×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. janvāris, 2014
Drukāt

Pavļuts nolēmis iestāties Reformu partijā (4)

LETALETA

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts iesniedzis Reformu partijas (RP) valdei iesniegumu par iestāšanos partijā, lai aktīvi līdzdarbotos pēdējos divos gados iesākto reformu īstenošanā Latvijas ekonomikas politikā un citās jomās, portālu “LA.lv” informēja Pavļuta preses sekretāre Daiga Grūbe.

Pavļuta skatījumā pastāv nopietns risks, ka Valda Dombrovska (V) valdības sasniegtais “racionālas un sabiedrības interesēs balstītas politikas veidošanā var tikt apdraudēts”.

Motivējot savu iestāšanos RP, Pavļuts norāda: “Veidojot Valda Dombrovska valdību, reformu veikšanai valdības darbā tika pieaicināti arī bezpartejiski ministri, kuriem tika dota iespēja virzīt nepieciešamas reformas, kurām politiķi iepriekš nebija gatavi. Strādājot Ekonomikas ministrijā, esmu īstenojis vairākas visai Latvijas ekonomikai un sabiedrībai nozīmīgas reformas, lai novērstu draudošās sekas subsidētās enerģijas jomā, ātro kredītu nozarē un mazinātu monopolista varu Latvijas dabasgāzes tirgū. Šajā laikā esam ielikuši pamatus tālejošām pārmaiņām Latvijas ekonomikā, piemēram, ieviešot Nacionālo industriālo politiku, valsts un pašvaldību uzņēmumu pārvaldības reformu, Enerģētikas ilgtermiņa stratēģiju un citas iniciatīvas.”

Ministrs uzsverm, ka ir tiecies pēc tā, lai visas šīs pārmaiņas nestu labumu Latvijas sabiedrībai un ekonomikai kopumā, nevis atsevišķiem ietekmīgiem indivīdiem vai grupām. Pavļuts uzskata: lai īstenotās pārmaiņas nepazustu no politiskās darba kārtības, to turpināšanai ir nepieciešama aktīva politiska darbība un skaidrs politiskais atbalsts.

“Bezpartejiska ministrs statuss ir bijis produktīvs atsevišķos posmos, taču ilgtermiņā tas liek uzdot jautājumus par attiecīgā ministra politisko mandātu un pilnvarām ietekmēt politikas turpmāko gaitu. Pēdējos divos gados Latvijas politikā ir notikušas būtiskas pozitīvas izmaiņas, taču tās acīmredzami nav neatgriezeniskas,” skaidro Pavļuts.

“Iepriekš esmu paudis, ka iestāšanos Reformu partijā saistu ar manu personīgu izšķiršanos par turpmāku darbību politikā ne tikai vienas valdības ietvaros, bet gan ilgākā termiņā. Lēmums par aktīvu iesaistīšanos ir nobriedis ilgākā laika posmā un par pēdējo pamudinājumu tam kalpo veids, kā top jaunā koalīcija un valdība. Es nevēlos stāvēt malā neatkarīgi no tā, kāds būs valdības veidošanas procesa iznākums man personīgi. Tādēļ esmu izlēmis iestāties Reformu partijā, lai ar atbilstošu politisku mandātu un bez šaubu ēnas par manu nodomu nopietnību vai ilglaicīgumu varētu piedalīties politiskajā dienaskārtībā un diskusijās, iestājoties par ekonomikas, enerģētikas un citās jomās sākto reformu īstenošanu un nepieļautu, ka Latvijas ekonomikas politikā atgriežas politbiznesa shēmas,” skaidro Pavļuts.

Jau vēstīts, ka bezpartejisko Pavļutu ekonomikas ministra amatam virzīja RP pēc 11.Saeimas vēlēšanām. Arī nākamajā valdībā RP varētu saglabāt ekonomikas ministra posteni. LETA vēsta, ka neoficiāli Saeimas kuluāros tiek norādīts, ka Pavļutam neizdosies saglabāt amatu jaunajā valdībā – RP apsverot iespēju šim amatam deleģēt pašreizējo izglītības un zinātnes ministru Vjačeslavu Dombrovski (RP).

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Daniel Pavļut, tikai nepadodies šakāļu spiedienam!

  2. pašnāvnieks?

  3. Ceru ,ka sagaidīšu brīdi ,kad god. Pauļuts būs Premjerministrs ,ar viņa loģisko un aso domāšanu un rīcību .

  4. Ekonomikā jāturpina visi labi iecerētie un iesāktie darbi, tāpēc jādara viss, lai ministrs paliktu savā vietā un pabeigtu iesākto. VEIKMI DARBĀ!

Draugiem Facebook Twitter Google+