×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
25. marts, 2013
Drukāt

Pavļuts noliedz, ka slepeni būtu ticies ar “Gazprom” pārstāvjiem

Foto - LETAFoto - LETA

Spekulācijas par divpusējām sarunām ar “Gazprom” vadību “slepenās istabās” ir klaji meli un vienīgā saruna notikusi, klātesot Ekonomikas ministrijas ierēdņiem un Latvijas vēstniecības pārstāvjiem, biznesa portālam “Nozare.lv” norāda ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Viņš uzsver, ka, lai arī kā atsevišķiem spēlētājiem un politiķiem negribētos to pieļaut, Latvija mērķtiecīgi un pārdomāti virzīsies uz gāzes tirgus liberalizāciju, kas esot patērētāju un valsts drošības interesēs.

Neskatoties uz dažādu pušu mēģinājumiem ietekmēt un kavēt Latvijas dabasgāzes tirgus liberalizāciju, Ekonomikas ministrija (EM) īstenošot mērķtiecīgu, pārdomātu un pakāpenisku procesu, kas vidējā termiņā novērsīs Latvijas atkarību no viena gāzes piegādātāja, pārliecināts Pavļuts. Tāpat EM pasākumi sniegšot ieguvumus Latvijas patērētājiem un veidos stabilu investīciju vidi.

“Atšķirībā no iepriekšējām valdībām, kas gāzes tirgus liberalizācijā tālāk par runāšanu nebija tikušas, mēs visu 2012.gadu esam pie šiem jautājumiem rūpīgi strādājuši, veikuši vēsturiski pieņemto lēmumu juridisko analīzi, pēc tam notikušas vairākas starpministriju darba grupas sēdes un sagatavots informatīvais ziņojums valdībai ar redzējumu par turpmāko procesu. Visas darbības šajā procesā notikušas atbilstoši valdības dotajam mandātam un ciešā koordinācijā ar premjeru, Ārlietu ministriju un drošības dienestiem,” skaidro Ekonomikas ministrijā.

“Pēdējo mēnešu laikā esam pieredzējuši vairākus mēģinājumus noraut stopkrānu braucošam vilcienam, bet tas nekādā veidā nemainīs manu pārliecību, ka Latvijas dabasgāzes tirgus liberalizācijai ir jānotiek. Mūsu mērķis ir vidējā termiņā pārdomāti, pakāpeniski un pragmatiski atrisināt jautājumus, kas saistīti ar dabasgāzes tirgus liberalizāciju, un sagatavot tam nepieciešamo normatīvo regulējumu, jo nav pieļaujama situācija, kad nepieciešamie sagatavošanās pasākumi, dažādo aspektu analīze un lēmuma pieņemšana par optimālākā modeļa izvēli tiktu atlikta uz pēdējo brīdi un notiktu steigā,” akcentē Pavļuts.

Viņš arī atgādina, ka šobrīd Latvijas dabasgāzes tirgū vienīgais spēlētājs ir AS “Latvijas Gāze”, bet Latvijas patērētāju interesēs būtu konkurence tirgū. Savukārt AS “Latvijas Gāze” brīdinājumi par gāzes cenu izmaiņām, uz ko bieži atsaucas arī tie politiķi, kas cenšas procesu kavēt, savā ziņā esot manipulācija, lai saglabātu sev labvēlīgos tirgus nosacījumus pēc iespējas ilgāk. Savukārt Latvijai esot svarīgi ne tikai nodrošināt konkurētspējīgu piedāvājumu tirgū, bet arī partneriem Baltijas valstīs, Eiropas Komisijai, potenciālajiem dabasgāzes piegādātājiem un investoriem parādīt gatavību vidējā termiņā, pārdomāti izpildīt Trešās enerģētikas paketes direktīvas prasības un nodrošināt alternatīvas gāzes piegādes Latvijai.

Kā ziņots, valdība vēl nav izšķīrusies par kādu no gāzes tirgus liberalizācijas modeļiem, ko paredz Eiropas Savienības (ES) direktīvas, un Ekonomikas ministrijai (EM) uzdots turpināt padziļināti analizēt to priekšrocības un trūkumus.

Pavļuts atzina, ka viens no trīs iespējamajiem modeļiem diskusijās tika atzīts par sarežģītāk īstenojamu, taču nevēlējās sniegt plašākus komentārus.

EM būs jāatgriežas valdībā ar detalizētāku ziņojumu par modeļu izvērtējuma rezultātiem un par to, kurš modelis varētu būt Latvijai potenciāli nākotnē vispiemērotākais. Pēc ministra teiktā, izpēte varētu prasīt pāris mēnešus.

Ministrijai arī sadarbībā ar starpinstitūciju darba grupu uzdots gatavoties sarunām ar AS “Latvijas Gāze” (LG) akcionāriem par virzību uz tirgus atvēršanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+