×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
11. septembris, 2012
Drukāt

Pavļuta mērķis – lai no emigrācijas atgriežas 100 000 aizbraucēju

Foto- LETAFoto- LETA

Man sapnis būtu, ja no emigrācijas atgrieztos apmēram puse no Latvijas aizbraukušo iedzīvotāju, bet mērķis ir 100 000 cilvēku, šorīt LTV1 raidījumā “Labrīt, Latvija” teica ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Viņš akcentēja, ka ar Ekonomikas ministriju ir saistīti jautājumi, kas skar ekonomikas attīstību un darbaspēka pieejamību. Tā kā ekonomika aug, palielinās arī vajadzība pēc papildus darbaspēka, īpaši nozarēs, kas strauji attīstās, piemēram, būvniecībā, informācijas tehnoloģijās.

Arvien vairāk pieaug prasība tieši pēc kvalitatīva bezdarba, uzsvēra ministrs. Kvalificēts darbaspēka deficīts radies, jo daudzi celtnieki ir izbraukuši strādāt uz ārzemēm.

Kā ziņots, Ekonomikas ministrija reemigrācijas atbalsta pasākumu plāna izstrādes projektam ir izveidojusi komandu un izraudzījusi tās vadītāju – sabiedriskās politikas centra “Providus” Eiropas politikas pētnieci Dace Akuli.

Pēc Ekonomikas ministrijas aplēsēm desmit gadu laikā no Latvijas aizbraukuši apmēram 213 000 iedzīvotāju. Pēc citu pētnieku un ekonomistu aprēķiniem aizbraukušo skaits ir vēl lielāks – no 300 000 līdz pat pusmiljonam.

Reģistrētā bezdarba līmenis jūlija beigās bija 11,6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+