×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.6°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
2. decembris, 2016
Drukāt

Pazīstamam Krievijas garīdzniekam aizliedz iebraukt Latvijā. Viņš vaino “masonus” (16)

Foto - WikipediaFoto - Wikipedia

Krievijas pareizticīgais garīdznieks Andrejs Kurajevs

“Komentāru nebūs,” sacīja Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) pārstāve, atbildot uz jautājumu, kāpēc tā sauktajā “melnajā sarakstā” nokļuvis Krievijā pazīstams pareizticīgais garīdznieks, protodiakons Andrejs Kurajevs. Likums neliek atklāt, kāpēc kādai personai liegta iebraukšanu valstī. Bieži gan iemeslu var nojaust. Piemēram, pēdējos gados sarakstā iekļauti vairāki Krievijas mūziķi, aktieri un politiķi, kas publiski atbalstījuši Krimas aneksiju un agresiju Donbasā vai izteikušas naidu kurinošas piezīmes. Kurajevam to it kā nevar pārmest. Viņš pazīstams kā diezgan brīvdomīgs cilvēks, kas nereti kritizējis Krievijas pareizticīgās baznīcas vadību, kā arī Krievijas politisko varu.

Rīgu Kurajevs esot plānojis apmeklēt 26. novembrī, lai piedalītos diskusijā “Parunāsim par dvēseli”, bet tālāk par lidostu nav ticis. Par iemeslu viņš neesot informēts, robežsargi tikai paskaidrojuši, ka šāds lēmums pieņemts sen.

Pats garīdznieks aizliegumā saista ar starptautisko Rēriha kustību, kurā viņš pat saskatījis līdzības ar “masonu” organizāciju. Lūk ko viņš stāstījis radio “Eho Moskvi”: “Visdrīzāk tās ir atbalsis no 2004. gada notikumiem. Tad es pēdējo reizi biju Rīgā, un tolaik Rēriha “sektām” visā pasaule bija mode vērsties dažādās iestādēs ar aicinājumu atcelt manas lekcijas. Man mājās ir liela kolekcija ar šādām sūdzībām.”

Tālāk A. Kurajevs atgādina, ka Latvijā Rēriha kustībai ir senas saknes, un pagājušā gadsimta 20. gados Rīga esot bijis šīs kustības centrs. “Tas drīzāk ir tāds masonu pulciņš, bet masoni ir tādi interesanti cilvēki. Viņi veido neformālas attiecības, un no spiegošanas viedokļa tā ir laba vieta, kur veidot kontaktus.
(..) Dažas reizes esmu par to runājis ar diplomātiem un man norādīja, ka ne velti bijušais PSRS ārlietu ministra vietnieks Voroncovs savulaik bija Starptautiskās Rēriha centra prezidents. Es domāju, ka ne tikai Krievijas diplomāti ķer zivis šajā duļķainajā ūdenī, bet gan jau arī dažās citās valstīs. Rēriha kustības aktīvisti parasti cenšas būt tuvi varai.”

Garīdzniekam esot zināms, ka 2004. gadā vēstuli parakstījuši arī vairāki ietekmīgi Latvijas kultūras cilvēki, piemēram, Nacionālās bibliotēkas direktors un Nacionālā mākslas muzeja vadītāja un acīmredzot tolaik tā atradusi dzirdīgas ausis. Tiesa, jau vairāk nekā desmit gadus viņš par Rēriha kustību neesot interesējies. Bet aizlieguma pagarināšanu viņš saista ar to, ka 2014. gadā kritizējis Latvijas Valsts prezidentu Andri Bērziņu kā “nenobriedušu politiķi” pēc tam, kad A. Bērziņš atteicies no ieceres aicināt uz Latviju Maskavas pareizticīgās baznīcas patriarhu Kirilu. “Kad valstu elites konfrontē, svarīgi kļūst neformālās diplomātijas kanāli, lai konflikts nepārvērstos kaut kādā svētajā karā,” savu viedokli pamato garīdznieks, gan atzīstot, ka viņam ar Kirilu attiecības neesot tās labākās.

Latvijas Ārlietu ministrija atteicās komentēt gan aizliegumu Kurajevam iebraukt Latvijā, gan viņa izteikumus par Rēriha kustības politisko ietekmi. Bet Latvijas Starptautiskā Rēriha centra Latvijas nodaļas vadītāja Marianna Ozoliņa stāsta, ka vēstule pret Kurajevu tiešām savulaik tapusi, tikai tā adresēta nevis Ārlietu ministrijai, bet Tieslietu ministrijai, kas atbild par garīgajām lietām. Aicinājuma iekļaut viņu “melnajā sarakstā” tur neesot bijis, vienkārši pausts viedoklis par garīdznieka aktivitātēm. “Viņš ir odiozs un agresīvs cilvēks,” par Kurajevu saka M. Ozoliņa, stāstot, ka savulaik garīdznieks izvērsis nepamatotus uzbrukumus Rēriha kustībai, apsaukājot to par “sektu” un aģitējot pret to cilvēkus. Viņa esot gandarīta, ka Kurajevam liegta iebraukšana Latvijā: “Tādi agresīvs misionārs Latvijā nav vajadzīgi. Viņš te tikai mēģina te radīt konfliktus. Lai Krievijā dara ko grib, bet arī tur viņš jau ar daudziem ir sastrīdējies.”

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. kas tam mopsim Latvijā pazudis?! tiš, kranci, lasies atpakaļ, no kurienes atvilkies!

 2. Kas tam kretīnam Latvijā meklējams?! lai vervelē savus murgus krievijā visās baznīcās līdz Amūrai!ķēms.

 3. Vispar vīrs man simpatize. Un arī par Rēriha kustību ko saka izklausās ticami. Tieši tāda jau ir metode. Līst pie varas svirām.
  Lielie ” patrioti” globalisti līdz šim nav veicinājuši saprātīgu civilizētu repatriāciju. Tieši otrādi – grūž virsū vēl jaunus migrantus. Ja šim vīram būtu kādi specifiski naidīgi izteikumi vai rīcības pret Latviju, tie nekavējoties tiktu te atspoguļoti ar videomateriālu.

  • Resp. neloloju ilūzijas par Krieviju, bet tas, ka mēs esam TIK epatstāvīgi iepretim globalistiem, ka nespējam būt vismaz kā Ungārija, Polija, ir loti bīstami Latvijas neatkarībai. Krievi jūt, ka esam iepretim globalistiem bezspēcīgi un tas ir uzbudinošs signāls priekš viņiem. Ja nespēj runāt pretī vieniem tad lieksies ari krieviem un tas pierādās.
   Paskatieties uz Kučinski. Vienā dienā viņs skrien uz Briseli pieņemt imigrantus, tādi paši kā viņs ir iznīcinājuši latu, un mazliet pagriežas vējš un uzreiz sāk runāt par rubli. Kamēr Ungāri, poļi prot noturēties pretī gan vieniem gan otriem daudz labak.

  • veterinārārsts Doze Atbildēt

   man galīgi neimponē šitas apaugušais SARAINIS ar garajiem peisakiem! nu gatavais pērtiķis.

 4. Raksta mērķis – “Tikai nepadomājiet, ka eksistē kādi masoni”…:)
  Parējais ir detaļas – nelasu. Globalistiem ir svarīgi aktīvi aizputrot pēdas, lai iekonservētu savu tautu un valstu iznīcināšanas politku.
  Lai tā netiktu efektīvi atmaskota un apkarota.

 5. Labi , ka aizliedza tam cūkam iebraut Latvijā. Utainam vieta utu valstī.

 6. Krievijā reliģija un krievu nacisms ir apvienoti jau no caru laikiem.

 7. KĀDS, KAS PAZĪST DRĒBI Atbildēt

  Man ir aizdomas, ka pret viņa vizīti bija Latvijas pareizticīgā baznīca. Tāpēc arī ĀM atsakās sniegt komentārus, jo tāda ir bijusi vienošanās ar LPB.

 8. Kungs nezina, ka latviešiem ir savi priekšstati par tiesiskumu, taisnīgumu, reliģiju, zagšanu, blēdībām, idiotismu, stulbumu, nelietību, nodevību, denuncēšanu. Latvieši ar saviem priekšstatiem ir cilvēces zieds. Tas vienmēr ir jāņem vērā, tiekoties ar latviešu aizgaldu.

Draugiem Facebook Twitter Google+