×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
29. maijs, 2014
Drukāt

Paziņota Edinburgas filmu festivāla programma

Publicitātes fotoPublicitātes foto

28. maijā izziņota Edinburgas starptautiskā filmu festivāla programma. Edinburgas filmu festivāls šogad tiek rīkots jau 68. reizi. Tas ir viens no senākajiem kinofestivāliem pasaulē, kurš bez pārtraukuma katru gadu Skotijas galvaspilsētā notiek kopš 1947. gada. Festivāls šogad risinās no 18.līdz 29.jūnijam.

Kā informē festivāla rīkotāji, 2014. gada kinofestivālā tiks demonstrētas 156 kinolentes no 47 valstīm, kuru vidū būs 11 pasaules pirmizrādes, septiņas Eiropas mēroga pirmizrādes, bet 95 filmas piedzīvos pirmizrādi Lielbritānijā. Starp zināmākajiem vārdiem jāmin slavenā fotogrāfa, video klipu un kinofilmu režisora Antona Korbīna jaunākā lente “A Most Wanted Man” ar nesen mūžībā aizgājušo aktieri Filipu Seimūru Hofmanu titullomā, filma “Welcome To New York”, kas tikko izpelnījās uzmanību Kannu kinofestivālā, un virkne citu jaunumu.

Par festivāla konkursa programmas galveno balvu sacentīsies 11 spēlfilmas, bet labākās dokumentālās filmas tituls tiks noteikts starp 10 pretendentiem. Kopā tiek rīkotas četrpadsmit festivāla programmas, kuru vidū ir arī bērnu un ģimenes filmu programma. Tajā tiks demonstrētas trīs jaunas animācijas filmas, tostarp režisoru Bena Stasēna un Džeremija Degrusona jaunākā 3D animācijas filma visai ģimenei “Burvju māja” (“House of Magic”), kas Latvijas kinoteātros iznāk 6. jūnijā – vairākas nedēļas pirms tās pirmizrādes Apvienotajā karalistē.

Animācijas lentes “Burvju māja” treileris latviski:

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+