Mobilā versija
Brīdinājums +1.1°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
11. janvāris, 2017
Drukāt

Pazīstami rakstnieki pamet Krievijas PEN klubu

Foto: AFPFoto: AFP

Boriss Akuņins (Grigorijs Čhartišvili).

Nobela prēmijas laureāte, baltkrievu rakstniece Svetlana Aleksijeviča, pazīstamais vēsturisku romānu autors Boriss Akuņis, kā arī citi ievērojami mūsdienu krievu autori nolēmuši izstāties no Krievijas PEN centra, vēsta gazeta.ru.

2016. gada nogalē notikušā sēdē Krievijas PEN centrs izslēdza žurnālistu Sergeju Parhomenko – viņa dalība organizācijā apturēta ar 10. janvāri. Kā norādīts dokumentā, Parhomenko izslēgts par “provokācijām, kas nav savienojamas ar Krievijas PEN centra darbu, kā arī izteikumiem, kuri aizskar cilvēka godu un cieņu”.

Pats Parhomenkovs uzskata, ka organizācijas lēmums saistīts ar viņa rakstu “Eho Moskvi”, kurā žurnālists pārmeta PEN centram publisko atteikšanos atbalstīt ukraiņu režisoru Oļegu Sencovu.

Par PEN centra lēmumu sašutuši vairāki pazīstami Krievijas rakstnieki, kuri jau atstājuši organizāciju, tostarp arī Ludmila Uļicka, Aleksandrs Iļičevskis, Ļevs Rubinšteins.

“Lieta tāda, ka tiek rupji pārkāpti visi PEN kluba dibinātāju ideāli,” savu lēmumu paskaidroja Aleksijeviča, kura paziņojusi, ka paliks Baltkrievijas PEN kluba rindās.

Pagājušajā gadā vairāk nekā 60 PEN centra biedru parakstīja vēstuli Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam ar lūgumu apžēlot it kā par teroraktu rīkošanu Krimā notiesāto režisoru Sencovu. Savukārt Krievijas PEN centrs vēlāk noliedza šādas vēstules eksistenci.

Pievienot komentāru

Bibliotēkā grāmatas vairs nav galvenais?Kuldīgas novada Pelču bibliotēkā ar lasītājiem strādā individuāli, uzkrājot viedokļus par grāmatām un iesakot citiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+