Latvijā
Novados

Paziņota ģimenei draudzīgākā pašvaldība 16

Foto no http://www.ozolnieki.lv

Paziņota ģimenei draudzīgākā pašvaldība – tas ir Ozolnieku novads. Konkursu pirmo reizi organizēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

Par ģimenēm visdraudzīgāko tika atzīts Ozolnieku novads, iegūstot augstāko konkursa komisijas vidējo vērtējumu otrajā kārtā no visām pašvaldību grupām. Republikas nozīmes pilsētu pašvaldību grupā uzvarēja Daugavpils pilsētas pašvaldība. Reģionālas nozīmes attīstības centru novadu pašvaldību grupā – Siguldas novada pašvaldība. Savukārt pārējo 89 novadu pašvaldību grupā pirmo vietu izcīnīja Olaines novada pašvaldība.

Ozolnieku novada iedzīvotāju skaits ik gadu pieaug, uzsvēra Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš, norādot, ka “pie mums ir svaigs gaiss, plaša sportisko aktivitāšu pieejamība, gājēju celiņi pastaigām, daudz bezmaksas pasākumu un daudz jaunu cilvēku”.

Konkursa galvenā uzvarētāja – Ozolnieku novada pašvaldība no VARAM balvā saņēma 20 000 eiro ģimenēm noderīgu pasākumu veikšanai 2018. gadā. Savukārt konkursa uzvarētājas katrā pašvaldību grupā saņem 10 000 eiro naudas balvu katra.

Papildus konkursa komisija izcēla arī citu pašvaldību veikumu dažādās jomās. Ventspils pilsēta no konkursa dalībniekiem tika atzīta par pašvaldību ar ģimenei draudzīgāko infrastruktūru. Mārupes novadā ir visvairāk jaundzimušo mazuļu un tiem daudzveidīgākais atbalsts, bet no konkursa dalībniekiem liels daudzbērnu ģimeņu skaits un tām sniegtais atbalsts ir Dobeles novada pašvaldībā. SIA “Jūrmalas Mežaparki” specbalvu – rotaļu laukumu – dāvāja savam favorītam no 9 konkursa finālistēm – Gulbenes novada pašvaldībai.

LA.lv