×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
12. janvāris, 2012
Drukāt

Pavļuts: Jāmazina iespēja Maksātnespējas likumu izmantot ļaunprātīgi

Foto - LETAFoto - LETA

Jāmazina iespēja Maksātnespējas likumu izmantot ļaunprātīgi saimniecisku strīdu risināšanai, biznesa portālam “Nozare.lv” atzina ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Paužot viedokli par veikalu tīklu “Iki” un “Cento” operatora SIA “Palink” maksātnespēju, Pavļuts atzina, ka ir iepazinies ar šo gadījumu un jau pagājušajā nedēļā sazinājies ar Lietuvas ekonomikas ministru, lai pārrunātu situāciju.

“Situācija izveidojusies ļoti nepatīkama, bet amatpersonām bija vienota izpratne, ka šis ir juridisks jautājums, kam arī jāmeklē atbilstoši juridiski korekti risinājumi,” uzsvēra ministrs.

Pēc Pavļuta sacītā, par iespējām pilnveidot un uzlabot Maksātnespējas likumu jau notiek diskusijas Tieslietu ministrijā, taču jebkurām izmaiņām jābūt rūpīgi izsvērtām un pamatotām. “Ir skaidrs, ka jānovērš vai vismaz būtiski jāsamazina iespēja šo likumu izmantot ļaunprātīgi, saimniecisku strīdu risināšanai,” uzskata ekonomikas ministrs.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa 5.janvārī atzina par maksātnespējīgu veikalu tīklu “Iki” un “Cento” operatoru “Palink”. Par “Palink” administratori apstiprināta Gundega Rozmisa. Tiesas pasludinātais spriedums nav pārsūdzams.

Tiesa “Palink” maksātnespējas lietu ierosināja pēc privātpersonas Sergeja Guščina pieteikuma. Viņš cesijas ceļā ieguvis no starp “Landekss” un “Palink” 2008.gada 18.septembrī noslēgtā ģenerālbūvuzņēmēja līguma izrietošu prasījumu pret “Palink” par it kā veikto būvdarbu apmaksu.

SIA “Palink” apgrozījums 2010.gadā bija 73 miljoni latu, kas ir par 65,9% vairāk nekā 2009.gadā, kad uzņēmuma apgrozījums bija 44 miljoni latu.

Uzņēmuma zaudējumi samazinājušies par 62,1% – 2010.gadā “Palink” strādāja ar 3,087 miljonu latu zaudējumiem, 2009.gadā uzņēmuma zaudējumi bija 8,13 miljoni latu.

“Palink” dibināts 2003.gadā un pilnībā pieder Lietuvas uzņēmumam “UAB Palink”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+