×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
25. decembris, 2013
Drukāt

Pāvests Ziemassvētkos lūdzas par Sīriju un Dienvidsudānu (3)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

This handout picture released on December 25, 2013 by the Vatican press office shows Pope Francis during his traditional Christmas "Urbi et Orbi" blessing from the balcony of St. Peter's Basilica at the Vatican. AFP PHOTO / OSSERVATORE ROMANO/HO RESTRICTED TO EDITORIAL USE - MANDATORY CREDIT "AFP PHOTO / OSSERVATORE ROMANO" - NO MARKETING NO ADVERTISING CAMPAIGNS - DISTRIBUTED AS A SERVICE TO CLIENTS

Pāvests Francisks trešdien – savos pirmajos Ziemassvētkos, kurus viņš Vatikānā aizvada katoļu baznīcas galvas amatā – aicināja Sīrijā nodrošināt humānas palīdzības piekļuvi un Dienvidsudānā – “sociālo harmoniju”.

Viņš arī izlūdzās Dieva palīdzību, lai tiktu izglābti karavīri-bērni, “kuriem ir laupīta viņu bērnība”. Pāvests arī lūdzās par mieru konfliktu plosītajā Centrālāfrikas Republikā, kas “bieži vien tiek aizmirsta”.

Tradicionālajā Pirmo Ziemassvētku uzrunā “Urbi et Orbi” (“Pilsētai un pasaulei”), kurā tika pieminēti vairāki konflikti, pāvests arī aicināja neticīgos pievienoties “vēlmei” pēc miera pasaulē.

“Pēdēja laikā konflikts Sīrijā ir satriecis pārāk daudzas dzīves, vairojot naidu un atriebību,” sacīja pāvests. “Turpināsim lūgt Dievu pasargāt mīļo Sīrijas tautu no ciešanu turpināšanās un panākt, ka konflikta puses spēj apturēt vardarbību un garantē humānās palīdzības piekļuvi.”

Pāvests lūgšanā pieminēja Irāku, kur galvaspilsētā Bagdādē Ziemassvētku dienā mīnēta auto sprādzienā nogalināti 14 cilvēki. “Dziedē rētas mīļajā Irākas valstī,” lūgšanā sacīja pāvests.

Viņš aicināja panākt “sociālo harmoniju Dienvidsudānā, kur pašreizējā spriedze jau ir novedusi pie daudziem upuriem, kā arī apdraud mierīgu līdzāspastāvēšanu jaunajā valstī”.

Centrālāfrikas Republiku “plosa vardarbības eskalācija un nabadzība”, norādīja Francisks.

Viņš aicināja pieņemt imigrantus un viņiem palīdzēt. Pāvests mudināja apturēt cilvēku kontrabandu un lūdzās par Filipīnu taifūna upuriem.

Otrdien Francisks Vatikāna Svētā Pētera bazilikā novadīja sava pontifikāta pirmo Ziemassvētku vakara dievkalpojumu.

Svētvakara uzrunā viņš īpaši izcēla ganu lomu stāstā par Kristus piedzimšanu. Vietēji gani bija pirmo Kristus dzimšanas liecinieku vidū, “jo viņi bija pēdējo, izstumto vidū,” īsajā sprediķī norādīja pāvests.

Katram kristietim ir jāizvēlas starp tumsu un gaismu, starp mīlestību un naidu, atgādināja Francisks.

“Ja mēs mīlam Dievu un mūsu brāļus un māsas, mēs staigājam gaismā, bet ja mūsu sirdis ir noslēgtas, ja pār mums dominē lepnums, viltus un egoisms, tad mūsos un ap mums nokļūst tumsa,” sacīja pāvests.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. namamate uztur "Sizandras jautājumu" Atbildēt

    TVNET liedz komentēšanas iespējas un pielieto pārmērīgu spēku pret miermīlīgajiem opozicionāru protestētājiem!
    “Brīvības aizstāvji” apsiež miermīlīgos protestētājus, bet rupekļus atstāj!
    Tātad visi TVNET rupekļi ir TVNET štatu darbinieki un tādu rupjību uzturēšana TVNET komentāru slejās ir TVNET komunikācijas politika!

  2. Egle velti smaadee latvieshu gariidzniekus. Katrs no vinjiem grib kautko labu pateikt. Siirijaa tikai tapeec iet tik beediigi, jo cilveeki radikaali aizstaav tikai savu religjisko paarlieciibu, jeb grib saglabaat varu. Taapeec buutu jaamainaas cilveeka dabai, tad liidzees arii paavesta luugshanas.

  3. Toties Latvijas biskapi kartejo reizi lasija morali. Viniem vienalga, ja ir kari vai mirst bada un dzivo trukuma.

Draugiem Facebook Twitter Google+