Mobilā versija
-0.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 23. oktobris, 2017
22. oktobris, 2016
Drukāt

Pazuduši bez vēsts… (2)

Foto - Valsts policija/LETAFoto - Valsts policija/LETA

"Kaupo" ekipāža - Svetlana Timofejeva, Aleksandrs Popovs un Aigars Grenbergs-Grīnbergs.

“LA” lasītājs Agris Jaunkļaviņš no Tukuma vaicā par 2009. gadā mīklaini pazudušā katamarāna “Kaupo” apkalpi: “Vai apkalpes locekļi atzīti par bojā gājušiem vai bezvēsts pazudušiem?” Vēl viens no sabiedrībā pirms četriem gadiem daudz apspriestiem gadījumiem bija par Rīgas dzīvokļu sadali atbildīgās amatpersonas  Stabiņas “izgaišanu”. Vai arī viņa ir bez vēsts pazudušās statusā?

Valsts policijas pārstāvis Dairis Anučins skaidro: “Ja cilvēks ir vērsies policijā ar iesniegumu par personas bezvēsts prombūtni, policija uzreiz ierosina personas meklēšanas lietu, kas faktiski nozīmē, ka persona tiek atzīta par bezvēsts pazudušu. Ja ir aizdomas, ka persona varētu būt pazudusi ārvalstīs vai devusies uz ārvalstīm, to var izsludināt arī starptautiskā meklēšanā.

Par mirušu bezvēsts personu atzīst saskaņā ar Civillikuma normām, bet vienīgi tad, ja ir bijis ieinteresēto vai citu likumā noteikto personu iesniegums tiesā. Pazudušo tiesa izsludina par mirušu pēc ieinteresētu personu, bet, ja tādu nav, – pēc viņa mantas aizgādņa vai prokurora lūguma, kuru var iesniegt, tiklīdz notecējuši desmit gadi no tā gada beigām, kad par pazudušo saņemtas pēdējās ziņas.

Ja pazudušais, kad saņemtas pēdējās ziņas par viņu, bijis sasniedzis septiņdesmit gadu vecumu, tad jau pēc pieciem gadiem no šo ziņu saņemšanas var lūgt izsludināt viņu par mirušu.” Pazudušo var atzīt par mirušu arī gadījumā, ja viņš atradies uz bojā gājuša kuģa vai lidmašīnas vai nokļuvis citās nāves briesmās un sešu mēnešu laikā nav ziņu par viņu.

D. Anučins piebilst – ja runa ir par personām, kuras izvairās no soda izciešanas vai izmeklēšanas, šādos gadījumos tās nav uzskatāmas par bezvēsts pazudušām, bet par tādām, kuras apzināti izvairās no tiesībsargājošo iestāžu veiktajām darbībām. Arī šajā gadījumā šo personu izsludina starptautiskā meklēšanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Lauķis ir lauķis plicistam liek rakstīt un jāraksta nav svarīgi ko.

  2. Vai tas, ko sacīja policists, nozīmē ka nekādu ziņu nav? Kā saprast policista teikto?

Monika Zīle: Vērtīgs ceļa spieķis (1)Vai tiešām pienācis laiks saprast, ka nav tādas profesijas, kas garantē palikšanu izvēlētajā nodarbē līdz pensijai?
Uldis Šmits: Bet igauņi...Labāk pieaicināt pāris tūkstošus lietpratēju prioritārā nozarē nekā padarīt visu ekonomiku atkarīgu no viesstrādniekiem
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Trīs lietas, kas jāizdara vīrietim

Latvijas lielāko pelnītāju vidū šogad pirmo reizi iekļuvis bijušā politiķa Aināra Šlesera dēls Edvards, ar nopelnītiem 10,787 miljoniem eiro sarakstā ierindojoties 6. vietā. Šis fakts publicēts žurnālā “100 Latvijas lielākie pelnītāji”. Lielā pelnītāja godu E. Šleseram sarūpējusi SIA “Regma 1”, kurā viņam pieder 70% kapitāldaļu. Pārējie 30% pieder bijušajam politiķim, viesnīcā “Rīdzene” noklausīto sarunu varonim Aināram Šleseram, viņa sievai un otram dēlam.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (5)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Māris Antonevičs: "Jaunās sejas" gaidotIzmaiņas mediju uzburtajā pasaules kārtībā – izrādās, ka jauni, spilgti līderi ne vienmēr ir liberāli.
Draugiem Facebook Twitter Google+