×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
31. janvāris, 2013
Drukāt

Pāvilostā plāno zivju rūpnīcu


Foto - LETAFoto - LETA

Šovasar Pāvilostā bijušā alus brūža teritorijā plānots sākt zivju pārstrādes rūpnīcas būvniecību, kurā tiks investēti apmēram pieci miljoni latu.

 

Rūpnīcā paredzēts ražot šprotu konservus galvenokārt eksportam uz Krievijas tirgu, informēja projekta vadītājs, SIA “Tin fish” pārstāvis Krišjānis Tūtāns. Viņš sacīja, ka patlaban projekts tiek saskaņots Lauku atbalsta dienestā un pozitīva lēmuma gadījumā jau šovasar varētu sākties jaunās rūpnīcas būvniecība.

“Darbi notiks vairākās kārtās, bet objektu plānots nodot 2014. gada rudenī. Kopumā tiks ieguldīti pieci miljoni latu, no kuriem apmēram puse tiks piesaistīta no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem,” sacīja Tūtāns.

Viņš arī norādīja, ka jau patlaban “Tin fish” ražo šprotu konservus eļļā, kuru noieta tirgus ir Krievijā, savukārt pēc jaunās rūpnīcas izbūves jaudas plānots trīskāršot.

“Uzņēmums darbojas tikai divus gadus. Patlaban ražotni īrējam un spējam saražot vairāk nekā vienu miljonu konservu kārbu mēnesī. Pēc tam rūpnīcas jaudas palielināsies līdz trim miljoniem kārbu. Tirgus paliks iepriekšējais – galvenokārt Krievijā, kur uzņēmuma līdzīpašniekam ir iestrādes tirdzniecības tīklos. Tomēr plānojam tirgus arī diferencēt, nelielu daļu produkcijas sūtot arī Eiropas tirgiem,” sacīja uzņēmējs.

Jautāts, vai uzņēmumam pietiks izejvielu, viņš atbildēja apstiprinoši.

“Zivju pietiks, jo veiksmīgi attīstām sadarbību ar vietējiem zvejniekiem, tāpat arī vajadzības gadījumā nav problēmu zivis iepirkt no kaimiņiem. Tomēr ceram, ka, saglabājoties vai palielinoties pašreizējām kvotām, ar zivīm arī nākotnē nebūs problēmu,” sacīja Tūtāns.

Patlaban “Tin fish” nodarbina 180 darbiniekus, pēc jaunās ražotnes atklāšanas uzņēmums spēs nodrošināt darbu divās maiņās kopumā 500 cilvēkiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+