×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
17. februāris, 2015
Drukāt

Paziņos Latgales kultūras virsotnes

Bonuks_2

Jau šīs svētdienas, 22. februāra, vakarpusē Latgales vēstniecības “Gors” Lielajā zālē noskaidrosies, kuri ir bijuši iepriekšējā gada ievērojamākie, izcilākie, iedvesmojošākie Latgales kultūras sasniegumi.

“Boņuks” šobrīd ir vienīgā gada balva, kas īpaši izceļ un godina virsotnes latgaliešu kultūras dzīvē. Šī balva, kuras vizuālais iemiesojums ir mālā atveidots Jāņa Streiča kinofilmas “Cilvēka bērns” galvenā varoņa Bonifācija Paulāna tēls, ir apliecinājums patiesam talantam, ilgstošam darbam un mūža ieguldījumam.

Svētdien “Boņuks” tiks pasniegts 16 nominācijās. Par vienu no nozīmīgākajiem tituliem – “Gada cilvēks kultūrā” – sacenšas “Kroma kolna brolistes” vadītājs Aleksandrs Lubāns, mūzikas skolotāja, koru diriģente, vokālo ansambļu vadītāja, baznīcas koru vadītāja un ērģelniece Anastasija Ločmele, nemateriālā kultūras mantojuma centra “Upīte” direktors Andris Slišāns, folkloras kopas “Ceidari” pārstāve, latgaliešu kultūras aktīviste Edīte Husare, Rēzeknes novada vokālās studijas “Skonai” mākslinieciskā vadītāja Guntra Kuzmina un Rēzeknes tautas teātra režisore Māra Zaļaiskalns. Uz “Gada notikuma” godu pretendē Balvu novada muzeja “Ziemeļlatgales nemateriālā kultūras mantojuma ekspozīcija”, Franča Trasuna 150. jubilejas pasākumi, festivāls “Muzykys skytuļs 2014” Līksnā, grupu “Rikši”, “Geen Novice” un “Dabasu durovys” albumi. Savukārt par titulu nominācijā “Gada sniegums skatuves mākslā” sacenšas Daugavpils teātra izrāde “Dabaseibys pūddarneica jeb viņa Debešķības Laimesciema podniekdarbnīca”, uzvedums “Francis”, Nacionālā teātra izrāde “Latgola.lv 2″un Rēzeknes novada vokālās studijas “Skonai” oriģināluzvedums “Dasadūrt dabāsim”. Bet uz “Labāko sniegumu literatūrā” pretendē Ilze Sperga par grāmatu “Dzeiveiba”, Inga Ābele par grāmatu “Klūgu mūks” un Ligija Purinaša par dzeju un prozu.

“Gorā” ceremonijas pirmajā daļā izrādīs uzvedumu “Francis”, kas veltīts ievērojamajam valstsvīram Francim Trasunam, bet otrajā daļā atklās “Boņuka” ieguvējus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+