×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
9. aprīlis, 2018
Drukāt

Pazuduša telefona dēļ pret Kandavas novada domes priekšsēdētāju ierosina krimināllietu (5)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pret Kandavas novada domes priekšsēdētāju Ingu Priedi (LZP) ierosināta krimināllieta par mantas piesavināšanos, noskaidroja aģentūra LETA.

Krimināllieta ierosināta pēc Talsu novada domes iesnieguma par mobila tālruņa, ko Priede lietojusi, vadot pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļu, pazušanu. Darbu Talsos Priede pametusi pērnā gada sākumā, kad sāka gatavošanos pašvaldību vēlēšanām, rezultātā kļūstot par Kandavas domes priekšsēdētāju,

Talsu novada domes priekšsēdētājs Edgars Zelderis (“Mēs – Talsiem un novadam”) apstiprināja, ka pašvaldība vērsusies tiesībsargājošās iestādēs saistībā ar telefona pazušanu, taču plašākus komentārus nesniedza. Pašlaik krimināllieta par mantas piesavināšanos atrodas prokuratūrā.

Lai arī Priede telefonu atdevusi, līdz pašvaldībai tas saistībā ar krimināllietas darbībām vēl neesot nonācis.

Pati Priede vēršanos policijā sauc par politisko izrēķināšanos no Zeldera puses, jo viņš, nonākot pie varas Talsos pēc pagājušā gada pašvaldību vēlēšanām, cenšoties atrast pārkāpumus bijušo pašvaldības darbinieku darbā.

Kandavas novada domes priekšsēdētāja stāstīja, ka laikā, kad pametusi darbu Talsu pašvaldībā, darbā piešķirtais telefons bijis salūzis un nodots remontā, un pēc pašvaldības pieprasījuma ierīci atdot viņa nodevusi savu telefonu, bet vēlāk atdevusi arī pašvaldībai piederošo telefonu. Priede atzina, ka mantas nodošanas lieta ievilkusies arī tāpēc, ka viņai ģimenē bija notikusi nelaime.

Viņas rīcībā ir informācija, ka Talsu novada pašvaldībai saistībā ar lietu nav materiālo pretenziju, turklāt arī viņai pašai pašvaldība uz lūgumu informēt par nodarītajiem materiālajiem zaudējumiem nav atbildējusi. Domes priekšsēdētāja vērsusies Valsts probācijas dienestā, lai izlīgtu ar bijušo darba vietu, taču arī par iespējamo izlīgumu viņai nav ziņu.

Par piesavināšanos var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Interesanti, kā šādā pasākumā iespējams pierādīt subjektīvo pusi

  2. Pirms vēlēšanām lien no ādas ārā!

  3. Celt troksni par vecu mobīlo telefonu ??? Kādam laikam nav ar galvu kārtībā !

  4. Uzskatāms piemērs kā tiek izmantots valsts Administratīvais un represīvais resurs personiskā labuma gūšanai. Lieta -Telefons ,2-3 gadu eksplotācija pārvērš- 330Eiru (lietu) par 70-80 Eirām…… Tad beigās jauzdod jautājums, Cik IZMAKSĀJIS šis teātris VALSTIJ ,precīzāk Nodokļu maksātāju NAUDIŅAS ,CIK ?
    TAS VAR NOTIKT TIKAI LATVIJĀ,BET NE kādā citā Eiropas valstī ? Nav tālu jameklē un japainteresējas IGAUNIJĀ …

Draugiem Facebook Twitter Google+