×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
29. janvāris, 2013
Drukāt

Pavļuts optimistisks par aizceļojušo iedzīvotāju atgriešanos

Foto - LETAFoto - LETA

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts optimistisks par aizceļojušo Latvijas iedzīvotāju atgriešanos, īstenojot reemigrācijas plānu. Pavļuts otrdien LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja, ka viņa optimismam pamatā ir aizceļojušo tautiešu paustā vēlme atgriezties, ja būs tāda iespēja.  “Esmu ļoti optimistisks,” par reemigrācijas plāna veiksmi teica ministrs.

Pavļuts atturējās lēst, cik daudz cilvēku atgriešanos izdosies panākt no 2013.-2016.gadam. Ministrs atzina, ka to, cik veiksmīgi plāns īstenojas, varētu vērtēt pēc gada. Ministrs pauda cerību, ka iecerētajā CV datu bāzē tiks reģistrēti vairāki tūkstoši CV.

Ministrs gan piebilda, ka Latvija tuvākajā laikā nevar cerēt, ka par vienkāršajiem darbiem tiks maksāts Rietumeiropas līmeņa algas, taču kvalificēti speciālisti Latvijā nopelnīt var. Turklāt viņš prognozēja, ka algas Latvijā augs.

Pavļuts arī atgādināja, ka reemigrācijas plāns ir paredzēts, lai palīdzētu atgriezties cilvēkiem, kuri to vēlas, savukārt valsts attīstības nodrošināšanai ir izstrādāts Nacionālais attīstības plāns.

Ministrs uzsvēra, ka reemigrācijas plāna realizācijai būtiski ir uzturēt saiknes ar aizceļojušajiem iedzīvotājiem. “Mēs esam nodibinājuši diezgan ciešas saites ar jaunās emigrācijas organizācijām, tām pamatā palīdz Ārlietu ministrija,” stāstīja Pavļuts un atzina, ka bez diasporas organizācijām Latvijai reemigrāciju nodrošināt neizdosies.

Pēc viņa teiktā, tas, cik liels finansējums plāna realizācijai būs nepieciešams, varētu būt zināms  2.aprīlī. Plānots, ka valdība otrdien uzdos ministrijām sagatavot pieteikumus budžeta līdzekļu saņemšanai.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka valdība otrdien uzklausīs Ekonomikas ministrijas  sagatavoto informatīvo ziņojumu par priekšlikumiem reemigrācijas atbalsta pasākumiem. Informatīvais ziņojums ir izstrādāts, lai veicinātu Latvijas valsts piederīgo reemigrāciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+