×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
11. septembris, 2013
Drukāt

Pavļuts: “Aldaris” faktiski slēdz ražošanu Latvijā

LETALETA

Alus darītava AS “Aldaris” faktiski slēdz ražošanu Latvijā, LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

 

Kā ziņots, “Aldaris” nolēmis koncentrēties uz ekskluzīvo augstākās kvalitātes un ”premium” alus šķirņu brūvēšanu, tādēļ plastmasas pudeļu (PET) ražošanu paredzēts pārcelt ārpus Latvijas.

Pavļuts kompānijas skaidrojumu par gaidāmajām pārmaiņām nodēvēja par glītu tekstu no preses relīzes, uzsverot, ka, viņaprāt, tas, kas faktiski notiek, ir, ka “Aldaris” Latvijā ražošanu slēdz. “Tas mani ļoti apbēdina,” teica ministrs, piebilstot, ka tas nav Latvijas interesēs.

Pēc ministra domām, tas, ka būs kādas jaunas alus šķirnes, kas tiks ražotas Latvijā, neatsver faktu, ka viena no vecākajām alus fabrikām Latvijā beigs ražot produkciju, ko ražojusi līdz šim.

“Aldara” argumentācija, ko ministrs dzirdējis, viņu nepārliecina. Pavļuts savu viedokli ir paudis kompānijai, diemžēl gan “Carlsberg” grupa neesot gatava mainīt lēmumu.

Alus darītava, reaģējot uz ministra pausto viedokli, biznesa portālam “Nozare.lv” uzsver, ka “Aldaris” nepārtrauc ražošanu Latvijā.

“”Aldaris” turpinās brūvēt alu Latvijā. Kā jau informējām iepriekš, sekojot līdzi tirgus tendencēm esam nolēmuši investēt vairākus miljonus eiro augošā tirgus segmentā, vēsturiskajā alus darītavā, sākot brūvēt jaunas ekskluzīvas augstākās kvalitātes alus šķirnes, vienlaikus uz citām “Carlsberg” grupas alus darītavām pārceļot lētākā alus segmenta, piemēram, PET ražošanu. Turpināsim mūsu alus darītavā brūvēt tādas iecienītās alus šķirnes kā “Aldara Porteris”, “Mežpils” un citas, skaidroja uzņēmuma Komunikāciju direktore Laura Krastiņa.

“Mēs tikāmies ar valdības pārstāvjiem vairākas reizes un esam ļoti pateicīgi, ka valdība izrādīja interesi par mūsu uzņēmumu un situāciju nozarē. Tikšanās laikā pārrunājām uzņēmuma attīstības plānus Latvijā, kā arī valsts ekonomikas tendences un to potenciālo ietekmi uz alus nozari. Apspriedām, kā valdības realizētā politika var palīdzēt nozarei kopumā, jo ar Latvijas tirgu saistām ilgtermiņa plānus,” norāda AS “Aldaris” valdes priekšsēdētājs Veli Pekka Tennila.

“Mēs pilnībā apzināmies, ka valdības iespējas pašreizējā situācijā sniegt ilgtermiņa atbalstu vienam privātam uzņēmumam ir ierobežotas, tādēļ paši meklējam atbilstošāko risinājumu, kā izmainīt uzņēmuma stratēģiju atbilstoši tirgus tendencēm un atsākt pelnīt. Tikšanās laikā apliecinājām, ka mums ir ambīcijas saglabāt tirgus līdera statusu Latvijā,” atzīmē Tennila.

Viņš atgādina, ka, neskatoties uz kopējo Latvijas tautsaimniecības atkopšanos, alus nozare joprojām piedzīvo lejupslīdi. Tirgū valda sīva konkurence, kā rezultātā dzērienu cenas šobrīd atrodas 2009.gada līmenī.

Tāpat Tennila norāda, ka kopumā “Carlsberg” grupai ir ilgtermiņā plāni Latvijā.

“Kompānijas ambīcijas nav mainījušās – tā vēlas būt tirgus līderis un vietējais alus brūvētājs. “Carlsberg” grupas mājas reģions ir Ziemeļeiropa, un Latvija ir daļa no tā. Tādēļ būt pārstāvētiem Latvijas tirgū “Carlsberg grupai” ir ļoti svarīgi,” rezumēja “Aldara” vadītājs.

Kā vēstīts, Latvijas kopējais alus tirgus samazinājies par 3% kopš šī gada sākuma un par 5% 2012.gadā, turklāt zemāko cenu segmentā valda liela cenu konkurence, tādēļ viena no iniciatīvām paredz daļu “Aldara” produkcijas, piemēram, PET ražošanu, pārcelt uz citām “Carlsberg” grupas alus darītavām Eiropā.

“Lai izmaksu ziņā kļūtu daudz efektīvāki, esam nolēmuši mainīt stratēģiju, lētākā cenu segmenta produkcijas ražošanu pārceļot uz citām alus darītavām, un koncentrēties uz ekskluzīvo alus brūvēšanu. Šāds solis palīdzēs uzņēmumam atkal kļūt rentablam un ilgtspējīgam, saglabājot tirgus līdera pozīcijas,” saka “Aldara” izpilddirektors Veli Pekka Tennila.

Jaunā stratēģija paredz arī organizatoriskās pārmaiņas, kas ietekmēs daļu ražošanas darbinieku. Vēl nav zināms, cik darbiniekus skars pārmaiņas, bet uzņēmums darīs visu iespējamo, lai palīdzētu saviem darbiniekiem.

“Aldaris” pagājušajā gadā strādāja ar 25,6 miljonu latu apgrozījumu un 2,8 miljonu latu zaudējumiem salīdzinājumā ar 27,84 miljonu latu apgrozījumu un 814 878 latu zaudējumiem iepriekšējā gadā. Neraugoties uz nelabvēlīgo situāciju nozarē, pērn uzņēmums saglabājis 34% tirgus daļu, ilgtermiņa investīcijās ieguldījis 1,5 miljonus latu, kā arī ieviesis pārdošanā 20 jaunus produktus.

“Aldaris” dibināts 1865.gadā un patlaban ir Dānijas alus ražotāja “Carlsberg” grupas uzņēmums. “Carlsberg” kontrolē uzņēmumu “Baltic Beverages Holding”, kam pieder 19 alus darītavas septiņās Austrumeiropas valstīs. ”Aldara” produktu portfelī ir aptuveni 40 dažādu dzērienu, kas pārstāv sešas grupas – alu, dzeramo ūdeni, alkoholiskos kokteiļus, sidru, bezalkoholiskos dzērienus un enerģijas dzērienus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+