Uncategorized

Pavļuts brīvostas valdēs vēlas redzēt nepolitiskus pārstāvjus 0

Labākais iespējamais risinājums būtu visu valsts virzīto brīvostu valdes locekļu atjaunošana, virzot augsti profesionālus, pēc iespējas nepolitiskus pārstāvjus ar nevainojamu reputāciju, uzskata ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, norādot, ka turpmāk vairs neuzņemsies atbildību par esošā Ekonomikas ministrijas pārstāvja Rīgas brīvostā Olafa Pulka (V) darbību.

Kā biznesa portālu “Nozare.lv” informēja ministra preses sekretāre Daiga Grūbe, diemžēl ne visas koalīcijas partijas ir gatavas šādam risinājumam, jo tas prasa atteikties no saviem esošajiem pārstāvjiem labi apmaksātajos brīvostu valdes locekļu amatos un jaunu kritēriju piemērošanu. Tāpēc politisku vienošanos koalīcijā par pārjaunošanu nav izdevies panākt.

Pavļuts uzskata, ka vilkt laiku un gaidīt, līdz Satiksmes ministrija nāks klajā ar savu piedāvājumu ostu pārvaldības uzlabošanai, arī nevar. Ministram ir jābūt pārliecībai, ka viņa ieceltais pārstāvis ir kompetents un uzticams valsts interešu aizstāvis, nevis pilda balsošanas mašīnas funkcijas un ministrijai nodod vien brīvostas sagatavotos materiālus bez savas pievienotās analīzes un izvērtējuma.

“Ostu pārraudzība nevar balstīties tikai ministru biroju modrībā, uz minimālas un ierobežotas informācijas pamata mēģinot izķert potenciāli nesaimnieciskus un sabiedrības interesēm neatbilstošus lēmumus,” uzskata ministrs, norādot, ka darbam brīvostu valdēs ir jāvirza pārstāvji, par kuru kompetenci un reputāciju nav šaubu. Tas arī tiks darīts, tiklīdz koalīcijas partneri apzināsies situācijas nopietnību un riskus, ko nodara pašreizējie mēģinājumi saglabāt “status quo”.

Ņemot vērā izveidojušos situāciju, Pavļuts nav gatavs turpmāk uzņemties atbildību par esošā Ekonomikas ministrijas pārstāvja Rīgas brīvostā darbību, tāpēc aicinās koalīcijas partnerus vienoties par ātru risinājumu.

Jau ziņots, ka Rīgas brīvostas valdē strādājošie partijas “Vienotība” pārstāvji netiks mainīti, šodien žurnālistiem sacīja premjers Valdis Dombrovskis (V).

Patlaban Finanšu ministriju (FM) brīvostas valdē pārstāv Ēriks Škapars (V), bet Ekonomikas ministriju – Olafs Pulks (V), un nekādas izmaiņas šajā ziņā netiekot plānotas. Premjers arī norādīja, ka patlaban neviens ministrs valdībā nav nācis ar iniciatīvu par izmaiņām ostu valžu sastāvā, tomēr perspektīvā tas varētu notikt.

Valdība šodien pēc vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (ZRP) ierosinājuma no darba Rīgas brīvostas valdē atbrīvoja Viesturu Silenieku (ZZS), to pamatojot ar uzticības zudumu un Silenieka balsojumu par zemes nomas līguma slēgšanu ar ostas pārvaldniekam Leonīdam Loginovam daļēji piederošu uzņēmumu.

Zīmīgi, ka par līguma slēgšanu iepriekš balsoja arī Škapars, tomēr tagad viņš savu viedokli būšot mainījis un ārkārtas valdes sēdē balsošot pret. FM arī uzticoties Škaparam, tāpēc viņš šajā amatā netikšot mainīts, norādīja valdības vadītājs.

Jau ziņots, ka valdība šodien bez diskusijām no Rīgas brīvostas valdes locekļa amata atbrīvoja savulaik Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izvirzīto pārstāvi, opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienības pārstāvi Viesturu Silenieku.

Bez diskusijām un jautājumiem tika atbalstīta arī ministra Sprūdža virzītā pretendente Inga Antāne.

LA.lv