×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Hermīne, Estere
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
25. augusts, 2017
Drukāt

“Saukt mūs par “Vienotības” “rezerves lidlauku”….nu tā ir tāda tumsonība.” Saruna ar Danielu Pavļutu (66)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Šo sestdien notiks jauna politiskā spēka – kustības “Par” – dibināšanas sapulce. Šim mērķim izraudzītā vieta ir simboliska – Latvijas Nedzirdīgo savienības kultūras centrs “Rītausma”. “Gribējām pateikt, ka apņemšanos “vienādas iespējas visiem” domājam nopietni, Latvijā ir daudz cilvēku, kuru realitāti mēs dažreiz izvēlamies neredzēt,” saka viens no topošās partijas līderiem DANIELS PAVĻUTS. Ar ko tad šī partija atšķirsies no citām, piemēram Zatlera Reformu partijas, kuras biedrs viņš savulaik bija?

Kopš nekļuvāt par ekonomikas ministru Laimdotas Straujumas vadītajā valdībā, šķita, ka esat kļuvis diezgan apolitisks. Pa šo laiku atceros tikai vienu interviju presē, un tur uzstājāties kā mūziķis, ne politiķis. Vai visu šo laiku sevī turējāt domu par jaunu partiju vai tā ideja atnāca pēkšņi?

D. Pavļuts: Manā dzīvē nekas nozīmīgs nav noticis pēkšņi, un, atskatoties pagātnē, saprotu, ka nekas arī nav noticis nejauši. Neesmu īpaši ezotērisks, tomēr savā dzīvē esmu pārliecinājies, ka katram cilvēkam ir kaut kāds liktenis, virzība vai sūtība, kurai kādu laiku var pretoties, bet tāpat nākas pie tā atgriezties. Faktiski lielākā daļa manas profesionālās darbības ir bijusi saistīta ar publisko pārvaldi – esmu bijis ierēdnis, ministrs, esmu darbojies Rūpniecības un tirdzniecības kamerā kā uzņēmēju interešu pārstāvis, esmu darbojies kā konsultants. Iepriekš politikā ienācu kā tehnokrāts, kad Zatlera Reformu partija mani uzaicināja par ekonomikas ministru, un tas ir kas cits nekā piedalīties vēlēšanu procesā. Man bija jāsaņemas un jāapdomā, vai es to gribu. Savulaik es nepiekritu šādu ceļu iet, bet tagad esmu tam gatavs.

Starp citu, vai zināt, kāpēc Straujuma savulaik tik kategoriski atteicās iekļaut jūs savā valdībā?

Nenoliegšu, ka toreiz bija personīgs aizvainojums, taču tagad vairs ļaunu prātu neturu. Esmu pārliecināts, ka tas nebija Straujumas personisks lēmums. Visticamāk, uz viņu tika izdarīts spiediens, jo es biju uzkāpis uz varžacīm daudziem. Man ir savi minējumi. Es domāju, ka tas ir saistīts ar virkni lietu, ko darīju ministra amatā, – izmaiņām valsts kapitālsabiedrību pārvaldē, ātro kredītu apkarošanu, darbību pret atsevišķu lielu industriju šaurām interesēm, pret pārmērībām subsidētās enerģijas jomā. Bet, kuri tieši bija tie spēki koalīcijā, kas iebilda, es precīzi nezinu.

Bet kāpēc jauna partija?

Darbs Valda Dombrovska trešajā valdībā bija diezgan izšķirošs – es ieraudzīju šo vidi no iekšienes un man arī izveidojās draudzīgas attiecības ar daudziem tā laika kolēģiem. Vēlāk secināju, ka ne visas tā laika labās ieceres tiek īstenotas, daudz kas tiek sabojāts, nobremzēts, aizmirsts… Es joprojām uzskatu, ka Dombrovski piespieda atkāpties, lai gan man nav pierādījumu, pats viņš to ir noliedzis, bet man šķiet, ka tur ir kaut kas, ko publiski nestāsta. Manuprāt, tas bija traģisks moments Latvijas attīstībai. Katrā ziņā kopš tā laika mani nepamet sajūta, ka Latvija slīd politiskā stagnācijā, kas velk mūs atpakaļ pagātnē un neļauj būt gataviem rītdienas izaicinājumiem. Es to saistu ne tikai ar atsevišķiem oligarhiem, bet veselas padomju tradīcijās sakņotās politekonomiskās šķiras centieniem palikt pie varas, kontrolēt resursus un nelaist jauno paaudzi pie sociālās, ekonomiskās un politiskās ietekmes svirām, tostarp mediju jomā. To es redzu kā lielāko šķērsli Latvijas progresam. Pazīstu daudzus cilvēkus, kurus vieno sajūta, ka vairs nav par ko balsot. Pirms pāris gadiem, zobus sakožot, vēl varēja balsot par “Vienotību”, bet nu arī šī izvēle vairs nešķiet pieņemama. Ilze Viņķele un citi nav slēpuši savu attieksmi pret to, kas pēdējos gados noticis “Vienotībā”. Nav tā kā tagad dažiem, kas pēkšņi attapušies, ka kaut kas nav kārtībā… Tādu politisko izvēli, kādu mēs gribētu ieraudzīt, neviens nepiedāvā. Cik var gaidīt, ka kāds cits to darīs? Tāpēc jau vairāk nekā gadu šādu iespēju ar draugiem un domubiedriem apspriedām. Pie konkrētas rīcības nonācām šā gada sākumā, kad notika pirmā sapulce ar apmēram 30 dalībniekiem. Tad sākām uzmanīgi apspriesties, kādās formās vēlamies sevi īstenot. Vairākums bija par to, ka vajadzīga jauna partija.

Zatlera Reformu partija, kurā jūs darbojāties, nāca ar līdzīgu skaļu pieteikumu kā tagad kustība “Par”, ieguva plašu pārstāvniecību Saeimā, bet nepagāja divi gadi un partija kļuva tik nepopulāra, ka pat nesagaidīja nākamās parlamenta vēlēšanas. Ar ko atšķirsieties no Zatlera partijas?

Es negribu atteikties no paralēlēm. Tāpat kā toreiz bija nobriedusi Saeimas atlaišana, tāpat arī šobrīd situācija ir kļuvusi neciešama. Tautai pietiek! Var nožēlot, ka ikdienā šīs sajūtas vairāk izpaužas kā nogurums un apātija, taču tās ir līdzšinējās politikas sekas. Varbūt skaļi skanēs, bet man ir sajūta, ka mēs šobrīd zaudējam savu valsti un nākotni. Zatlera kungs kā persona man ir dziļi simpātisks, un domāju, ka viņš nospēlējis ļoti būtisku vēsturisku lomu, taču viņa veidotā partija atšķīrās no tās, ko mēs dibinām tagad. Pirmkārt, Reformu partijā sapulcējās visdažādāko politisko uzskatu cilvēki. Viņus visus atplestām rokām pieņēma. Pēc Saeimas vēlēšanām izrādījās, ka ievēlēti cilvēki ar radikāli pretējiem uzskatiem. Tā nav normāla situācija, un mēs tiešām cenšamies tā nedarīt. Tāpēc mēs sākām ar manifestu, un ar to cenšamies apvienot cilvēkus, kas domā līdzīgi. Partijas pārstāv intereses, nevis interešu rasolu.

Kā jūs spēsiet atsijāt vēlamos no nevēlamajiem?

Politiskajā praksē ir zināmas metodes. Mēs jau tagad ļaujam cilvēkiem pārbaudīt savus politiskos uzskatus, salīdzināt tos ar kustības “Par” pozīcijām. Esam izveidojuši īpašu rīku – “Politisko uzskatu kompasu”, ko cilvēki sociālajos tīklos šobrīd aktīvi izmanto. Mēs paturam tiesības neuzņemt partijā biedrus, kuru uzskati būtiskākajos jautājumos atšķirsies. Ar kolēģiem esam vienojušies, ka negribam stāstīt pekstiņus tikai tāpēc, ka kāda sabiedrības daļa tos vēlas dzirdēt.

Otra mūsu atšķirība no Reformu partijas, ka tā tomēr vairāk ir “pret” kustība, un caur to mobilizēja atbalstītājus. Mēs vēlamies mobilizēt “par” – cilvēkus, kas grib izdarīt, nevis vienkārši ir nokaitināti un aizvainoti.

Mācītājs Juris Cālītis, kurš kopā ar jums parakstījis manifestu, uz jauna politiskā spēka izveidi raugās skeptiski, norādot, ka labāk būtu pievienoties kādai esošai partijai. “Mēs tā varam turpināt arī nākamos 50 gadus un netikt nekur tālāk,” izteicies Cālītis. “Sevišķi par tiem, kas atdalījās no “Vienotības”, – kur tad viņi bija visu šo laiku tajā partijā?” Jautājums vietā.

“Vienotības” biedri jaunajā partijā būs mazākums, varbūt kādi pieci procenti. Ir ļoti daudz jaunu cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (66)

 1. Pareizāk būtu teikt – ,, Par,, tikšanu pie siles. Jo ar VIENOTĪBU ,jau ir vairāk kā skaidrs, kad tās sile jau ir tukša, – tā tad, jāmeklē ar steigu ir jauna. To nu šis salašņu bars labi saprot un nu jau visas tautas vārdā dēvē sevi vai par ,,enģeļiem,, kuri Latvijā uzriktēs paradīzi. Protams tikai paši priekš sevis, nevis TAUTAI.

 2. Vajag latvisku valdību! Atbildēt

  Vecais 28. augusts, 2017 13:18
  Atbildēt

  Galvenā problēma tagad visiem Pavļutiem – kā novākt no ceļa ZZS. Ar ekonomikas noriešanu nekas neiznāks, jo
  **********************************
  ..

  Mums vajag godīgu un latvisku valdību un tādu pašu vismaz vienu partiju, kuras vēl nav!

 3. No perdaka dzirdu-jautajums viens-kas padirsa Liepajas Metalurgu :(? Vilki,klavierskolotaji un citi kampeji,nesoditi atkal lien pie varas 🙁 !

 4. Bilde skaidra. Welkomistu un dajebkaa un sdajebkaadu ieednju, ka tik pasha pie varas tiktu, toposhaa partija…
  Ar “chirik”u vinkjelieni- runas baabu piedevaas un ne tikai, – ciitiem tiem “galma muzikantiem” veel arii.
  🙁

 5. Gaismoņi, saulveži, čuriki un lakatiņi… Trūkst vien ŪŪŪ! Gan jau piebiedrosies!
  Jābūt varen saspiestai galvai (vai stipri zili- rozā gejlezbim), lai par šiem kāds iestātos un ietu balsot!

 6. Tiesājami salašņas="Par" Atbildēt

  Uldis 26. augusts, 2017 12:47
  Atbildēt

  Kārtēja “Daugavas racēju” partija, kad radīta, lai kādu procentu latviešu balsu noslīcinātu kanalizācijā.
  &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
  -viss ir sliktāk, tie ir labi pārdomātu un apzinīgu salasījušos perversu neliešu bariņš, kas ienīst latviešu nacionālo gara spēku! Partiju klejotāji-siles draņķi, kuriem riebjas īstas un stabilas ģimenes, kas ir slimīgi alkatīgi un dziļi amorāli savā pērkamībā un nodevīgumā, infuzorijas, kas pataloģiski nīst 1918.gada Latvijas ideālus un mērķus!

 7. Jāā, ja pirms tam šaubijos par šī amorālā tipa nozīmi un būtību, tad tagad irskaidrs,ka viņš ir daudz, daudz kaitīgāks par atklātu naidnieku kremlinu vai saskaņieti!

 8. Foršs pirmais jaunas partijas līdera darbs – nosaukt citus par tumsoņām. Tā turēt, un tradicionālā skuju taka garantēta! 😀

 9. Demokrātija nav... Atbildēt

  Es atļautu dibināt jaunu kustību, partiju,u.t.t., tikai tad, ja pēc izstāšānās no iepriekšējās partijas būtu pagājuši vismaz 5 gadi. Nejauksim demokrātiju ar …

 10. Zili virši deg ka briesmas, sargies zilo viršu liesmas – vai, vai, vai – nu apmēram tā.

  • Mēs esam tik ļoti mānīti un pazemoti.Vai viņi būs savādāki?Neticu.Viena daļa vecie mošķi arī jau salīduši.Tie paši vēži .tikai citā kulītē.

 11. Visu šo “Liberastu” mērķis irvājināt 3 sabiedrības pamatstruktūras: 1) NORMĀLU ĢIMENI, kas nostiprināta LAULĪBĀ – uzticības savienībā starp SIEVIETI UN VĪRIETI, 2) NACIONĀLU VALSTI, kura balstās uz pamatnāciju – tautu, kas nes šīs valsts vārdu, 3) nacionālo (klasisko un tradicionālo) KULTŪRU Parasti piedāvā:
  1) brīvos seksu, brīvu partneru maiņu (“partnerattiecības”), jeb promiskuitāti = juceklīgus dzimumsakarus un gejismu – sākumā homo – pēc tam visa veida nedabiskus dzimumsakarus,
  2) nacionālas valsts vietā => kārtējā savienība, kurā nodoms ir sajaukt etniskās grupas, iepludināt svešu ticību, tautu un rasu cilvēkus (“bēgļus”) < lai tad šādu neorganizētu pūli vieglāk varētu pārvaldīt,
  3) parasti garīgo vērtību vietā tiek piedāvātas patērētājsabiedrības vērtības (nauda, bauda, alkatība, izrādīšanās utt) vai arī vecais labais PSRS ateisms, vai ezotērika un primitīvs neopagānisms – galvenais sašķelt kultūras vienībā balstītu sabiedrību – naidīgās grupās! – Pats par sevi – viens no apakšuzdevumiem ir NEPIEĻAUT tikumības ideālu nostiprināšanos, jo tikumisks cilvēks "liberastu" melus, demagoģiju, zaimus un puspatiesības viegli varēs atmaskot un noraidīt, tikumisku cilvēku grūtāk būs uzpirkt vai izskalot smadzenes ar propagandu..

 12. Viņķeļu dzimta taču ir bijusi tik daudzās partijās, un visās slikti un jauca gaisu,sākot no” Tēvzemei un Brīvībai”, beidzot “Vienotību”.Vajadzeja izslēgt, būtu miers!

 13. Labi,ka ir izveidota jauna partija un to vai tai būs atbalsts redzēsim nākamajās vēlēšanās,katrā ziņā liela daļa jaunatnes balsos par šo partiju.Jaunajai partijai ir daudzas labas un perspektīvas idejas,paskatīsimies kā tās realizēsies.Pats bīstamākais Latvijai ir iespēja,ka Saskaņa un ZS savāc 51% balsu,tad vairs nozīmes nebūs nekam,tad mēs pamazām izstāsimies no NATO un ES un Latvija kā valsts tiks iznīcināta.

  • Aiciniet vien uz lezbigeju partijas atbalstu – Kustība par karlīņkārļiem un viņu čurikilželes ar lakatiņlolitām ir tās īstenās tautas un valsts attīstītājas, kas pasargās ir no oligarhiem, ir pasargās no”klrievi nāk”, ir noteikti nosargās “valsti” no pensiju izmaksas vecļaudīm, ir tēriņiem labklājībai, ir izglītībai, ir kultūrai!

  • tad jau labāk vecā Vienotība, nevis šie liberālblēži – satiguļi pa partijām, kas gatavi jebkam atdoties- vai nu Saskaņai vai Briseles paidarastiem – ka tik pie siles tikt

 14. Fakti. Pieci spilgti Vienotības pārstāvji kopā ar ne tik spilgtiem Vienotības pārstāvjiem paši savām rokām, piesaistot domubiedrus, radīja sev “rezerves lidlauku”, lai, aizejot no Vienotības (kura grūst un pūst) jau sen, varētu palikt politikas laukā. No tā izrietoši – tieši NESAUKT šo jauno partiju par Vienotības “rezerves lidlauku” ir baisa tumsonība un arī drausmīgs infantilisms vai tīšs mēģinājums maldināt sabiedrību. Saprotams, ka ne-vienotības cilvēkiem, kas iesaistījušies jaunajā partijā, ir vilinājums “skaidrot pasauli vienkāršotās taisnās līnijās”, neredzēt acīmredzamus faktus, bet tam ar dzīvi patiešām nav nekāda sakara.

 15. Skatos Pavljuts gatavs viegli acimredzami melot jau startaa.
  atbaidosa blice.

 16. Kārtēja “Daugavas racēju” partija, kad radīta, lai kādu procentu latviešu balsu noslīcinātu kanalizācijā.

 17. Tumsonība ir domāt, ka cilvēki nespēs saskatīt, ka šis veidojums ir tikai un vienīgi “vienotības” izdalījums ar nelabu piesmaku!

 18. Ja ir kaut viens biedrs no Vienotibas,Saskanas,ZZS un t.t.,tad ir jabut pilnigam idiotam,lai par sho partiju veletu.

 19. Tie pashi “mesli” uz cita lauciņa,bet pokemoni gul ar mutem uz augšu.

 20. pudencijas lidlauks………………..

 21. Šie latviešus kā tautu piebeigs pavisam.Vienotība,kā vadošā partija vairs nevar būt, pat ja iesprauksies Saeimā. Tāpēc to pārformē, pa kluso daļu tās biedru pārvietojot uz Bordāna JKP un jaunveidojamo kreiso liberāļu Par.

 22. AR SŪDAINU MIETU ŠIS OKUPANTA RAŽOJUMS JĀTRIEC ĀRĀ NO LATVIJAS, NEVIS JĀĻAUJ VIŅAM ŠEIT PARTIJAS DIBINĀT !!!

 23. Sis Latvijas mikstais un bijusais Ekonomikas ministrs, kas nespeja vadit ministriju, lai labak iet tirit WC kabines, neko citu neprata. Uz maniem jautajumiem neatbildeja, tapec es vina varda nosaucu jaunu elektribas mervienibu – pavluts. Ir MW, kW, bet nu ir ari pavluti jeb saisinajuma – PV.

 24. Vanckari? Paskaidroju – aizperētas olas un viss…

 25. Forši! Beidzot tik tiešām intelektuāls, ļoti labi izglītots cilvēks, kurš nekuļ tukšus salmus un nerunā daiļas frāzes. Ļoti lietišķi un atklāti arī par sāpīgajiem jautājumiem.

  • Neatbalstu homoseksuālistu un nepilsoņu aizstāvjus Atbildēt

   Tas, ka studējis ārzemēs – tas nenozīmē, ka ir gudrs cilvēks (lokans, apsviedīgs un lietas “kārtojošs” gan; starp citu, arī Hitlers bija studējis ārzemēs). Piemēram es par Pavļutu esmu daudzas reizes gudrāks. Tieši tāpēc par viņu un viņa partiju nebalsošu. Nepiekrītu, ka cilvēki, kuri nav gudrāki, ir ar ierobežotu veselo saprātu, nav godīgāki, taisnīgāki, labāki par mani – noteiks manas tautas un valsts likteni.

  • Intelektualis ,kas otrajai shkirai grib uzdavinat pilsonibu .Tiem kas pulcejas pie okupantu statujas.

 26. Sociālisti ekonomikā, liberāļi cilvēktiesībās un populisti politiskajā komunikācijā.

 27. Tumsoņu partija?

 28. Labi, ka ir kāds zina, kas ir un kas nav tumsonība.

 29. Ak sausmas kads tumsonis.

 30. mazliet nolemtības pieskaņa, bet Latvijas vēlētājs jau ilgstoši ar savu balsojumu spējīgs “pieņemt darbā” tikai viduvējus politiķus… tie savukārt spēj pieņemt darbā tikai viduvējus vai vājus klerkus, tomēr likumus, tiesisko kārtību, ekonomisko izaugsmi un valsts pārvaldi kopumā visi sagaida kā Vācijā, Singapūrā vai, hm, kaut vai Igaunijā… te acīmredzami kaut kas neštimmē starp vēlmēm un iespējām

  • Kāpēc neviena no jaunajām partijā nenāk ar programatisku uzstādījumu pārskatīt esošo vēlēšanu sistēmu – vismaz rosināt pamatīgu sabiedrības diskusiju par šo jautājumu? Garantēti – šāda partija ietiktu Saeimā!

 31. Šis teikums gan, laikam, izsaka, kā jūtas milzīga daļa Latvijas sabiedrības šobrīd:”…… mēs šobrīd zaudējam savu valsti un nākotni…..”
  Precīzi. Man nav simpātiski vairāki topošā spēka pārstāvji, tomēr šajā ziņā Pavļutam ir taisnība, – ja nerīkosimies, tad tā arī notiks!!!

  • Suvereena valsts jau sen kaa pazaudeeta – atlicis vien karogs, himna un pastmarkas…
   Liidz ar iestaashanos zhiidmasonu Brjeseljbralaiibaa un sveshas armijas soljiem pashu zemee.:(
   Nav vien saprotams, kam taadaa gadiijumaa tie pashmaaju birokraatu bari…

 32. Goda vārds, nesaprotu es šo partiju. Sāksim ar to, ka es pamatā piekrītu liberālajiem uzskatiem – cilvēkiem ir jābūt vienādām tiesībām un vienādiem noteikumiem un kamēr tas tiek ievērots tā nav mana darīšana kā viņi dzīvo, bet es nezuskatu, ka tāpēc būtu jāpieņem plinīgi pretēji Krievijai pašreiz raksturīgi uzskati un nebūtu jāintegrē miniritātes, plus es uzskatu, ka valstij ir jārūpējas par sociālajiem jautājumiem. Teorētiski atsevišķu šīs partijas biedru uzskati izskatās līdzīgi maniem, bet partijas mārketinga materiāli kopumā vispār neko nepasaka, tas pats politiskā kompasa tests – rezultātos nav atbildes uz man svarīgajiem jautājumiem, kas ļautu saprast ko domāt par šo partiju, būtisks jautājums viņiem lūk esot, ka Kārļa Ulmaņa darbība nebūtu vērtējama īpaši pozitīvi un šeit arī žurnālistam gandrīz ar spīlēm bija jāvelk ārā atbildes uz šiem jautājumiem. Kas tas ir – viņi savā starpā patiesībā nav vienojušies ko pārstāv (tātad populisti) vai arī ir pārāk gļēvi, lai pateiktu un tagad ar to testu zondē vai riskēt? Un ja testa rezultāti nerādīs 100% atbalstu, tad ko? Bļaus, ka viens no valsts dibinātājiem ir sliktais, jo vēlāk sagrāba varu un neaizstāvējās pret okupāciju, jo cilvēks ir miris pirms gadiem 70 un nespēj aizstāvēt savus uzskatus, tā vietā lai atklāti pateiktu, ka nepatīk Lembergs un Putins? Ķidās pārējos nenozīmīgos “atslēgas” jautājumus, ko es pat vairs neatceros, tā vietā, lai pateiktu, ka atbalsta LGBT tiesības un draudzīgāku integrāciju un skaidrotu sabiedrībai kāpēc? Labi, pieņemsim, gadu pirms vēlēšanām bail atbaidīt vēlētājus, bet ko pēc tam, ja ievēlēs un būs šie jautājumi jārisina – pievils tos, kas nesaprotot būs nobalsojuši par tādu uzskatu pārstāvjiem, kam nepiekrītnepiek, vai arī turpinās tēlot un mēģinās izlocīties no šo jautājumu risināšanas?

 33. Mēs neesam augstprātīgi!!!
  Mēs esam izglītoti un citus vienkārši saucam par tumsoņiem!
  Protams, ka mēs zinām visu!
  Kā pareizi, kad u.t.t.!!!
  Protams, neviens cits nekā nesaprot!!!
  Tādēļ mēs ar savu līdzšinējo darbu nepārtraukti pierādām, kā Latvijai ir paveicies! Viena sekmīga reforma pēc otras!
  Cilvēku labklājība aug vienkārši pa minūtēm!!
  Protams mums nevajag pilnveidoties, mēs jau tā visu zinām! Īpaši eksperti esam ekonomiskajos jautājumos!
  Galvenā problēma tumsoņi nesaprot kādi mēs esam!!!

 34. Labāk būtu turpinājis spēlēt klavieres. No viņa kā no ministra nebija nekādas jēgas.

 35. Kāpēc nedzirdīgo ēkā?
  Lai pamanītu, ka tur par smagu darbu ar personām, kurām ir īpašas vajadzības, speciālistiem maksā 3 eiro stundā?

 36. ha… vietējais Makrons šis būšot… frančiem arī bija jāizdara izvēle starp velnu un Belcebūlu… izvelējās pirmo (šoreiz) 🙂 Pavļuta domu gājiena niša vidējam Latvijas vēlētājam pastāv, bet ir tik margināla… viens līdz četri procenti – ja līdzībās, tad tieši tikpat, cik nesenajās Rīgas domes vēlēšanās ZZSa atsevišķajam sarakstam… pietiekami, lai izniekotu svarīgas, kopumā par valsts nākotni domājošu pilsoņu balsis… faktiski politiskā kaitniecība, ja ne nodevība

 37. Galvenā atšķirība no V – konkrēti definē sevi kā sociāli liberālu, ekonomiski centriski mazliet kreisu partiju. Skaits, ka šeit auditorijai no liberāļiem bail. It kā viņu dzimumi varētu tikt izmainīti vai citas tamlīdzīgas muļķības saklausījušies.

 38. Jūs esat tumsoņas! Saules vīrs, gaismas avots Džordžs nāca pie jums caur “V”, bet jūs viņu nenovērtējāt! Tagad viņš nesīs gaismu caur “Par”! Bet, paredzams, ka nepieņemsiet arī šoreiz, tiklīdz sapratīsiet par ko, patiesībā, ir “Par”! Lai gan, ej nu sazini – “tumsonība” šajā gadījumā var būt kompliments?!

 39. Demagogs, pilnīga šļura , kas nāk ārā pa visām vīlēm,viņš ir politiski un morāli atbildīgs par Maximas traģēdiju! Un vēl Čigāne ar Viņķeli, divas pretīgas bābas! Izdomājuši pieķert klāt bagāto valstu atļaušanos, cilvēkiem maksāt par to , ka nestrādā kā Somijā! Vēl varēja pameklēt kādu Brunejas likumu-tur laikam katrs pilsonis ir miljonārs.

 40. Kosmonauts ir un paliek kosmonauts!
  Nu nevar mūziķi būt ekonomikas ministri (domāta izglītība)!!! Pašlaik ir ģeogrāfs – tā pati sērga!!!
  Tulks šobrīd ir finanšu ministrs – arī bez sajēgas, kas notiek!
  Jābūt cilvēkiem, kas ir sajēgu “tēmā”.
  Ar konsultantiem nepietiek, jo lēmumi jāpieņem ātri un patstāvīgi!
  Labi, ka ir viņķele un čigāne, tas ļaus noiet pa burbuli!

 41. Papļuts dibina zilo partiju.

 42. Visprecízàk pateica kàds tur publicists-staigulju partija.

 43. Vara tas ir pārbaudījums ikvienam!
  Tikko tiek pie varas tā sakāpj galvā!!! Taču tas ir sīkums.
  Galvenais, kad jāsāk darīt izskatās pēc pamatskolniekiem!
  Viņam jāstāsta par labi padarītiem darbiem (ekonomikas ministra amatā) nevis jāzīmē abstraktas shēmas un politikas virzieni par ko nav sajēgas!!
  Būtu patīkami, ja pirms atkātotas startēšanas, būtu papildinājis zināšanas kādā sakarīgā augstskolā, bet arī tas nav darīts!
  Kādas pārmaiņas (kas tik steidzami valstij ir nepieciešamas) viņš ir spējīgs veikt?
  Tikai to pašu, ko iepriekš!!!
  Daniel, nemoki cilvēkus, ej muzicē!!!

 44. Politikā nev pieņemts teikt taisnību. Viņš varēja arī neko neteikt, tāpat tukša vāvuļošana.

 45. Es gan nosauktu šo veidojumu par Vienotības miskasti

 46. KĀPĒC neticu šim ”jaunajam” PAR veidojumam? Visur dominē vecie ”Vienotības” nelieši un meļi, lecīgie, pašpārliecinātie cilvēciņi, kuri nu sola brīnumus un cik dīvaini – NEATCERAS SAVU DARBĪBU ”Vienotībā”ar visām no tā izrietošām sekām…Apgalvojumi, ka ienāk jauni cilvēki ir abstrakts jēdziens, JO kur tad ir jaunie, citādi valsti redzošie biedri? Aiz borta! Piemērs tā pati ”Vienotība”. Viņkeles un Čigānes personības NEKAD NEMAINĪSIES! VIŅAS atkal nāks ārā īleni no maisa ar visām savām ambīcijām un zīmēsies presē ar saviem TOTĀLI VĀJPRĀTĪGIEM DOMU GRAUDIEM!!!! Pats Pavļuts arī NAV UZTICAMS CILVĒKS. Bieži bija dzirdami valsti nepārredzoša cilvēka slēdzieni. NEKAD VIŅŠ NAV SEVI PIERĀDĪJIS KĀ MAZO CILVĒKU TRAĢISKĀS DZĪVES IZPRATĒJS UN AIZSTĀVIS NE VĀRDOS , NE DARBOS. NEKAS JAUNS ”PAR” NAV UN NEBŪS!

 47. Latvietis tu neesi, bet ne jau tāpēc ka mamma ir latviete un tētis ir polis – krieviski runājošs, dzimis Sanktpēterburgā.

 48. Precīzāk būtu par Sorosa meitas organizāciju.

  • Ar ko Sorosa meitas organizācija sliktāka par kremļa pakalpiņu-oligarhu klubiņa?

  • Par Latvijas nākotni Atbildēt

   Šoros 1992-1996. gadā ziedoja ap $150 miljonus atbalstīt fundamentālo zinātni bijušā PSRS teritorijā uzturot 50% no zinātnes budžetu. Mūsdienu naudā ap $300 miljoni. Ja būtu tāda zinātnes atbalsta organizācija Latvijā tagad, zinātne, inovācija un ekonomikas izrāviens būtu sasniedzams.

   • Kāpēc tad tu te lej tik šķidru, ka var zobus skalot, bet neatbalsti zinātni !??
    Uz priekšu, izlaupītāju konti tevi gaida !

 49. Mēs runājam, kā ”Vienotība”. Mēs izskatāmies, kā ”Vienotība”. Mēs rīkojamies, kā ”Vienotība”. Mēs smidram, kā ”Vienotība”. Bet mēs neesam ”Vienotība”!

 50. Jā, pašreiz ir sajūta, ka nav par ko balsot, bet, Par, ar savām biedrēm Viņķeli un viņas draudzeni gan jauno partiju Saeimā neiedabūs, tieši otrādi.

 51. Cik vienkārša klasifikācija, kā no Mērnieku laikiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+