×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
19. janvāris, 2018
Drukāt

Pāvilostas mērs: Ēka – “kuģis” jūras krastā palikt nedrīkst (24)

Foto -LETAFoto -LETA

Uldis Kristapsons

Ēka – “kuģis” Pāvilostas novadā jūras krastā palikt nedrīkst, aģentūrai LETA pauda Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons (“Mēs savam novadam”).

Pašvaldības vadītājs kategoriski noraida iespēju, ka būvi varētu legalizēt. “Tas būtu pilnīgs neprāts. Šis gadījums ir klajš pārkāpums, un ēka – “kuģis” tajā vietā palikt nedrīkst,” sacīja Kristapsons. Viņš norādīja, ka pastāv divi iespējamie varianti – būvi nojaukt, vai nolaist ūdenī, ja nu tas tiešām ir peldlīdzeklis un spēj peldēt, taču pašā jūras krastā tauvas joslā šāds objekts nedrīkst atrasties. Domes priekšsēdētājs gan pagaidām nevarēja konkrēti pateikt, kā šo jautājumu vislabāk risināt.

“Pirmdien pieprasīsim no Latvijas Jūras administrācijas (LJA) skaidrojumu, kāds ir šī objekta pašreizējais statuss – vai tas ir vai nav kuģis būvniecības stadijā. Ja tas joprojām ir kuģis būvniecības stadijā, tad mūsu rokas ir par īsām,” atzina Kristapsons.

Neskaidrības par objekta pašreizējo statusu radušās, jo, lai gan tas nav ierakstīts kuģu reģistrā, tomēr pašvaldības rīcībā ir LJA izziņa, kas apliecina, ka objekts tā būvniecības sākumposmā atzīts par kuģi būvniecības stadijā. “Vēlamies saprast, vai tas joprojām skaitās kuģis būvniecības stadijā, vai arī šis statuss ir anulēts un tādā gadījumā jau tā ir nelegāla ēka,” teica domes priekšsēdētājs.

“Jāsāk jau ar to, kāpēc vispār šajā vietā atļāva būvēt kuģi. Manuprāt tas ir absurds,” piebilda Kristapsons.

Pāvilostas mērs arī norādīja, ka šī jautājuma risināšanā ir jāiesaistās valstij, jo objekts atrodas uz valsts īpašumā esošas zemes, blakus būves īpašnieka piederošam zemes gabalam. “Vispirms jādzird, ko par to saka valsts, ka uz valsts zemes ir tāds objekts,” teica Kristapsons.

Arī Pāvilostas novada būvvaldes vadītājs Jānis Grundbergs apstiprināja, ka no tiks LJA pieprasītss dokumentāls apstiprinājums par šī objekta statusu. Ja tiks saņemts apstiprinājums tam, ka objekts nav kuģis, tad būvvalde tālāk rīkosies saskaņā ar būvniecību regulējošām likumu normām, būvvaldes inspektoram apsekojot objektu un lemjot, vai ir pamats sastādīt administratīvā pārkāpuma protokolu.

Kā skaidroja Grundbergs, būvvaldei vispirms ir nepieciešams saņemt dokumentālu apstiprinājumu, ka objekts tiešām nav reģistrēts kā peldlīdzeklis. LJA valdes priekšsēdētājs Jānis Krastiņš aģentūrai LETA apstiprināja, ka objekts nav reģistrēts kuģu reģistrā. Objekta būvniecības procesa sākumā LJA apsekoja to un izsniedza aktu, kurā objekts apzīmēts kā būvniecības stadijā esošs kuģis. Konkrētais apsekošanas akts nekādā gadījumā neatzīst šo objektu par kuģi. Pārpratums skaidrojams ar to, ka objektam būvniecības sākuma stadijā tika piešķirts iesniegumu reģistra numurs, ko varētu dēvēt par projekta uzskaites numuru, taču tas nekādā gadījumā nav peldlīdzekļa reģistrācijas numurs, kas apliecinātu, ka objekts ir Latvijā reģistrēts kuģis.

Projekta uzskaites numura piešķiršanu var uztvert kā pirmo soli peldīdzekļa reģistrācijai, taču īpašnieks visu šo gadu laikā tā arī nav reģistrējis šo objektu kā peldlīdzekli, piebilda Krastiņš. Viņš iepriekš arī atzīmēja, ka konkrēto konstrukciju būtu iespējams piereģistrēt kā pontonu, taču tas ir brīvprātīgi veicams akts, kas paredzēts īpašumtiesību nostiprināšanai, ja, piemēram, īpašnieks vēlas to apdrošināt.

“Godīgi sakot, man pat nav 100% pārliecības, ka tas ir tas pats objekts, kas 2012.gadā, kad tika taisīts peldošas pontons. Droši vien ir tas pats, bet apgalvot to nevaru,” atzina LJA vadītājs.

Ja būvvalde saņems dokumentālu apstiprinājumu, ka objekts nav peldlīdzeklis, tad būvvaldei būs pamats attiecībā uz šo gadījumu rīkoties, kā to paredz būvniecības regulējums – būvinspektors apsekos objektu, sastādīs apsekošanas aktu, kā arī uzaicinās zemes īpašnieku sniegt paskaidrojumus. Gadījumā, ja konstatēs iespējamu pārkāpumu, tiks sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, ko tad skatītu domes administratīvā komisija, skaidroja būvvaldē.

Kā vēstīts, Pāvilostas novada Sakas pagastā pašā jūras krastā uzbūvēta atpūtas māja, kas iepriekš atzīta par kuģi būvniecības stadijā, ziņo laikraksts “Kursas laiks”.
Valsts vides dienesta (VVD) Liepājas reģionālās Vides pārvaldes direktore Ingrīda Sotņikova aģentūrai LETA pastāstīja, ka pirms pieciem gadiem VVD Liepājas administratīvajā rajona tiesā zaudējis tiesvedību pret SIA “Alco” saistībā ar šīs konstrukcijas būvniecību. Kaut arī veidojumam vizuāli ir daudz lielāka līdzība ar ēku nekā ar peldlīdzekli, arī tiesvedības materiālos atrodama izziņa, ka konstrukcija ir “kuģis būvniecības stadijā”.

Kā apstiprināja Administratīvajā rajona tiesā, 2013.gada 6.februārī tika taisīts spriedums administratīvā pārkāpuma lietā, kurā SIA “Alco” bija saukta pie administratīvās atbildības par to, ka savā īpašumā “Oļi” Pāvilostas novada Sakas pagasta Ulmalē aptuveni desmit metrus no stāvkrasta malas (netālu no vietas, kur vēlāk tapa objekts uz valstij piederošās zemes) bija novietojusi “metāla režģu un pontonu konstrukciju”. Kā liecina “Firmas.lv” informācija, degvielas tirgotāja “Alco” īpašnieks ir Argods Lūsiņš. “Dienas Biznesa” apkopotajā 100 Latvijas bagātāko cilvēku sarakstā viņš pērn ierindojās 9.vietā ar 43 miljoniem eiro.

Administratīvā tiesa gan nekad nav vērtējusi, vai jūras malā pie Pāvilostas uzslietā būve ir kuģis, un atbildība par tās parādīšanos neatļautā vietā ir jāuzņemas citām atbildīgajām institūcijām, šorīt Latvijas Radio uzsvēra lietu skatījusī tiesnese Kristīne Brokāne.

Tiesnese skaidroja, ka tiesa nekad nav vērtējusi, vai pabeigtā ēka ir vai nav kuģis, bet gan vērtēja, vai konkrētajā vietā drīkstēja notikt kuģa būvniecība. Brokāne vilka līdzību ar sodu par auto stāvēšanu neatļautā vietā – arī tad tiesa vērtē, vai auto var vai nevar atrasties konkrētajā vietā, nevis to, vai sods ticis uzlikts par auto stāvēšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

  tad jau tie zaļie prezidentu papīri būs jāatdod?

 2. Kā risināt? 10 dienas dot īpašniekam nojaukšanai. Ja nav nojaukts, vai ūdenī, tad pasūtīt ugunsdzēsējiem pakalpojumu- nodedzināt līdz pamatiem. Un vieta tīra. Tikai paliks leģenda, kā Lūsiņš villu- kuģi uzbūvēja.

 3. Šis pontons šajā pašā vietā var peldēt arī ūdenī! Neredzu problēmu. Būs pat ļoti amizanti. Man šī ideja patīk!

 4. Kristapa dēls ir oamuļķis
  Jāvērtē nolūks kam tā būda celta
  Vai konkrētā vietā to vispār jebkad var ielaist ūdenī

 5. :)))))) TAS VAR NOTIKT TIKAI LATVIJĀ !!! UN GALVENAIS – VISS ŠTOKOS!!!

 6. Kur tad tā prāts apskaidrojās Atbildēt

  Nepagāja ne ~pieci gadi , kā vietēja vara ieraudzija , ka tas objekts tomēr nav kuģis ! Kas tad nu ? Redze pēkšņi apskaidrojās , eiro no acīm nokrita kaut kam ? Kas tad to ziņu beidzot pauda sabiedrībai ?Nu nevarēja LETA korespondenti paši no Rīgas tik tālu saredzēt .

 7. nesaprotu kam tas kuģis māja traucē!!!

 8. Nav ko spriedelēt.To monstru vienā naktī vietējie ar plikām rokām var nonest JŪRĀ.Kur jūs visi bijāt kad cēla???Tad nevienam neradās jautājumi.Tagad saprotu teicienu-STIPRA POLITISKA AIZMUGURE.jĀ-JĀ -TĀPĒC JAU VAJAG PADSMITIEM POLITISKO PARTIJU .

 9. tev nav miljonu,ko var tukši dirst

 10. Presbiterānis>Jo vietējam caram tas nepatīk Atbildēt

  Ne gluži! Par to,ka šis”kuģis” peld un ilgstoši turas uz ūdens,šaubu nav vienīgi advokātam Tihonovam!

 11. Vajag ēku uzlikt uz riteņiem – būs ēka-kuģis-dzīvojamais treileris, un centīgie ierēdņi kukulīšus nevarēs pieprasīt

 12. Uldi, es nedzīvoju Pavilostā, bet man ir skaidrs, kāpēc visus piecus gadus, bija klusums. Tas tāpēc ka saņēmāt kārtīgu aploksni un pielāvāt šī murgu ķuģa-majas būvniecību. Tā ir korupcija pašvaldībā vairāk kā skaidrs.Skaidrs ka viss beigsies pa klusam, jo ZZS partija saņēmusi lielu naudas dāvinājuma partijai naudas izteiksmē. Visu var nopirkt, ka tiesu tā pašavldību.

 13. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Virsrakstā Ēkas-“kuģa” vietā jāieraksta KRISTAPSONS un jautājums būs atrisināts!
  Man kauns dzīvot valstī, ja tādā mazā administratīvā vienībā, ko lepni sauc par Pāvilostas novadu, kur katrs pazīst katru un pat sunis sunim draugs, var vairākos gados uzcelt aizsargājamā teritorijā māju, bet neskaitāmie novada (bez)atbildīgie vadītāji un pagastvecis ar savu svītu to ne redz, ne rīkojas! Tagad, kad čalim p.auti skrūvspīlēs, pēkšņi nāk apskaidrība, ka tā gan nedrīkst! Krokodila asaras publikai un momentā nostrādā ancuka glābšanas instinkts. Šādus kristapsonus nedrīkst pat šāviena attālumā laist pie pašvaldības stūres, jo nav lielākas nelaimes par “akliem” un neizlēmīgiem vadītājiem. bet varbūt, ka tam (aklumam) ir katram nojaušams iemesls? Šai nejēdzību pārbagātai sāgai treknu margarīna rozes garnieri uzliek advokāts Tihonovs, kurš uzskata, ka latviešu prātaspējas ir tikai viņa saprašanas līmenī. Mūsu valsts pārvaldes, vietējās varas un tiesību jomā ar steigu nepieciešama milzu tīrīšana, jo nu jau iet pa traku!

  • O, tieši par šo tēmu gribēju rakstīt-
   Kur tad tu biji visus šos 5 gadus, mazā Pāvilostas novadiņa vadītāj? Vismaz domē tu sēdēji kopš novada izveidošanas brīža 2009.gadā, bet par šo uzspļāvienu tiesiskumam pamosties reizi 5 gados?

 14. Attapīgs cilvēks atradis likumīgu iespēju apiet dīvainu aizliegumu. Visi aiz skaudības zaļi 😀

 15. Nesaprotu, kāpēc ļaužu uzmanība apzināti tiek novērsta uz nebūtisku jautājumu, kas tas ir? Vai tad pats svarīgākais nav noskaidrot kas, kam un cik lielā mērā?

 16. Jāslīcina!

 17. tu tacu barojies no manas rokas….

 18. Malēnieši Liepājas pusē! Stulbāk buut nevar! Kuģis vai māja? Plosts ar nojumi varbūt? Un tā spriež tiesneši un amatpersonas! Kauns.

 19. Kripsis fleitē

 20. Saimai, valdībai un tiesai par visu šo uzkakāt- nauda taču tā nesmird.

 21. Kāpēc ne lidojošais šķīvis, kas veicis avārijas nosēšanos?

 22. jo vietejam caram tas nepatīk Atbildēt

  es tā miljonāra vietā tagad to kuģi ieceltu jūrā 2 metrus no krasta, jo nav šaubu ka tā konstrukcija peld, un tad vairs nebus 2 metrus no jūras, būs jūrā:) vel lielāka ekstra

  • Vai dieniņ, Kristapsons brīīīnās :)) Nu noteikti pa šiem 5 gadiem nav maksājis tam, kam apsolīja, ne tā? Kā savādāk nu būtu jautājiens pacēlies? Vējiņš sapūta? :)) Tad lai liek jūrā, piesien to būdu pie steķiem un Lūsiņ, dzīvo vesels. Uzvelc zābalus, pieej pie mājas, kas kā kuģis skaisti dzīvos savu dzīvi jūrā :))

Draugiem Facebook Twitter Google+