Kultūra
Literatūra

Paziņos Literatūras gada balvas nominantus un mūža balvas ieguvēju0

Publicitātes attēls

Pirmdien, 25. martā, paziņos un suminās Latvijas Literatūras gada balvas šī gada mūža balvas ieguvēju Latvijas rakstniecībā, informē Starptautiskās rakstnieku un tulkotāju mājas vadītāja Andra Konste.

Ekspertu komisija paziņos arī 2018. gadā izdotos literāri augstvērtīgākos darbus Latvijas rakstniecībā piecās nominācijās: labākais dzejas krājums, labākais prozas darbs, labākais oriģinālliteratūras darbs bērniem, labākais ārvalstu literatūras tulkojums latviešu valodā,
spilgtākā debija.

Šogad ekspertu komisija lēmusi piešķirt arī speciālbalvu par īpašu veikumu literatūrā.

Mūža balvas un speciālbalvas ieguvēji tiks sumināti Latvijas Literatūras gada balvas ceremonijā 25. aprīlī plkst. 18 Sūkņu stacijā – Rīgā, Maskavas ielā 196.

Balvas ieguvējs katrā nominācijā tiks izvēlēts aprīlī LALIGABAS ekspertu komisijas aizklātā balsojumā un paziņots balvas ceremonijā.

Balvu ieguvēji saņems naudas balvas, kā arī balvas simbolisko veidolu – LALIGABAS lampu, kuras idejas autors ir dizaina studija “MĀJO”.

Sīkākas ziņas par nominantiem, speciālbalvas un mūža balvas ieguvēju un citām aktivitātēm laikā no 25. marta būs pieejamas mājas lapā www.laligaba.lv, kā arī LALIGABAS sociālo tīklu kontos.

Lai iespējami plašāka publika iepazītu LALIGABAS balvai nominētos autorus un viņu darbus, 9. aprīlī plkst. 18 Raiņa un Aspazijas mājā – Rīgā, Baznīcas ielā 30 – notiks LALIGABAS dzejas lasījumi, savukārt LALIGABAS prozas lasījumi notiks 18. aprīlī plkst.18 “NicePlace Telpā” – Rīgā, K.Barona ielā 21a. LALIGABAS pasākumi pieejami ikvienam interesentam bez maksas.

Latvijas Literatūras gada balvas ekspertu komisijā strādāja un 2018. gada literāro veikumu izvērtēja literatūrkritiķe Anda Baklāne, rakstniece Inga Ābele, literatūrzinātniece Eva Eglāja – Kristsone, rakstnieks un tulkotājs Vilis Kasims, dzejnieks Ronalds Briedis, rakstniece Laura Dreiže un dzejnieks Aivars Madris.

Šī gada balvas sauklis ir “Visam nav robežu”, kas atklāj iztēles bezgalīgo ceļojumu literatūrā. Publicitātes vizuālā risinājuma autors ir mākslinieks Mareks Hofmanis.

LA.lv