Latvijā
Novados

Pazuduša telefona dēļ pret Kandavas novada domes priekšsēdētāju ierosina krimināllietu4

Foto – Shutterstock

Pret Kandavas novada domes priekšsēdētāju Ingu Priedi (LZP) ierosināta krimināllieta par mantas piesavināšanos, noskaidroja aģentūra LETA.

Krimināllieta ierosināta pēc Talsu novada domes iesnieguma par mobila tālruņa, ko Priede lietojusi, vadot pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļu, pazušanu. Darbu Talsos Priede pametusi pērnā gada sākumā, kad sāka gatavošanos pašvaldību vēlēšanām, rezultātā kļūstot par Kandavas domes priekšsēdētāju,

Talsu novada domes priekšsēdētājs Edgars Zelderis (“Mēs – Talsiem un novadam”) apstiprināja, ka pašvaldība vērsusies tiesībsargājošās iestādēs saistībā ar telefona pazušanu, taču plašākus komentārus nesniedza. Pašlaik krimināllieta par mantas piesavināšanos atrodas prokuratūrā.

Lai arī Priede telefonu atdevusi, līdz pašvaldībai tas saistībā ar krimināllietas darbībām vēl neesot nonācis.

Pati Priede vēršanos policijā sauc par politisko izrēķināšanos no Zeldera puses, jo viņš, nonākot pie varas Talsos pēc pagājušā gada pašvaldību vēlēšanām, cenšoties atrast pārkāpumus bijušo pašvaldības darbinieku darbā.

Kandavas novada domes priekšsēdētāja stāstīja, ka laikā, kad pametusi darbu Talsu pašvaldībā, darbā piešķirtais telefons bijis salūzis un nodots remontā, un pēc pašvaldības pieprasījuma ierīci atdot viņa nodevusi savu telefonu, bet vēlāk atdevusi arī pašvaldībai piederošo telefonu. Priede atzina, ka mantas nodošanas lieta ievilkusies arī tāpēc, ka viņai ģimenē bija notikusi nelaime.

Viņas rīcībā ir informācija, ka Talsu novada pašvaldībai saistībā ar lietu nav materiālo pretenziju, turklāt arī viņai pašai pašvaldība uz lūgumu informēt par nodarītajiem materiālajiem zaudējumiem nav atbildējusi. Domes priekšsēdētāja vērsusies Valsts probācijas dienestā, lai izlīgtu ar bijušo darba vietu, taču arī par iespējamo izlīgumu viņai nav ziņu.

Par piesavināšanos var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Rektora vēlēšanu sāga: LU aicina Kariņu ierosināt dienesta izmeklēšanu
3 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Meitai bail: grib, lai tēvs pēc iespējas ilgāk atrodas cietumā
3 stundas
IE
Ināra Egle
Latvijā
VIDEO: Demonstrācijā cer atmodināt Dundagu
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
FOTO: Seniori rindās pie “PNB bankas” filiālēm prasa atdot pensijas
30 minūtes
LE
LETA
Dabā
Latvijai tuvojas karstuma vilnis? Sinoptiķi nāk klajā ar negaidītu prognozi
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Līdz pēdējam jācīnās par sapni – “Riga” šodien spēlē Kopenhāgenā
47 minūtes
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Izklaide ar nosaukumu “nu, valdība kritīs?”
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Nesodāmības gaisotne VUGD: likums pārkāpts, budžetam nodarīti zaudējumi, bet vainīgo nav 1
1 stunda