×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
25. maijs, 2018
Drukāt

Pazudušas 24 vecas riepas. Tiesā armijas kapteini (18)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

Jau vairāk nekā pusgadu notiek tiesvedība Latvijas armijas kapteiņa Edgara Utāna krimināllietā, kurā viņu apsūdz dienesta nolaidībā, kas radījusi būtisku kaitējumu. Par to draud cietumsods līdz trijiem gadiem vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

No 2013. līdz 2015. gadam E. Utāns bija Militārās policijas apgādes daļas virsnieks, kas atbild par autoparku. Pēc inventarizācijas atklājās, ka pazudušas riepas un citas lietas. Kā ceturtdien Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētās tiesā liecināja E. Utāna tā laika tiešais priekšnieks Jurģis Pavlovskis, kurš atbildēja par apgādi, tad riepu marķēšana, uzskaite un kontrole bijusi sarežģīta un netikusi strikti noteikta.

Tas bijis arī tāpēc, ka 120 automašīnas atradušās apakšvienībās pa visu Latviju un tās lietojuši vairāki vadītāji uz maiņām. Par riepām atbildīgs bijis E. Utāns, kaut gan ikdienā viņš visus automobiļus neredzējis un riepas mainījuši vadītāji, kas konkrētajā laikā ar automobiļiem braukuši.

Tā kā ar žurnālistu karavīram nav tiesību runāt, aizstāvības viedokli pauda viņa advokāts Ilmārs Punka, kurš uzskata, ka krimināllietas pamatā ir Militārās policijas vadības personiskā nepatika pret E. Utānu un nekārtība grāmatvedībā.

Turklāt laikā, kad E. Utāns atbildējis par autoparku, noliktavā varējuši iekļūt vairāki cilvēki, tāpat gandrīz pusgadu E. Utāns nepildījis dienesta pienākumus, jo ārstējies pēc smagas traumas.

Pazudušas 24 vairāk nekā desmit gadus vecas riepas, kas visticamāk, esot vienkārši nobrauktas un izmestas, taču tām fiksētas jaunu riepu vērtība 4000 eiro. Tāpat pazudušas citas sīkākas mantas: steks, rokudzelžu turētājs, soma, lukturis u.c.

Interesanti, ka E. Utāns ir bijušais Valsts Prezidentes Vairas Vīķes – Freibergas personiskās apsardzes priekšnieks, saņēmis Viestura ordeni saistībā ar NATO sammitu Rīgā.

Nākamas tiesu sēdes nozīmētas rudenī un ziemā.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Protams , ka valsts mantas izlaupītāju jāliek cietumā ….. bet riepas — riepas , iespējams , Vīķene pievāca , kā piedevu zagtajiem pulksteņiem !

 2. Rīgas “zelta tiltu” būvējot nozaga 17 miļjonus latu, bet neviens nav tiesāts. Kapteinis Edgars Utāns ir Latvijas patriots, kas no Latvijas bruņotajiem spēkiem kaut kā ir jādabū prom, tāpēc izdomāja uz tiesu virzīt lietu par utilizētejām, 10 gadus vecajām riepām.

  Rīgas “Zelta tiltu” būvējot nozaga 17 miļjonus latu, bet neviens nav tiesāts. Kapteinis Edgars Utāns ir Latvijas patriots, tāpēc viņu no bruņotajiem spēkiem nolemts dabūt prom izdomājot 10 gadu vecu utilizēto riepu lietu.

 3. Rīgas “Zelta tiltu” būvējot nozaga 17 miļjonus latu, bet neviens nav tiesāts.Kapteinis Edgars Utāns ir Latvijas patriots, tāpēc ir nolemts viņu no bruņotajiem spēkiem kaut kādā veidā dabūt ptom. Jā nevar citādi, tad izdomājuši virzīt uz tiesu utilizētu riepu lietu.

 4. Kamera ar atbrīvotajiem Krievijas spiegiem gaida, Utāna kungs, jo Krievijas neoficiālie aģenti Latvijas valdībā grib izteikt Jums zināmu pateicību par Jūsu darbu. Šos fakts ir vērtīgāks par ordeni.

 5. Tas ir aprīļa joks ? Ar tādām muļķībām tērē tiesas un visu iesaistīto personu laiku ???

 6. Nu re kā, par 24 vecām riepām uzraksta, bet par lielāko korupcijas skandālu Eiropā neraksta. Spānijā tiesa ir notiesājusi premjerministra partiju un 29 partijas biedrus – bijušos ministrus, parlamenta deputātus, pilsētu vadītājus. Tika notiesātas arī dažu korumpantu sievas. Partijas mantzinim 33 gadi cietumā un 44 miljonu eiro naudas sods. Kādam ir 51 gada un 11 mēnešu cietumsods. Diviem cietumsods pa 38 gadiem. Kāda korumpanta sievai 15 gadi cietumā. Bijušajai sievai 14 gadi cietumā. Bet jūs te par 24 vecām riepām…

 7. Nu re kā, par 24 vecām riepām uzraksta, bet par lielāko korupcijas skandālu Eiropā neraksta. Spānijā tiesa ir notiesājusi premjerministra partiju un 29 partijas biedrus – bijušos ministrus, parlamenta deputātus, pilsētu vadītājus. Tika notiesātas arī dažu korumpantu sievas. Partijas mantzinim 33 gadi cietumā un 44 miljonu eiro naudas sods. Kādam ir 51 gada un 11 mēnešu cietumsods. Diviem cietumsods pa 38 gadiem. Kāda korumpanta sievai 15 gadi cietumā. Bijušajai sievai 14 gadi cietumā. Bet jūs te par 24 vecām riepām…

 8. Nu re, mēs te nezinām, kam nodot vecās riepas, savedam militāristiem! Rīgas Ventspils ceļa malā pērn saskaitīju ap 50.

 9. Rīgā Starta ielā tādu ir tūkstošiem tonnu.

 10. Ziniet,es ļoti priecātos, ka mums no mājas teritorijas pazustu vecās mašīnas riepas, jo nav kur vienkārši tās nodot.Lūdzu nozodziet mums tās nelaimīgās riepas!

 11. Lai ta militaras policijas vadiiba arii uz apsudzeta sola pie reizes, atradusi vienu nolaideju un savu nekartiibu megina vienam uzkart un izbraukt nesoditi cauri.

 12. Tiesu sistēma visā savā krāšņumā var izpausties un nodemonstrēt ka nekas nepaliek nesodīts-kauns.

 13. vajag cilvēku norakt ,to arī viņi izdarīs.

 14. Īstos valsts izzadzējus tiesāt nedrīkst, tad nu ierindas atbildīgos vajā pēc pilnas programmas.Lai gan kādam jau ir jāatbild par bardaku armijas noliktavu uzskaitē.(pēc raksta izlasīšanas pat nešaubos, ka bardaks tur ir no sākta gala)

 15. Guntars Jakobsons Atbildēt

  Tas iespějams tikai pie mums! Nu un ko snauž advokāts? Kāpěc viņś nelūdz tiesu samazināt riepu věrtību līdz nullei? Stulbums kaut kāds!

 16. Drēziņ,kaunies! Vecas riepas,lukturītis.

 17. Temīda rabarberu vaiņagā Atbildēt

  Būtu labi, ja BEIGU GALĀ atklātu, cik nodokļu maksātājiem izmaksājusi šī “gadsimta prāva”…

 18. Būtu pazuduši 24 milojoni, tad, butu jaceļ brēka… Vai kauns ir???

Draugiem Facebook Twitter Google+