašlabuma meklētāji.

Piektdien, 1.jūnijā, pāvests ieradās Milānā, lai piedalītos 7.Pasaules ģimeņu saietā. Šī ir pirmā reize pēdējo 28 gadu laikā, kad pāvests apmeklē Milānu, lai gan tā ir lielākā bīskapija Eiropā.

Benediktu pilsētā uzņem Milānas arhibīskaps Andželo Skola, kas zināmās aprindās tiek uzskatīts par pašreizējā pāvesta iespējamo pēcteci.

Pāvestu savukārt pavada Vatikāna otrā persona – valsts sekretārs Tarčisio Bertone, lai gan eksperti uzskata, ka ziņu nopludināšanas skandāls, kas pēdējā laikā satricinājis Svēto krēslu, patiesībā ir mēģinājums Bertoni gāzt, jo viņa rokās sakoncentrēta pārlieku liela vara.

Uz Pasaules ģimenes dienām ieradušās 28 delegācijas no Eiropas, 18 – no Āfrikas, 22 – no abiem Amerikas kontinentiem, bet 14 – no Āzijas. Vienlaikus atsevišķas ģimenes, kas ieradušās Milānā, pārstāv 154 valstis.

Milānas Linates lidostā pāvests ieradās plkst.18.15 pēc Latvijas laika, un visā ceļā līdz pilsētas katedrālei viņu sveica sajūsmināti ticīgo pūļi. Laukumā pie katedrāles pāvests piektdien uzrunāja ticīgos un, kā jau tika paredzēts, uzsvēra lielo lomu, kādu sabiedrībā spēlē tradicionālā ģimene. Uzrunājot pūli, Benedikts, norādīja, ka ģimene ir “svarīgākais cilvēces mantojums”.

Viņš aicināja gan katoļus, gan “pozitīvos sekulāristus” “sniegt ieguldījumu kopējā labumā”.

Piektdienas vakarā Benedikts apmeklēja “La Scala” operas namu, kur noklausījās Bēthovena 9.simfoniju, ko diriģēja Daniels Barenboims.

Pasaules ģimeņu saietu svētdien vainagos brīvdabas dievkalpojums Breso lidlaukā, kur tiek sagaidīta miljons ticīgo ierašanās.

Pāvesta vizītes laikā tiek plānotas arī protesta demonstrācijas. Piemēram sestdien komunisti gatavojas protestēt pret heteroseksuālas monogāmas ģimenes kā vienīgās ģimenes formas propagandēšanu, bet svētdien paredzēta arī geju un lesbiešu demonstrācija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+