Latvijā
Kriminālziņas

Pāvilostā policijas reidā medniekiem konfiscē šaujamieročus3


Arhīvs. Policija veic šaujamieroču pārbaudi.
Arhīvs. Policija veic šaujamieroču pārbaudi.
Foto – Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde

Pagājušās nedēļas nogalē Valsts policijas (VP)  Kurzemes reģiona pārvaldes Atļauju sistēmas grupa veica ieroču aprites kontroles pasākumus Pāvilostas novadā un konstatēja, ka divi ieroču īpašnieki medību šaujamieročus glabā neatbilstoši normatīvo aktu prasībām, kā rezultātā personām tika izņemti šaujamieroči un piemērots administratīvais sods, VP Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Madara Šeršņova.

Kopumā 9.martā, piektdien, tika pārbaudīti septiņi ieroču īpašnieki Pāvilostas novadā, no kuriem divos gadījumos konstatēti pārkāpumi. Divi ieroču īpašnieki medību šaujamieročus glabāja tādā metāla skapī, kura izmēri nebija atbilstoši.

Atļauju sistēmas grupa atgādina, ka šaujamieročus atļauts glabāt tikai atļaujā norādītā adresē, ievērojot normatīvajos aktos noteiktās prasības. Šaujamieroču glabāšanas apstākļu pārbaudes laikā policija īpašu uzmanību pievērš tam, vai  ieroču un munīcijas glabāšanai paredzētie seifi, metāla skapji (kastes) atbilst noteiktām drošības prasībām – izmēriem, stiprinājumiem, vai šaujamieroči un munīcija bez pamatojuma neatrodas ārpus atļautajām glabāšanas vietām.

Ieroču apritē visbiežāk konstatēti pārkāpumi, kad šaujamieroču īpašnieki, mainot deklarēto dzīvesvietas adresi vai mainot ieroču glabāšanas vietu, nepaziņo to policijas iestādē, kurā reģistrēti šaujamieroči. Kā otrs biežākais konstatētais pārkāpums bijis, kad šaujamieroči tiek glabāti neatbilstošu izmēru metāla. Tāpat  bijuši pārkāpumi, kad šaujamieroču īpašnieki nav veikuši noteiktā laikā veselības pārbaudi.

Saistītie raksti

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par šaujamieroča, šaujamieroča munīcijas vai šaujamieroča vai munīcijas sastāvdaļas, vai lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, vai šāviena trokšņa slāpētāja (klusinātāja) aprites noteikumu pārkāpšanu, ko izdarījusi persona, kurai ir attiecīga atļauja, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no trīsdesmit pieciem līdz septiņsimt eiro vai atņem šaujamieroča un lielas enerģijas pneimatiskā ieroča iegādāšanās, glabāšanas un nēsāšanas tiesības uz laiku no viena gada līdz trim gadiem, konfiscējot ieroci, šaujamieroča munīciju un šo priekšmetu sastāvdaļas vai bez konfiskācijas.

Šādas pārbaudes notiek regulāri un tiks rīkotas arī turpmāk, tādēļ aicinām visus ieroču īpašniekus novērst glabāšanas apstākļu nepilnības. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā ikviens esošais vai topošais ieroču īpašnieks aicināts telefoniski sazināties ar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Atļauju sistēmas grupu.

 

LA.lv