Mobilā versija
+2.0°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
14. aprīlis, 2012
Drukāt

Paziņos “Lielā Kristapa” ieguvējus

kristaps2

Šovakar kinoteātrī “Splendid Palace” notiks Latvijas nacionālā kino festivāla “Lielais Kristaps” noslēguma ceremonija, kurā tiks piešķirtas balvas labākajām filmām un kino profesionāļiem 23 nominācijās.

Balvu pasniegšanas ceremonija šogad būs izteikti muzikāla, jo to nodrošinās Kārlis Auzāns ar čellu trio “Melo-M” un nepieradinātā folka orķestris “Pingvīnu cirx”, savukārt pašu ceremoniju vadīs “Karaliskais improvizācijas teātris”, bet galvenās balvas pasniegs tādi aktieri kā Elita Kļaviņa, Sandra Zvīgule, Regīna Razuma, Juris Žagars, Harijs Spanovskis, Gunārs Placēns un citi. Festivāla noslēguma ceremonija no plkst.21.15 būs skatāma Latvijas Televīzijas 1.kanālā un Latvijas Televīzijas interneta mājaslapā.

Šogad festivālam tika pieteiktas vairāk nekā 80 filmas, no kurām konkursā iekļuva 40. Pirmo reizi festivāla vēsturē kino darbi tika vērtēti pēc jaunas divpakāpju sistēmas.

“Lielā Kristapa” balvu par mūža ieguldījumu šogad saņems kino režisors un scenārists Aivars Freimanis, kurš ir vairāk nekā 40 dokumentālo filmu autors, viens no starptautisku slavu ieguvušās Rīgas poētiskā dokumentālā kino skolas stila izveidotājiem un četru spēlfilmu – “Puika”, “Ābols upē”, “Dzīvīte” un “Ligzda” – autors.

Divās no nominācijām balvai izvirzīti mūžībā jau aizgājuši cilvēki. Četras filmas – “Dancis pa trim”, “Golfa straume zem ledus kalna”, “Rūdolfa mantojums” un “Kolka Cool” – izvirzītas desmit nominācijām, septiņām nominācijām – “Seržanta Lapiņa atgriešanās”, piecām nominācijām – “Mona” un animācijas filma “Norīt krupi”, četrām – “Versija Vera”, savukārt visvairāk individuālās nominācijas – sešas – saņēmis mākslinieks Jurģis Krāsons.

Nominācijā “Labākais aktieris galvenajā lomā” izvirzīts mūžībā aizgājušais aktieris Romualds Ancāns par lomu filmā “Rūdolfa mantojums” un mūziķis, aktieris Mārtiņš Freimanis par lomu filmā “Dancis pa trim”. Tāpat šajā nominācijā uz balvu pretendē Artuss Kaimiņš par lomu filmā “Kolka Cool”, Andris Keišs par lomu filmā “Seržanta Lapiņa atgriešanās” un Aleksejs Serebjakovs par lomu filmā “Golfa straume zem ledus kalna”.

Savukārt nominācijas “Labākais spēlfilmas operators” pretendenti ir Valdemārs Jemeļjanovs, Andrejs Verhoustinskis, mūžībā aizgājušais Dāvis Sīmanis seniors un Agris Birzulis par darbu filmā “Dancis pa trim”, kā arī pretendenti ir Gints Bērziņš par darbu filmā “Amaya” un “Golfa Straume zem ledus kalna”, Uldis Jancis par darbu filmā “Mona” un Andrejs Rudzāts par darbu filmā “Logs”.

Uz balvu “Labākā pilnmetrāžas spēlfilma” pretendē filma “Dancis pa trim”, “Golfa straume zem ledus kalna”, “Kolka Cool”, “Rūdolfa mantojums” un “Seržanta Lapiņa atgriešanās”, savukārt nominācijai “Labākā īsmetrāžas spēlfilma” izvirzīta “Filma”, “Gaismas zīmes”, “Gūtenmorgens un trešā acs”, “Logs” un “Pēdējais Lāčplēsis”.

Sacenšoties nominācijā “Labākā debijas filma”, festivāla konkursā pārliecinoši startēja arī jauni režisori – Dāvis Kaņepe ar filmu “Noklausīšanās”, Pauls Ķesteris ar darbu “Personību veikals”, Pēteris Noviks ar filmu “Skatu meklētājs”, Līga Gaisa ar filmu “Spēle ar beigām” un Reinis Pētersons ar animācijas filmu “Ursus”.

“Labākās aktrises” nominācijā izvirzīta Rēzija Kalniņa par lomu filmā “Rūdolfa mantojums”, Kaori Momoi par atveidoto lomu filmā “Amaya”, Kristīne Nevarauska par lomu filmā “Dancis pa trim”, Iveta Pole par lomu filmā “Kolka Cool” un Guna Zariņa par atveidoto lomu filmā “Seržanta Lapiņa atgriešanās”.

Savukārt balvas pretendente nominācijā “Labākā aktrises otrā plāna lomā” ir Indra Burkovska par lomu filmā “Dancis pa trim”, Velta Straume un Venta Vecumniece par lomām filmā “Rūdolfa mantojums” un Guna Zariņa par lomu filmā “Kolka Cool”.

Nominācijas “Labākais aktieris otrā plāna lomā” ir Aigars Apinis par lomu filmā “Kolka Cool”, Juris Bartkevičs par darbu filmā “Dancis pa trim”, Valērijs Jeremenko un Lauris Subatnieks par lomām filmā “Mona” un Regnārs Vaivars par atveidoto lomu filmā “Golfa straume zem ledus kalna”.

“Lielā Kristapa 2012” konkursa žūrijā darbojas Ilona Bičevska no Latvijas Kinoproducentu asociācijas, Kaspars Braķis no Latvijas Kinooperatoru ģildes, Igaunijas Filmu fonda direktore Marge Līske, “Rīgas namu” valdes loceklis Almers Ludviks, animācijas režisore un producente, “Lielā Kristapa” laureāte Inga Prauliņa, režisors, “Lielā Kristapa” laureāts un Latvijas Kinematogrāfistu savienības biedrs Jānis Putniņš, Kotbusas filmu festivāla direktors Rolāns Rusts, kā arī Saeimas deputāts Dāvis Stalts (VL-TB/LNNK) un Anita Uzulniece, kura ir “FIPRESCI Latvia” pārstāve.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+