Foto – Shutterstock

Pazudusi atslēga vai sabojāta slēdzene. Kā atmūķēt savas durvis? 0

Dziļā ziemas naktī pie savas mājas ārdurvīm konstatēt, ka atslēga ir pazudusi, ir viena no nepatīkamākajām sadzīves situācijām.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Iedzīvotāji visbiežāk palīdzību lūdz reizēs, kad palikuši aiz durvīm, tāpēc ka tās aizcirtušās, pazaudēta atslēga vai sabojājusies slēdzene, liecina ADB “Gjensidige” Latvijas filiāles pētījums par pieprasītākajiem diennakts avārijas dienesta “MAXI meistars” izsaukumiem, kuru popularitātes kāpums novērots pēdējā gada laikā. “Sākotnēji mēnesī bija vien divi trīs gadījumi, kad klienti izmantoja “MAXI meistara” pakalpojumu. Savukārt šobrīd meistars tiek saukts teju katru dienu – vidēji 25 līdz 30 reizes mēnesī,” tā ADB “Gjensidige” Latvijas filiāles Īpašumu atlīdzību nodaļas vadītājs Aleksejs Kozirs.

SOS zvans

Nav svarīgi, vai atslēga ir salūzusi, nozaudēta vai nozagta, durvis ir ciet, un iekšā tikt nevar. Pirms krišanas panikā jāmēģina sazvanīt kāds cits no ģimenes locekļiem, kam atslēga varētu būt. Daži tālredzīgi cilvēki katram gadījumam atstāj rezerves atslēgu pie uzticama drauga vai kaimiņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja cita atslēga neatrodas, vienkāršākos gadījumos arī namu pārvaldes atslēdznieks atrisinās problēmu ar lauzni un veseri, tomēr, lai arī pakalpojums izmaksās lētāk, atslēga pati tāpat neatradīsies un durvju remonts ekonomiju nodzēsīs. Praktiski vienīgā izeja ir zvanīt uz kādu no tuvākajiem atslēgu SOS uzņēmumiem. Vislabāk, ja ir saglabāts tās firmas tālruņa numurs, pie kuras iegādāta slēdzene, jo tās atmūķēšana vai remonts ir smalka lieta, tāpēc vislabāk to pārzinās profesionāļi, kas nodarbojas ar konkrēto atslēgu klasi.

“Ja šāda numura telefona atmiņā vai uz piezīmju lapiņas nav, jāmeklē internetā vai jāzvana uzziņu birojam, piemēram,1188, un jāpalūdz savienot ar tuvāko atslēgu SOS firmu, kas strādā 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā un 365 dienas gadā,” skaidro Maksims Pripu­teņs, “sledzene.lv” eksperts. “Firmas darbiniekam jāpastāsta par problēmu un jāraksturo atslēgas (vai atslēgu) tips, tāpat jāapraksta durvju izgatavošanas materiāls – metāls, koks, plastikāts, tērauds vai kombinēts. Parasti atslēgu SOS strādā pietiekami kvalificēti profesionāļi, kuri ātri atrisina problēmu, nesabojājot durvju ārējo izskatu. SOS firmu speciālisti sola ierasties jau 15 – 20 minūšu laikā no izsaukuma brīža, tomēr droši vien tas būs atkarīgs arī no notikuma vietas.”

Atmūķēšanas cenas

“Ārkārtas durvju atvēršanas izsaukums Rīgas apkārtnē izmaksā, sākot no 30 eiro, un tajā ietilpst pati vienkāršākā atmūķēšana. Visbiežāk cenas svārstās no 40 līdz 85 eiro,” stāsta “Atslēgu SOS Servisa” eksperts Ruslans. “Gala cena būs atkarīga no darbu sarežģītības, diennakts laika un attāluma. Benzīns maksā naudu un, jo tālāk jābrauc, jo vairāk. Tāpat naktī pakalpojumi būs aptuveni trīs reizes dārgāki, tāpēc ieteicams padomāt, vai labāk negaidīt rītu. Cits faktors ir darbu sarežģītība. Ja jānomaina tikai serdenis, visu slēdzeni nevajadzēs nomainīt. Tomēr var būt situācija, kad jānomaina visa slēdzene, un tas, protams, būs dārgāk. Tāpat cena mainīsies atkarībā no atslēgas tipa. Sarežģītākas atslēgas kā “Assa”, “Mottura”, “Abloy” un īpaši to dārgākos, bruņotos modeļus ir grūtāk atmūķēt un uzstādīt no jauna, tāpēc tas izmaksās dārgāk. Piemēram, vienkāršas atslēgas atmūķēšana meistaram prasa kādu minūti, bet ar kārtīgu slēdzeni nāksies darboties trīs stundas. Tātad vispirms durvju atmūķēšana, tad ir jautājums, ko tālāk saimnieks vēlas, vai viņam mājās ir rezerves atslēgas vai nav. Ja ir cilindra serdenis, operatīvs un pareizs risinājums ir to nomainīt, tādā veidā uzreiz tiekot pie jauna atslēgu komplekta un palielinot drošību, ja atslēgas nonākušas nevēlamās rokās. Cenu ietekmēs arī durvju materiāls. Ar koka durvīm strādāt ir vieglāk un ātrāk nekā ar metāla, kas izgatavotas no 4 mm bieza tērauda. Orientējošo summu var uzreiz uzzināt sarunas laikā ar dispečeri. Precīzas izmaksas meistars pateiks, tikai novērtējot bojājumus un nepieciešamo darba apjomu.”

Reklāma
Reklāma

Jāpierāda tiesības iekļūt dzīvoklī

“Jau piezvanot SOS, cilvēkam jāizstāsta situācija, jāinformē, vai atslēga ir pazudusi vai salūzusi, un jāpastāsta, kā viņš pierādīs, ka ir īpašnieks. Sarežģītāk ir, ja atslēgas ir nozaudētas. Personas identitāti pierāda apliecība. Lai iekļūtu mājās, cilvēkam tāpat jāapliecina, ka šīs telpas viņam pieder vai arī tās viņam tiek izīrētas. Var palīdzēt kaimiņu apliecinājums par to, ka šis cilvēks šeit dzīvo. Tās nav sausas likuma formalitātes, jo šā principa ievērošana nodrošina katru cilvēku no iespējamām nepatikšanām. Tā kā ekstrēmā situācijā dokumentu nebūs, jo visu papīru paketi neviens ikdienā kabatā nenēsā, dokumenti būs jāuzrāda, policista klātbūtnē ieejot dzīvoklī. Tie var būt īpašumu apliecinoši vai īres tiesības apliecinoši dokumenti. Tie cilvēki, kuri īrē telpas bez īres līguma un kuru telpu saimnieki atrodas kaut kur Austrālijā, var nonākt neapskaužamā situācijā. Par to nepieciešams laikus padomāt,” atgādina Viktors Koziorovs, “atveram.lv” eksperts.

Populārākie atslēgu SOS dienesti

* “sledzenes.lv” – 20223475

* “atveram.lv” – 25445554, 29193852

* “Atslēgu SOS Serviss” – 20206060

* SIA “Amors” SOS serviss – 20202525; 67572277

* “proff.lv” – 20207080

* “grose.lv” – 27884459

* Latgalē “autokey.lv” – 29502296

* Vidzemē “apo.lv” – 29241632

* Diennakts avārijas dienests “Gjensidige” “MAXI” polises īpašniekiem

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.