Latvijā
Kriminālziņas

Pazīstamu advokāti tur aizdomās par aizliegtu lietu ienešanu cietumā 16

Foto – Evija Trifanova/LETA

Vairāku skaļu krimināllietu advokāti Valentīnu Oļhovu Valsts policija tur aizdomās par aizliegtu lietu ienešanu cietumā, to aģentūrai LETA apstiprināja pati advokāte.

Oļhova atzina, ka policijā notiek šāda lietas izmeklēšana, taču savu vainu viņa pilnībā noliedza, paužot pārliecību, ka izmeklēšana “tiek vilkta garumā”.

Aģentūrai LETA pagaidām neizdevās iegūt Valsts policijas komentāru par šo izmeklēšanu.

Tikmēr Latvijas Zvērinātu advokātu padome atstādinājusi Oļhovu no amata pienākumu pildīšanas, liecina izdevumā “Jurista Vārds” pieejamā informācija.

Oļhova atstādināta, pamatojoties uz Advokatūras likuma 17.pantu, kas nosaka, ka advokāti, kuri tiek turēti aizdomās vai apsūdzēti tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanā var tikt atstādināti no amata pienākumu pildīšanas.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, šī nav pirmā reize, kad Oļhova tiek turēta aizdomās par līdzīga rakstura pārkāpumu.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa 2012.gada 20.jūnijā izbeidza tiesvedību administratīvā pārkāpuma lietā pret Oļhovu par naudas un SIM kartes nodošanu cietumā esošai personai.

Lēmums par tiesvedības izbeigšanu tika taisīts, pamatojoties uz Administratīvo pārkāpumu kodeksa (APK) 239.panta 1.punktu, kurā teikts, ka lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā nevar iesākt, bet iesāktā lietvedība jāizbeidz, ja nav bijis notikuma vai tajā nav administratīvā pārkāpuma sastāva.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Oļhova savulaik aizstāvējusi par kokaīna glabāšanu aizturēto miljonāru Mihailu Šuliku, par narkotisko vielu kontrabandu aizturēto Ventspils firmas “Pērkons” direktoru Muratu Mirzajevu un par nepamatotu narkotiskās un psihotropās vielas saturošā medikamenta “Subutex” recepšu izrakstīšanu aizturēto narkologu Aivaru Skaidu.

Pazīstamā advokāte uzņēmusies aizstāvēt arī bijušo “Bankas Baltija” prezidentu Tāli Freimani, Jūrmalas mēra vēlēšanu kukuļošanas krimināllietā apsūdzēto Leonīdu Lasmani, saistībā ar kukuļošanas noziegumiem apsūdzēto SIA “Ovi” valdes priekšsēdētāja miljonāra Vladimira Oderova dzīvesbiedri Jeļenu Šuškeviču, kukuļņemšanā apsūdzēto bijušo prokuroru Juri Pelšu un 9.Saeimas vēlēšanu rezultātu viltošanā apsūdzēto deputātu Juri Boldānu.

Tāpat Oļhova savulaik aizstāvējusi Dārziņu trīskāršās slepkavības krimināllietā apsūdzēto Vitāliju Avramenko, vīrieša nāvējošā piekaušanā apsūdzētos bijušos policijas darbiniekus, par dārgu automašīnu zādzību apsūdzēto Zurabu Šamugiju un citas personas.

LA.lv