×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
27. septembris, 2013
Drukāt

Pavļuts: pārtraukt uzturēšanās atļauju programmu būtu izšķērdīgi

LETALETA

Patlaban būtu izšķērdīgi pārtraukt pirms trīs gadiem sākto programmu, piešķirot uzturēšanās atļauju par ieguldījumiem nekustamajos īpašumos, šodien Starptautiskās Nekustamo īpašumu tirgus dalībnieku federācijas (FIABCI) 5.Eiropas kongresa atklāšanā sacīja ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

 

“Termiņuzturēšanās atļauju piešķiršanas programma par ieguldījumiem nekustamajos īpašumos ir bijusi vērtīga, jo ļāvusi piesaistīt investīcijas, kas citādi Latvijā nebūtu ienākušas. Tagad ir jādomā, kā šo programmu izmantot produktīvākā veidā,” uzsvēra Pavļuts.

Ekonomikas ministrs norādīja, ka tagad ir svarīgi apstāties, padomāt un sākt diskusiju par iespējamiem šīs programmas uzlabojumiem.

“Valstij ir jānodrošina skaidri un godīgi spēles noteikumi nekustamo īpašumu tirgū,” piebilda Pavļuts.

Ministrs arī norādīja, ka nekustamo īpašumu un būvniecības nozare ir svarīgs faktors ekonomikas ilgtspējīgai attīstībai.

“Nevēlamies atkārtot pirmskrīzes neilgtspējīgo nozares attīstību, nozare pēc krīzes ir izdarījusi daudzus secinājumus, un domājam, ka kādu laiku šādas kļūdas vairs nepieļaus,” sacīja Pavļuts.

Viņš piebilda, ka patlaban tirgus ir mainījies. Ekonomika aug, aug arī iekšējais tirgus un iedzīvotāju pirktspēja, iedzīvotāji par savu dzīvi sākuši domāt ilgtermiņā un arvien aktīvāk iegādājas mājokļus.

“Klienti ir kļuvuši prasīgāki, vēlas ietaupīt, labāku mājokļu kvalitāti, būtiski kļuvuši arī energoefektivitātes jautājumi,” sacīja Pavļuts.

Ekonomikas ministrs norādīja, ka patlaban liela aktivitāte ir vērojama arī infrastruktūras un ražošanas objektu būvniecībā, kas vērtējams ļoti pozitīvi, jo Latvijas mērķis ir sasniegt ražošanas īpatsvaru iekšzemes kopproduktā vismaz 20% līmenī.

Kā ziņots, valdošās koalīcijas politiskajiem spēkiem joprojām nav vienprātības jautājumā par uzturēšanās atļaujām, kas tiek piešķirtas par ieguldījumiem nekustamajā īpašumā. Visiem pieņemamu risinājumu varētu piedāvāt koalīcijas darba grupa.

“Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai!”/LNNK šovasar aicinājusi pārtraukt piešķirt uzturēšanās atļaujas par ieguldījumiem nekustamajā īpašumā. Šī prasība ir viens no priekšnoteikumiem, lai nacionālā apvienība atbalstītu nākamā gada budžetu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+