Mobilā versija
+2.1°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 21. oktobris, 2017
29. oktobris, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Vai bēgļi būs kartupeļi vai latvāņi (7)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Bēgļu jautājumā daudz kas pavirzījies uz priekšu un noskaidrojies. Karavāna pa lielākai daļai dodas uz Vāciju, taču izskatās, ka Allāha sūtīto uzdevums ir: 1) atrast Eiropā jau noenkurojušos brālēnus un paziņas muhamedus, 2) par katru cenu nenodalīties no savējiem. Nogruntējušies atnācēji izsauks uz jauno mītnes zemi radiniekus, visu savu Zītaru dzimtu ģimeņu apvienošanās vārdā. Turklāt, ziemai tuvojoties, tuksnešu dēli turpina velties šurp ar sniega bumbas efektu. Sīrijā pie tūkstošgadīgām drupām Asads un krievi ber vēl jaunus gruvešus klāt ar bumbošanu un “Islāma valsts” ar detonēšanu. Nekādus migrācijas “cēloņus” nav novērsusi ne ANO, ne ES. Arābi balso ar kājām, aizbildinādamies, ka tēvijas ir dzīvībai nepanesamas lauvu bedres un pulvermucas.

Latvijā iedzimtie cerēja, ka pēc eiroprezidentūras muterīte ar savu valdību pievērsīsies nacionālām interesēm. Iekārtos darba vietas, palīdzēs pensionāram ar štociņu. Pamatiedzīvotājiem jāapgādājas ar izturību, jo pirmajā vietā ir bēguļu un tekuļu lietas. Viņu uzņemšanai ieskapēti 16 miljoni, un jau parādās labdarības organizācijas, kas pasildītu rociņas pie degošai vajadzībai uzšķiņķotās naudas. Par laimi, ir konkrēta atbildīgā Ilze Pētersone-Godmane par katru eiro no summas. Turpretī pačibējuši viesmīlīgi aktīvisti ciemiņiem dot patvērumu savā mājā un palīdzēt iekļauties tradicionālajā dzīvesveidā, par to neprasot no valsts maksu. To darīs algoti mentori.

Tomēr šķiet, ka jūru pārkuģojušiem nepavisam nav bijis rozā sapnis iemācīties latviski un arodu. It kā zem Latvijas jumta jāvalda Latvijas likumiem, bet iebraucēji izskatās pēc grūti audzināmas masas, kam pie kājas vietējie noteikumi, līdzjūtīgu uzņēmēju darba piedāvājumi un sirsnīgi sagaidītāji. Viņi negrasās apmesties latviešu ģimenēs, brāķē ziedotās humpalu vilnainās drēbes. Bēgļi zina, ka tiem pienākas privilēģijas un ir tiesības. Ka migrāciju atbalsta augstie Apvienoto Nāciju komisāri – eiropiešiem jādalās ar eiro pabalstiem (lai vai iztukšotos sociālais budžets) un jāierāda bezmaksas komforta dzīvesvieta. Taisnība, kebabu ēdāji ir tādi paši cilvēki kā mēs. Viņus nevar piespiest apgūt, ko tie nevēlas apgūt, nevar piespiest mainīt ticību un paražas un nedzīvot noslēgtībā, nedrīkst likt piespiedu darbā. Cienījama dzejniece pirmīt ilustrēja, ka iedzīvojušies patvērumu atradušie Latvijai ar laiku kļūs tikpat vērtīgi kā ievestie kartupeļi. Nu tad ar dievpalīgu cerēsim, ka muhamedāņi negodīgā konkurencē ar iedzimtiem pamazām nepārņem zemi kā Sosnovska latvāņi. Pašlaik nav pazīmju, ka invāzija ir kontrolējama un iebrūkošie cilvēki integrēsies latviskā lēģerī. Nav skaidrs, ciktāl izpletīsies daudzveidība, lai nenomāktu tos, kas Latviju cēluši un kuriem te ir vienīgā dzīves telpa. Varbūt radīsies par Brigmani drosmīgāki politiķi, kuri papildinās, ka ziemeļzemē ne tikai ir tumsa, aukstums un zemi pabalsti, bet – ka te “ieeja nav”.

Tikt cauri ar veselu ādu ir viens risinājums. Ja jau mēs atlasīšot bēgļus pēc labpatikas, tad, lūdzu, dodiet uz Latviju 750 vāji islāmticīgas jaunavas un viņas atradīs paradīzi.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Paldies komentētājiem, jo labāk nepateikšu!!!

 2. Nevis latvāņi ,bet gan utis,kas tik lien kur nevajag un nevienam nav vajadzīgas. Ko darīt ? Pareizi,iznīcināt,jo viņas (vai viņi ) vairojas fantastiskā ātrumā u parazitē (neko nedara ,bet sēž uz citu rēķina ).

 3. Sie noteikti nebus kartupeli,bet latvani visnejadzigakaja ta izpausme

  • Dievs,stāvi klāt ! Atbildēt

   LABI ORGANIZĒTS NOZIEGUMS PRET EIROPU :
   debates;
   aģitācija;
   demagoģija;
   draudi …
   =
   Kur pīlei aug kājas – varat trīs reizes neminēt !!!
   Gatavojieties jaunajam JEV-RO-PAS MODELIM !!!

 4. Saprotama lieta,ka arābu ieceļotāji pie mums iejutīsies tik (ne)labi,kā pret viņu invāziju būs noskaņojušies vietējie aborigēni.Bet aborigēniem nepatīk daudz kas,arī tas, ka naktī sveši skatās viņu apgaismotajos logos.Vai tev patiktu?(Nav pa rokai bildes”roģina maķ zovjot”).

 5. karpipeļi nebūs!

 6. Man domāt ka vini bus kā latvāņi kas iekundesies , iznidet nevares un kāps mums uz galvas spēcigi ,jo neesam naivi tie miljoni kas droši armijas soli soļo uz eiropu viisi nesalidis tikai Vacijā,Zviedrijā…drizak jau eiropa piespiedis musu valstij izdabat visām beglu interesem un prasibam,tā kā mūsu berniem,pensionāriem,nabadzigajiem nav ko sapņot par kādu dzives uzlabojumu!!

Monika Zīle: Vērtīgs ceļa spieķis (1)Vai tiešām pienācis laiks saprast, ka nav tādas profesijas, kas garantē palikšanu izvēlētajā nodarbē līdz pensijai?
Uldis Šmits: Bet igauņi...Labāk pieaicināt pāris tūkstošus lietpratēju prioritārā nozarē nekā padarīt visu ekonomiku atkarīgu no viesstrādniekiem
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Aizbērt Daugavu!

Lai atslogotu satiksmi pār tiltiem, Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis rosinājis izskatīt ideju par prāmju un laivu satiksmi Daugavas šķērsošanai.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (5)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Māris Antonevičs: "Jaunās sejas" gaidotIzmaiņas mediju uzburtajā pasaules kārtībā – izrādās, ka jauni, spilgti līderi ne vienmēr ir liberāli.
Draugiem Facebook Twitter Google+