×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
5. aprīlis, 2013
Drukāt

Paziņoti Literatūras gada balvu pretendenti

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Pagājušais gads Latvijas literatūrā izcēlies ar spilgtiem sasniegumiem visās “Latvijas Literatūras gada balvas 2012” (“LALIGABA”) piecās nominācijās, tomēr it sevišķi tas bijis bagāts ar labiem tulkojumiem.

Nozīmīgākajam gada notikumam literatūras nozarē Latvijā kopumā bija iesniegti 74 darbi, no kuriem žūrija nu izvēlējusies pa četriem katrā nominācijā. Atšķirībā no iepriekšējā gada tiks izvērtēts arī labākais sniegums kategorijā “Labākais Latvijas autora darbs bērniem”.

Uzvarētājus katrā nominācijā līdz ar žūrijas speciālbalvu ieguvējiem uzzināsim 18. aprīlī “LALIGABA 2012” svinīgajā ceremonijā, kas notiks Dizaina fabrikā. Taču jau varam sveikt un sumināt “Mūža balvas Latvijas rakstniecībā 2012” laureātu – vienu no izcilākajiem latviešu literatūras prozaiķiem, 22 grāmatu autoru Albertu Belu.

“Divpadsmit pastāvēšanas gados šī balva izveidojusies par nozīmīgu atskaites punktu mūsu literatūras vēsturē. Taču tā jāuztver ne vien kā godalga, bet arī kā dāvana – apzinot tās veltes, kas sniegtas mums, un visvairāk tas attiecas uz Mūža balvu,” uzsvēra Starptautiskās rakstnieku un tulkotāju mājas vadītāja Andra Konste.

“Dzīve mani nedaudz sabojājusi, un es uz literatūru raugos nedaudz nenopietnāk. Tāpēc aicinu nemocīties ar pārāk ilgu literatūras darbu analīzi un vērtēšanu. Galvenais – lai pēc darba izlasīšanas paliktu laba pēcgarša un noskaņojums,” teica Mūža balvas ieguvējs Alberts Bels.

 

 

 

Fakti

 

“Latvijas literatūras gada balvas 2012” nominanti

l Nominācija “Labākais dzejas krājums”: Inga Gaile “Migla” (apgāds “Mansards”), Ingmāra Balode “Alba” (“Mansards”), Arvis Viguls “5:00” (“Mansards”), Pēteris Draguns “Tumšā stundā” (“Neputns”).

l Nominācija “Labākais prozas darbs”: Inga Žolude “Sarkanie bērni” (apgāds “Dienas Grāmata”), Kristīne Ulberga “Zaļā vārna” (“Dienas Grāmata”), Egīls Venters “Mainīgā intervence” (“Dienas Grāmata”), Andra Manfelde “Dzimtenīte” (“Literatūras kombains”).

l Nominācija “Labākais oriģinālliteratūras tulkojums latviešu valodā”: Alfrēds Dēblīns “Berlīne. Aleksandra laukums” (tulk. Silvija Brice, “Zvaigzne ABC”), Jāns Kross “Stūrgalvības hronika” (tulk. Maima Grīnberga, Jāņa Rozes apg.), Heli Lāksonena “Kad gos smej” (tulk. Guntars Godiņš, “Mansards”), Johans Volfgangs Gēte “Meistara Vilhelma mācību gadi” (tulk. Jānis Krūmiņš, “Avens un partneri”).

l Nominācija “Labākais Latvijas autora darbs bērniem”: Māris Rungulis “Nekrietnais Alfrēds” (apg. “Liels un Mazs”), Inese Zandere “Līze Analīze” (“Liels un Mazs”), Juris Zvirgzdiņš “Kad muzejā iespīd Mēness jeb Tobiass un draugi sargā Rīgas vēsturi” (“Liels un Mazs”), Lilija Berzin-ska “Ziloņu dārzs” (“Dienas Grāmata”).

Nominācija “Spilgtākā debija”: Anna Foma “Jaunā Vāgnera klusēšana” (“Mansards”), Ilona Balode “Rīga–Pekina” (“Zvaigzne ABC”), Toms Treibergs “Gaismas apstākļi” (“Mansards”), Daina Sirmā “Kailsals” (“Pētergailis”).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+