×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
19. janvāris, 2012
Drukāt

Pavļuts: reformas demogrāfijas veicināšanai un emigrācijas mazināšanai nedrīkst atlikt

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā reformas demogrāfijas veicināšanai un emigrācijas mazināšanai nedrīkst atlikt, ceturtdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes”  atzina ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, komentējot tautas skaitīšanas rezultātus.

Pēc viņa teiktā, tautas skaitīšanas dati liek ļoti nopietni pārskatīt Latvijas līdz šim īstenotās politikas. “Šaubu nav bijis, ka daudzi iedzīvotāji ir pēdējo desmit gadu laikā aizbraukuši un iedzīvotāju skaits ir būtiski samazinājies. To mēs gaidījām.. Es uzskatu, ka daudzās jomās reformas atlikt tiešām nedrīkst. Pirmkārt, tās ir lietas, kas saistītas ar demogrāfijas veicināšanu un emigrācijas novēršanu. Demogrāfijas  problēmas rada mums problēmas nākotnē,”  klāstīja ministrs.

Pavļuts atzina, ka sociālā budžeta ilgtspēja nākotnē ir ļoti apdraudēta un tādēļ jau nākamā gada budžetā ir jāsāk veikt izmaiņas

Ekonomikas ministrs klāstīja, ka viņa pārstāvētā nozarē nepieciešama industriālās politikas reforma. “Kādā veidā sekmēt uz rūpniecību balstītu un uz labāku atalgojumu nodrošinātu izaugsmi visā  valsts teritorijā, ņemot vērā reģiona īpatnības. Mums ir jāpanāk, ka mēs novēršam šķēršļus tai uzņēmējdarbības forma, kas reģionā var attīstīties,”  teica Pavļuts.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Latvijas iedzīvotāju skaits 2011.gada 1.martā atbilstoši 2011.gada tautas skaitīšanas provizoriskajiem datiem bija 2,068 miljoni. Kopš iepriekšējās – 2000.gada – tautas skaitīšanas iedzīvotāju skaits valstī ir samazinājies par 309 tūkstošiem jeb 13%. Tā kā iedzīvotāju mirstība kopš iepriekšējās tautas skaitīšanas bijusi lielāka salīdzinājumā ar jaundzimušos skaitu, iedzīvotāju skaits šā faktora dēļ ir samazinājies par 119 tūkstošiem, bet starptautiskās   emigrācijas  ietekmē – par 190 tūkstošiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+