×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
22. jūlijs, 2013
Drukāt

Paviršība Rīgas pilī


Foto-LETAFoto-LETA

Uģis Termans: “Esmu absolūti pārliecināts, ka Rīgas pils dedzināšana bija ļaunprātība. Uzskatu, ka tā nav nejaušība, bet gan apzināta politiska ļaundarība. Šo ugunsgrēku pamanīja nejaušs garāmgājējs. Kas notiktu, ja viņš neziņotu? Bezatbildība, paviršība augstā līmenī… Nav jāmeklē “Al Qaeda”, jo daudziem cilvēkiem Latvijas neatkarība ir kā dadzis acī.”


 

Jānis Korņevs Rīgā: “Rodas iespaids, ka atbildīgās personas meklē vainīgos un vilcinās, lai glābtu savu ādu. Pili apsargā militārā policija, kura atrodas aizsardzības ministra A. Pabrika pārziņā. Ja apsardze būtu bijusi savu uzdevumu augstumos, viss būtu laikus atklāts un ugunsgrēks likvidēts, neskatoties uz visām drošības sistēmas nepilnībām. Taču Pabriks jau pasteidzās paziņot, ka ar apsardzi viss kārtībā. Tieši apsardzes nolaidība ir nelaimes cēlonis, par ko jāatbild tieši Pabrikam. Ja viņš nevarēja nosargāt vienu ēku, kā tad viņš domā nosargāt Latviju?”

Exe: “Varbūt saulainā vietā stāvēja tukša stikla pudele. Tā lauž saules starus un uzkarsē sausos materiālus. Tā aizdegas gan meži, gan ēkas.”

P. Miltiņa: “Gaidu, kad pieteiksies kāda valsts vai organizācija, kura uzņemsies atbildību. Mūsu senči gan zināja un prata augšējā stāvā pārsegumā uzbērt smilšu kārtu. Tad smilšu kārta uguni nodzēsa. Droši vien šodienas būvnieki no senčiem nemācās.”

Pēteris Sudmalis: “Esmu gandrīz pārliecināts, ka garām gāja kāds, kurš ar nolūku, piemēram, iešāva logā degošu lodi.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+