×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. jūnijs, 2013
Drukāt

Pazemošana ar tālejošām sekām


Foto - Stock.XCHINGFoto - Stock.XCHING

Gribu izteikt savas pārdomas par rakstu, kurā atspoguļoti notikumi Jaunjelgavā (“LA”, 27.05.2013.). Vispirms virsraksts… Kāds “bērnu kautiņš”, ja bērns bija tikai viens un vēl trīs pusaudži? Kurš sita pretī, ja kautiņš? Tas mazais?

Ja viss notika tā vai līdzīgi, kā mūs informē, vispirms tā ir fiziski smaga ņirgāšanās par personu, ko pastiprina varmācīga atkailināšana, kas būtu gana pazemojoša pieaugušajam, kur nu vēl bērnam.

 

Tā ir dziļa trauma ar tālejošām sekām bērna psihei, ko neaizmirst ne pēc 50, ne 60 gadiem. Nebrīnos, ka Agris sāka runāt par Betmenu.

Citēju skolotāju: “Agrim īsti labi nav vedies ar mācībām.” Kāds tam sakars ar notikušo? Vai tiešām tādiem jau drīkst darīt pāri?

Skolotāja nav atpazinusi hiperaktivitāti un saņēmusi stingro rājienu… Kā zināms, starp hiperaktivitāti un agresiju nav liekama vienlīdzības zīme. Un kā vecāki, aizvedot dēlu uz pirmo klasi, iepazīstināja audzinātāju ar sava dēla problēmām, kādus abpusējus, kopējus sadarbošanās un situācijas labošanas ceļus veidoja? Tā parasti rīkojas, ja grib labu rezultātu.

Jānim pagalma bērni līp klāt… Iemesli tam var būt visdažādākie, bet, ja lietas sev par labu tiek risinātas “ar kulaciņu” un tā tas bijis jau no pirmās klases, piedodiet, tās vienkārši var būt bailes, jo – kas nav ar mani, tas ir pret mani. Ja tas būtu viņa labestības, izdomas, gaišu, jauku ideju dēļ, nebūtu šā notikuma.

Skolotāja saskaita asins pilienus – tikai trīs, plīsis tikai viens asinsvads. Vai aiz šā nevainīgā daudzuma gribas paslēpt notikušā būtību?

Un vai ir pamats apgalvot, ka Agra māte vēlas izspiest naudu? Vai ir konkrēti prasījumi? Kāpēc radies šāds apgalvojums?

Paldies cilvēkiem, kas uzrakstīja tiesībsargam. Daudzi Latvijā gaida, kā tiesībsargājošās iestādes tikai pēc mēneša pamatos “lietas ārpuskārtas izskatīšanu”, ja tajā iesaistīts bērns. Varbūt bija cerība, ka viss pārvilksies ar aizmirstības pelējumu? Kad kārtu ņem nost, apakšā jau smird.

Es to skaidri jūtu, lasot iesaistīto pieaugušo viedokļus. Cīņa notiek par savas ādas glābšanu. Kad sāksies cīņa par cietušo?

 

Skolotāja ar 40 gadu darba stāžu, trīs bērnu māte, sešu mazbērnu vecmāmiņa, latviete, kurai sāp Latvijas sabiedrība 
nākotnē
 Gunta Riža 
Vecpiebalgā

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+