Ekonomika
Darbs

Paziņots labas prakses balvas “Zelta ķivere” ieguvējs0


Labas prakses balvas “Zelta ķivere” ieguvēja apsveikšana.
Labas prakses balvas “Zelta ķivere” ieguvēja apsveikšana.
Publicitātes foto

Valsts darba inspekcija (VDI) paziņojusi labas prakses balvas “Zelta ķivere” ieguvēju, portālam “LA.lv” pastāstīja VDI pārstāvji.

“Zelta ķivere” pasniegta SIA “”Ventspils nafta” termināls” – uzņēmumam, kurš jau daudzus gadus īsteno dažādus darba aizsardzības pasākumus, lai pasargātu savus darbiniekus no bīstamo vielu iedarbības.

Labas prakses konkurss tika rīkots Eiropas kampaņas “Turi grožos bīstamās vielas” ietvaros, un viens no tās mērķiem bija dalīties ar praktiskiem padomiem, lai citi uzņēmumi var smelties idejas un pārņemt labo praksi, tādējādi pasargājot pēc iespējas vairāk darbinieku.

Uzņēmuma “”Ventspils nafta” termināls” ģenerāldirektors Larss Panclafs uzsver, ka drošība ir neapspriežams jautājums uzņēmums.

“Tā ir mūsu prioritāte un pienākums pašiem pret sevi, mūsu cilvēkiem un sabiedrību,” atzīmē Panclafs.

Viņa vadītais uzņēmums ne tikai veic tehniskus pasākums un izsniedz individuālos aizsardzības līdzekļus saviem darbiniekiem, bet nepārtraukti izglīto darbiniekus, ar mērķi mainīt vēsturiski izveidotu uztveri “naftas produkti ir nekaitīgi”.

Pateicoties veiktajiem darba aizsardzības pasākumiem, daļai uzņēmuma darbinieku ir samazināta ķīmisko vielu iedarbība, darbi ar augsto ķīmisku vielu iedarbību lielākoties ir nodoti uzņēmumiem, kuri specializējas šajā jomā.

Papildus tam 2016. – 2017. gadā SIA „”Ventspils nafta” termināls” darbinieki rīkoja mācības Ventspils skolēniem par rīcību ārkārtas situācijās, piemēram, naftas produktu noplūdes gadījumos.

Konkursa žūrijas vadītāja VDI sadarbības un attīstības nodaļas vadītāja Linda Matisāne teica, ka 2018.gada konkursa laikā tika meklēti labas prakses piemēri, kas parāda, kā efektīvi novērst bīstamo vielu radītos riskus darba vietā.

Kopumā konkursam pieteicās 6 uzņēmumi, kas iesniedza ļoti atšķirīgus, bet vienlaikus arī iedvesmojošus piemērus.

Bez SIA „”Ventspils nafta” termināls” piemēra žūrija vērtēja arī pieteikumus no AS „Cēsu alus”, VAS „Starptautiskā lidosta “Rīga””, AS „Grindeks”, SIA „Latvijas Mobilais Telefons” un AS „Olainfarm”.

Labās prakses konkurss darba aizsardzībā «Zelta ķivere» notika jau 13.gadu. To organizēja VDI, bet žūrijā bija pārstāvji arī no Labklājības ministrijas, RSU Darba drošības un vides veselības institūta, Latvijas darba devēju konfederācijas un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības.

LA.lv