×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. novembris, 2014
Drukāt

Pazīstamais aktieris Līcītis nodēvē krievvalodīgos par “piekto kolonnu” (44)

Foto: LETAFoto: LETA

Krievijas ziņu portālos tiek aktīvi apspriests pazīstamā teātra un kino aktiera Arņa Līcīša paziņojums televīzijas kanāla “Rīga-24” rīkotajā diskusijā, kurā viņš Latvijas krievvalodīgos iedzīvotājus nosauca par “piekto kolonnu”, salīdzinot viņus ar PSRS iedzīvotājiem.

Diskusijā Līcītis stāstīja, ka ik rītu tramvajā brauc uz darbu un dzird, kā “krievvalodīgie atļaujas runāt par manu valsti, par latviešiem. Ja uzskaitīšu visus vārdus, ko viņi lieto, jūs sabruksiet uz grīdas. Tas ir šausmīgi. Tas ir nonsenss”.

Līcītis norādīja, ka nav jārunā par Krieviju un Putinu, jo katrai valstij ir sava politika, mums jādomā par savu valsti, un uzsvēra, ka agrākais Drošības policijas priekšnieks Jānis Reiniks, kurš pats esot “piektās kolonnas” pārstāvis, slikti rūpējies par Latvijas labumu.

Vēlā radio “Baltcom” žurnālists bija aktierim lūdzis precizēt viņa sacīto, uz ko Līcītis atbildējis, ka pateicis visu, ko vēlējies, un piebilda: “Lai apvainojas. Tā ir viņu problēma. Lai padomā par savu uzvedību. Es arī esmu apvainojies par to, ka manā valstī cilvēki tā uzvedas. Esmu visu pateicis!”

Jāpiebilst, Otrā pasaules kara laikā vārdu salikumu “piektā kolonna” lietoja, lai apzīmētu pretinieka aģentus savā valstī vai frontes aizmugurē.

Pievienot komentāru

Komentāri (44)

 1. saeimaa jaapateicaas partija latvijas krievu celsh.nekur pasaulee tik komforti un daasni dziivo briiva Latvjaa runaajot krieviski.pasaulee komfortabli krieviem tikai LATVIJAA UN IGAUNIJA.TAAPAAT LIIDZ SHIIM NIRGAAJAAS PAR LATVIJU.

 2. Ziniet, es esmu krievvalodīgā, bet piedzimu šeit un dzīvoju šeit. Es neesmu vainīga, ka mani vecāki ir krievi, ka esmu augusi krievu ģimene un mana dzimtā valoda ir krievu, bet es nekad neatļāvos sev teikt neko sliktu par Latviju un latviešiem, es runāju latviešu valodā tik pat labi, kā krievu un gribu, lai mans bērns runātu latviski un krieviski. Un man kauns, ka Arnis Līcītis kaut ko tādu ir pateicis, nevar runāt par visiem cilvēkiem tā, jo cilvēki ir dažādi un to attieksme pret dzimteni ir dažāda. Droši vien viņš ir dzirdējis kāda alkoholiķa-neveiksminieka teikto, nevis normālo cilvēku sarunu. Ziniet, viņš pats ir beigts alkoholiķis un daudzie to zina, un es to zinu, jo personīgi viņu pazīstu. Medijiem tikai to i vajag, lai atkal uzsāktu šo bezjēdzīgu tēmu. Jūs izmanto un manipulē, bet jūs to nesaprotāt. Žēl tādus cilvēkus.

  • Vai Latvijā ir 287 000 ” alkoholiķu-neveiksminieku”,tieši tik balsoja PRET latviešu valodu 2012.gada 18.februārī?

 3. bet pilnīga taisnība ir Līcītim. Viņš pateica to, ko mūsu gļēvie liberasti baidās teikt.

 4. Patiesība ir vienkārša un izsakāma dažos vārdos. Arnis to pateica!

 5. svarīgi jau būtu apzināties, ka tā mūsu latvietība ir veidojusies etniskas integrācijas procesā un ka tā sveštautiešiem nav iemācāma – ne vispārējas izglītības skolās, ne speciālās naturalizācijas institūcijās. Sveštautiešiem latvietība iegūstama tikai dabiskas naturalizācijas (etniskās integrācijas) procesā – latviskā vidē un vairāku paaudžu pēctecībā. Un nekā citādāk!
  Apejot šo dabiskās naturalizācijas procesu, – neviens sveštautietis – ne pats labticīgākais krievs, vācietis vai ķīnietis – kļūt par latvieti nevar…Un justies komfortabli latviskā vidē arī nevar.
  Un tāpēc neapgrūtināsim viens otru ar savu klātbūtni, kura dēvējama par okupācijas sekām.

 6. Pilnīgi piekrītu.

 7. Tieši tā, nevajag jaukt krievvalodīgos ar krieviem. Rašisti sevi sauc par krievvalodīgajiem. Īstie krievi no rašistiem norobežojas.

 8. Vai tikai 5.kolona nav pārāk daudzskaitlīga,jo nevar no šīs kolonas bijušos komsorgus,partorgus,KGB darbiniekus un citus pret tautu karojošos ar okupantu goda zīmēm apkarinātos inteliģences pārstāvjus,kurus tagad sekmīgi tautai iebaro kā cienijakamos latviešu tautas dēlus un meitas.

 9. Japiebilst, ka tadi ir visi valdosie, neatkarigi no ta, par ko kurs izliekas vien del sava veletaju loka uzturesanas un ta vazasanas aiz deguna, faktiski runajot 1, bet darot pavisam citu.
  Ko var gribet no komunistu mantiniekiem? Ne velti tiek maksligi un nepamatoti uztureta krievu valoda, ar visadiem, nekadu kritiku neizturosiem aizbildinajumiem. Slepti cekas maisi, utml.
  Valdis Steins savas atminas raksta, ka jau pirmsakumos varu parnemusi komunisti, un joprojam pilda Kremla norades. Savukart Lato Lapsa jauta: Vai neesam jau okupeti? Laikam jaatbild, ka JA. Tikai tas tiek ta vargi maskets, bet musu pilnigi idiotisko veletaju lielajai masai pilnigi pienemami… Ko tur piebilst, ja atrodas, un ne mazums, tadu, kas joprojam vel ZZS, NSL, utml?

 10. PALDIES IZCILAJAM AKTIERIM PAR SACĪTO!!! TĀTAD – sirds bijusi pilna par DZIRDĒTO!!! Viņi BIJUŠI un IR skaļa tauta, pievēršot sev uzmanību VISUR, KUR VIEN ATRODAS!!! Piekrītu, ka RĪGA neizklausās pēc LATVIJAS GALVASPILSĒTAS, bet pēc lielākas Krievijas pilsētas…Visus valsts atjaunotnes 25 gadus Saeima un valdība to pieļāvusi!!? Vai VAR izvērtēt patieso stāvokli valstī, ja sabiedrībā NEUZTURAS????????? Par DP vispār nerunāsim, tā aizturējusi tikai latviešus pie mazākās iespējas!? Nerunāšu sliktu par krieviem, kuri runā latviešu valodā un ciena manu tautu. KĀPĒC novērtēt latviešu toleranci, ja viņi pieļauj citu variantu???

 11. Cik patiesi vārdi!

 12. Arni, Tu ar svām domām neesi viens, Tā domā visa tauta. Paldies par atklātu valodu par drošības policijas bezmugurkaulnieku bijušo priekšnieku. Ši piektā klolonna pazudīs, aizbrauks, izšķīdīs līdz ar krievijas impēriju. Mums, latviešiem, ir jāizdzīvo noraidot gan rietumu pārspīlēto individuālismu, tāpat kā noraidot arī austrumu pārspīlēto homo sovjeticus kolektīvismu. Mēs būsism

 13. Es piekrītu Arnim !

 14. Es piekrītu Arnim pilnībā!

 15. vecums nenāk viens, plānprātiba piezogas nemanot:)

 16. šeit patīk- aborigēni vien mazliet traucē ..

 17. Pilnīgi piekrītu Arnim! Paldies par drosmi. Viņi nekad nav ieredzējuši mūs kā tautu vienmēr esam saukāti par fašistiem!

 18. Paldies par drosmi, Arni! Tāda nu ir tā patiesība, ne ko pielikt, ne atņemt.

 19. Pilnīgi piekrītu. Beidzot kāds uzdrošinās to pateik skaļi, jo tā domā daudzi Latvijas iedzīvotāji.
  Tā krievvalodīgie runā par valsti, kurā dzīvo, bet prom nebrauc, bet pamēģiniet airādīt, nolīdzinās līdz ar zemi, kā saka “sila estj uma nenado”.

 20. Līcītim paldies par drosmi nosaukt lietas īstā vārdā! Prātā ienāca Mārtiņa Vilsona nicīgie izteicieni par Latviju raidījumā Aizliegtais paņēmiens 10 novembrī. Divi amata brāļi, bet viens dzimtenes patriots, otrs nodevējs…

 21. Vispārināt gan nav labi… Ir daudz krievu valodā runājošu Latviijas iedzīvotāju, kuri ir cienījami un godājami. Katrā tautā ir labi un slikti cilvēki. Tā nu tas ir.

 22. Šo interviju redzēju un biju pateicīga par drosmi.Viņam taisnība.Kad pamatnācija ir nospiedošā mazākumā un dzird cūcības no sveštautiešiem,tad sajūtas ir briesmīgas.Reizēm tramvajā esmu viena starp krievvalodīgajiem…

 23. Ko Līcītis pateica, šie vārdi un domas ir katra latvieša domās, tik mūs neviens nedzird, DP vispār ignorē Latviju un Latvijas pamatiedzīvotāju drošību, visiem 5 kolonnas darboņiem ir nospļauties uz Latviju, jā transportā dzirdi tik pretīgus tekstus, ko var atļauties teikt zemas kultūras cilvēki, ja tos tā varētu dēvēt, Rīgā nejūtos kā Latvijā, teksti atgādina krievu ģerevņju, bet, dzirdu krievus runājam latviski un es ar prieku atbildu, kaut tādu būtu stipri daudz.

 24. ES tikai nesaprotu-ko vajadzeja Reinikam darit ar mums. Es sabiedriska transporta nerunaju, bet es esmu krieviete.Starp citu bija tadi gadijumi, ka loti slikti sabiedriska transporta uzviedas ari latviesi .Un ko tad jaruna.

  • Raisa, paldies par Jūsu komentāru un cerēsim, ka pienāks brīdis, kad spēsim dzīvot mierā un saticībā, jo dzīve mums visiem viena.

  • Raisa, nav jau runa par to, ka runājat vai nerunājat sabiedriskajā transportā, bet ko latvieši reizēm tur dzird no krievu valodā runājošajiem. Pati esmu dzirdējusi kā apsmej latviešus un Latviju, bet tā taču ir mūsu zeme. Re, Jūs tik skaidri un pareizi iekomentējat latviski, ka domāju, nevienam latvietim nav problēmu izjust cieņu pret Jums, jo protat latviski un negānāties. Lai vairāk šādu cilvēku!

 25. ..protams,ka visa problēma ir vietējos krievvalodīgajos,un nav ko jaukt iekšā Krieviju, jo viņu ne kur nevajag,pat pašai KRIEVIJAI, bizo garas mēles izkāruši un rejās,bet dzīvo Latvijā…. kauns un negods visiem ,kuri nav iemācījušies pat runāt latviešu valodā,vai arī necenšas to darīt. Nav tā kā ārzemēs,negribi runāt,sēdi un nepīksti… Tikai Latvijā ir visatļautība… Kāpēc mēs Latvieši esam iemācījušies krievu valodu un nemaz nepīkstējām. Tāpēc nerejaties,bet padomājiet,ka cietēji būsim visi MĒS….

 26. Nedaudz zinot Arni,lai ko tādu izteiktu,mērs ir bijis pilns.Un es ticu,tāda tipa cilvēki,par kuriem viņš runā spēj nokaitināt bezgala.Līcītis ir populārs krieviski runājošo vidū,būtu lieliski,ja kaut viens(!) aizdomātos par,to,ko viņs ar to ir pavēstījis un iespējams mainītos.
  Lai aktierim laba veselība!

 27. Oskar,iemacies latviski rakstit no sakuma un tad nopel city’s!!!

 28. Pats filmējies krievu filmās un tagad apmeta kažoku?
  Kauns un negots!

 29. “Piektā kolonna” (spāņu: Quinta columna) ir apzīmējums ārvalstu savervētiem vai tām simpatizējošiem aģentiem, kas nodarbojas ar karaspēka, valsts iedzīvotāju demoralizēšanu, piemēram, spiegojot, musinot uz nemieriem, ceļot paniku, veicot diversijas un citas pretvalstikas darbības.

  Apzīmējums radās Spānijas pilsoņu kara laikā, kad viens no nacionālistu karavadoņiem, Emilio Mola, radio paziņoja, ka Madridei no četrām pusēm tuvojas četras nacionālistu armijas kolonnas (kolonna — karaspēka vienību grupa), bet “piektā kolonna” jau darbojas pilsētā, ar ko viņš domāja nacionālistu aģentus un atbalstītājus.

  • nu jau gan tu, Vikipēdiņ, aizrunājies galīgi greizi! Nav gan dzirdēts, ka kāda agresīvu nacionālistu kolonna būtu uzbrukusi mierīgi dzīvojošiem okupantiem…!

 30. Cepuri – Nost!
  Dūša – Ir!
  Apskaužu!
  Ču/Ču!

 31. Paldies aktierim par atklātību. Vienu nekādi nevaru saprast, ja tiem, kas runā visādas jēlības šeit ir slikti, kāpēc viņi nebrauc pie Putina, tur taču viņus gaida.

  • Daļa runā nelāgi – jo viņiem – tieši par TO – maksā.
   Tad – iet – tēlā – un ku/ku – prātiņš mājāš vairs nau nācejs – Maska = pielipusi!
   Un neprāto – ko dara ar – Moriem – kad darbiņ padarīts …
   V kolona.
   Romas laikos – karavadons ziņoja imperatoram :” Es ar savām četrām kolonām(brigāde šodien) uzbrūku un mani atbalstīs vietējie(uzpirktie). Tā būs mana V kolona!”

 32. Ilgaku laiku ta jau vareja domat. Labi, ka cits vieta…. bet tas tacu ir gods un pienakums but tadu kolonnistu ierinda, vai ne? Cilvekam ir jabut ar nakotnes verienu! Un kurs gan par mums vairak rupejas ka milie krievi?

Draugiem Facebook Twitter Google+