Latvijā
Politika

Pavļuts: “Par!” valdei būs jāpieņem lēmums par kustības turpmāko attīstību1


Daniels Pavļuts.
Daniels Pavļuts.
Foto: Paula Čurkste/LETA

Kustības “Par!” nākamajai valdei paredzams liels darbs, pieņemot lēmumu, vai palikt nevalstiskas organizācijas tipa domu apmaiņas klubam, vai arī virzīties uz to, ka partija ir paliekošs, ilgtspējīgs spēks Latvijas politikā, šodien kustības “Par!” kongresā teica valdes priekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Viņš uzsvēra, ka divu gadu laikā kustība “Par!” ir izveidojusies par partiju, kas ir nozīmīga daļa no Latvijas politikas.

Pavļuts pieminēja, ka kopā ar partneriem “Latvijas attīstībai” un “Izaugsmei” ir sākts ceļš uz reģionālo reformu, lai dotu vienādas iespējas visiem Latvijas iedzīvotājiem, neatkarīgi no dzīves vietas. Tāpat viņš teica, ka ir sākts darbs pie veselības aprūpes sistēmas reformas, liekot būtisku pamatu finansējuma pieaugumam nākotnē. Savukārt nākamnedēļ paredzēts Saeimā iesniegt partnerattiecību regulējuma projektu, lai veicinātu vienādu attieksmi un tiesības visiem pāriem.

Partijas valdes priekšsēdētājs uzsvēra, ka kustība “Par!” iestājas par valsti, kur katrs, kas te dzīvo, ir savējais. Tāpēc Saeimā ir iesniegts priekšlikums, lai nepilsoņu bērni līdz 15 gadiem iegūtu Latvijas pilsonību.

“Mēs gribam, lai Latvijā visiem ir vienādi un godīgi noteikumi,” teica Pavļuts, piebilstot, ka kustība “Par!” ir kļuvusi par redzamu spēlētāju Latvijas politikā, tāpēc tai ir jādomā par to, kā tālāk attīstīties.

“Šodien dodam starta šāvienu, lai sāktu gatavoties pašvaldību vēlēšanām,” teica Pavļuts, norādot, ka tās būs pēc diviem gadiem, tāpēc ir jāgroza statūti un jārunā par to, kam uzticēs vadīt organizāciju turpmāk.

Pavļuts uzsvēra, ka partija ir lielas dilemmas priekšā – vai augt tādā formātā, kā pašreiz, vai uzņemt lielu jaunu biedru skaitu, lai pašvaldību vēlēšanās attīstītos visas Latvijas līmenī. Turklāt nākamajai valdei būs jālemj, vai kustībai “Par!” palikt nevalstiskas organizācijas tipa domu maiņas klubam vai virzīties uz to, ka partija kļūst par paliekošu, ilgtspējīgu spēku Latvijas politikā.

Saistītie raksti
“Kustībai “Par!” ir jānobriest kā partijai, kā apvienībai un jāvirzās uz priekšu kā spēcīgam politiskajam spēkam,” uzsvēra Pavļuts.

Jau ziņots, ka šodien notiek kustības “Par!” kongress, kurā tiks vēlēta jauna partijas valde un pārskata padome, kā arī plānots grozīt partijas statūtus, paredzot iespēju veidot reģionālās nodaļas.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Prusaki burgeros!”Policija aiztur viltvārdi “McDonald’s” formastērpā
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Mērķtiecīgi gāja, plēsa, lauza!” Zagļi ielaužas baznīcā Rīgā
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Aizturēts “ādas jaku” izvirtulis – jaunietis no Ogres
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA-INTERFAX
Pasaulē
Maskavas centrā 21,5 tūkstoši cilvēku pieprasa brīvas un godīgas vēlēšanas
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Rojas dabas takā izveidoti septiņi virtuālie skatu torņi
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Atkritumu tarifi “kāpj debesīs”: sitiens “pa maku” būs nenovēršams
1 stunda
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Ārlietu ministrija aicina atbrīvot uz tankkuģa aizturēto Latvijas pilsoni
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Svētdien termometra stabiņš pakāpsies līdz +29 grādiem
3 stundas