×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. aprīlis, 2012
Drukāt

Pavļuts: atalgojuma jautājums valsts pārvaldē ir bēdu ieleja

pavluts22

Situācija ar zemo atalgojuma līmeni valsts pārvaldē un valsts kapitālsabiedrībās ir bēdu ieleja, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” atzina ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

“Tā arī ir bēdu ieleja. Es cilvēcīgi saprotu, ka no pensionāru vai cilvēku, kuri saņem minimālo algu, viedokļa pašreizējās kapitālsabiedrību vadītāju algas liekas ļoti augstas un nepieņemamas. Tomēr, ja paraugāmies no uzņēmējdarbības vides viedokļa, salīdzinot ar to, kādas algas ir gatavi maksāt uzņēmumi par augsti kvalificētiem vadītājiem, to līmenis ir nesamērīgi zems,” paskaidroja ekonomikas ministrs.

“Tāpēc jājautā, vai mēs varam gaidīt, ka cilvēki, kuri saņem šādas algas, tiešām pēc labākās sirdsapziņas pārvaldīs tautas labklājības lielākos resursus? Es domāju, ja mēs šajos amatos vēlamies labākos cilvēkus, par to ir atbilstoši jāmaksā,” uzsvēra Pavļuts.

Viņš gan norādīja, ka valsts pārvalde viscaur pasaulē vēsturiski ir atalgota mazliet mazāk nekā privātais sektors, jo tur risks ir mazāks, darbs ir mierīgāks un prognozējamāks.

“Es uzskatu, ka algu jautājums ir jārisina, tomēr, lai to izdarītu, mums ir jāaudzē sava ekonomika un nodokļu ieņēmumi, lai varētu atļauties maksāt labākas algas visur,” teica ekonomikas ministrs.

Viņš gan uzsvēra, ka uz valsts pārvaldi, tāpat kā uz pārējo ekonomiku, arī būtu jāattiecina tas pats princips, ka produktivitātei ir jāaug ātrāk nekā atalgojumam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+