Kultūra
Literatūra

Paziņos Literatūras gada balvas mūža balvas saņēmēju 0

Publicitātes foto

Pirmdien, 27. martā, notiks preses konference, kurā pavēstīs Latvijas Literatūras gada balvai (LALIGABA) nominētos autorus un mūža balvas ieguvēju, šodien informē Kultūras ministrija.

Ekspertu komisija paziņos pērn izdotos literāri augstvērtīgākos darbus Latvijas rakstniecībā piecās nominācijās – labākais dzejas krājums, labākais prozas darbs, labākais oriģinālliteratūras darbs bērniem, labākais ārvalstu literatūras tulkojums latviešu valodā, kā arī spilgtākā debija.

Šogad ekspertu komisija piešķīrusi arī speciālbalvu par izcilu ieguldījumu literatūrpētniecībā.

Balvu laureāti tiks sumināti svinīgā ceremonijā Literatūras gada balvas ceremonijā 2017. gada 21. aprīlī plkst. 18 mūzikas namā “Daile”. Balvu ieguvēji saņems naudas balvas, kā arī balvas simbolisko veidolu – LALIGABAS lampu, kuras idejas autors ir dizaina studija “MĀJO”.

Lai iespējami plašāka publika iepazītu LALIGABAS balvai nominētos autorus un viņu darbus, 8. aprīlī plkst. 18 Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā notiks LALIGABAS dzejas lasījumi, savukārt prozas lasījumi notiks 13. aprīlī plkst. 18 “NicePlace Telpā”. LALIGABAS pasākumi pieejami ikvienam interesentam bez maksas.

Tāpat, lai aktualizētu Latvijas laikmetīgās literatūras procesu, 19. un 20. aprīlī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisināsies izglītības programma un konference “Jaunākā literatūra”, kurā gaidāmi priekšlasījumi par mūsdienu literatūras tendencēm, kā arī interaktīvas izglītojošas aktivitātes studentiem un skolēniem.

Latvijas Literatūras gada balvas ekspertu komisijā strādāja un 2016. gada literāro veikumu izvērtēja rakstniece Dace Rukšāne-Ščipčinska, literatūrzinātniece Sigita Kušnere, rakstniece un redaktore Rudīte Kalpiņa, rakstnieks un literatūrkritiķis Guntis Berelis, kultūras žurnāliste un literāro projektu vadītāja Liega Piešiņa, literatūrzinātniece Sandra Ratniece, literatūras skolotāju kuratore Ilze Mazpane, literatūrzinātniece Eva Eglāja–Kristsone un rakstnieks Egīls Venters.

LA.lv