×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.9°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
10. aprīlis, 2018
Drukāt

Pazudusī “Godmaņa VDK lieta” joprojām nav atrasta, taču prokuratūrai esot citi materiāli (13)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Ekspremjers Ivars Godmanis par sava kādreizējā partijas biedra izteikumiem: "Es šos viņa murgus esmu dzirdējis jau desmitiem reižu, un man apnicis uz tiem atbildēt."

Bijušā Ministru prezidenta Ivara Godmaņa iespējamās sadarbības ar Valsts drošības komiteju (VDK) lietas materiāli ir pieejami prokuratūrā, telekanāla LNT raidījumā “900 sekundes” teica ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Viņš atklāja, ka tiesas arhīvā pazudusī lieta tā arī nav atradusies. Neesot arī īsti saprotami apstākļi, kā šī lieta pazudusi.

Ģenerālprokurors piebilda, ka lietas pazušana lielu kaitējumu nav nodarījusi, jo uzraudzības lietas materiāli ir prokuratūrā un VDK zinātniskās izpētes komisijai ir dota atļauja ar tiem iepazīties.

Šie dokumenti faktiski esot lietas kopija. Tajos varbūt nebūs iekšā tiesu protokoli, bet viss pārējais tur esot, piebilda Kalnmeiers.

Viņš atzina, ka šis gadījums nedara godu lietvedības sistēmai, ja pazūd tik skaļa lieta.

Kā ziņots, iekšējās pārbaudes laikā Jūrmalas pilsētas tiesas arhīvā netika atrasta lieta par bijušā Ministru prezidenta Godmaņa iespējamo sadarbību ar VDK, aģentūru LETA informēja Tiesu administrācijā.

1998.gada korespondences žurnāla ieraksts liecina, ka šajā gadā pārbaudes lieta tika saņemta Jūrmalas pilsētas tiesā no Reabilitācijas un specdienestu lietu prokuratūras. Minētā lieta tika izskatīta tiesā, kuras spriedumā tika norādīts, ka Godmaņa sadarbības fakts ar VDK nav konstatēts, norāda Tiesu administrācijā.

Lietas pazušanas laiks ir ierobežotas pieejamības informācija, aģentūrai LETA norādīja tiesā. Tiesas pārstāve uzsvēra, ka izmeklēšanas laikā tika nosūtītas vēstules visām iesaistītajām iestādēm un tiesa izsmēla visus iespējamos resursus apstākļu noskaidrošanai.

Ņemot vērā to, ka tiesa ir izsmēlusi visas iespējas noskaidrot pārbaudes lietas atrašanās vietu, saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 383.pantu ir pamats izskatītās pārbaudes lietas materiālu atjaunošanai, pēc kā tie tiks nodoti glabāšanai arhīvā, skaidroja administrācijā.

Lietas materiālu atjaunošana nozīmē, ka prokuroram vai tiesai ir jāpieņem lēmums par tās atjaunošanu un, ja nepieciešams, tā tiek nodota izmeklēšanas iestādei. Krimināllietas materiālus atjauno, izgatavojot attiecīgo dokumentu kopijas, ja tās iespējams iegūt, un no jauna veicot nepieciešamās procesuālās darbības. Tiesa jau ir noskaidrojusi, ka nepieciešamās lietas materiāli atrodas Latvijas Valsts arhīvā, ko tai nodevusi prokuratūra, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Žīds Godmanis iedzina Latviju krīzē,glābdams žīdus bankša”Parex” un VDK dokumentus jau sen izzaga.
  Kuram gan citam vajag Godmaņa VDK karte.

 2. Nekas jau nav pazudis. Neesam taču muļķi.

 3. Nelaimīgs cilvēks tas Godmanns – pazudējis pats savu lietu.
  tiešām – kā to pārdzīvos?
  varbūt kāds var aizdot savējo?

 4. Prokuratūrā ir Godmaņa VDK lieta!!! Atbildēt

  Bijušā Ministru prezidenta Ivara Godmaņa iespējamās sadarbības ar Valsts drošības komiteju (VDK) lietas materiāli ir pieejami prokuratūrā, telekanāla LNT raidījumā “900 sekundes” teica ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.
  Ja aptrūkstas faktu, tad Austrijai var pieprasīt lietu par PSRS aģentu t.s. “jauno zinātnieku” kuram iedeva ar kāju pa pakaļu – ĀRĀ no valsts …

 5. Un, protams, tas atkal uztrauks tikai zurnälistus. Viss täpat noklusiis.

 6. Un saka vel, ka čekas aģenti nav kaitīgi, nestrādā – strādā piesedzot viens otru. Naivi domāt, ka pie tiesas pats atzīsies – esmu aģents un arī Kremļa čekas arhīvs izsniegs izziņu par sadarbību, jā arī darba dokumentu orģinālus – tās kopijas jau nav īsti ticamas…
  Tā kā naivi domāt, ka Latvijas tiesā var apstiprināties sadarbība … Tā ir sevis muļķošana – nu nevar pierādit un viss.

 7. Pie mums tiesvedības sistēmā kļudas un nolaidība vienkārši nav iespējama. Ir tikai cilvēciskais faktors un pārprasta komunikācija.

 8. pasaciņa naivajiem Atbildēt

  nekas nekur zudis nav !
  Čomi vienkārši “pestī laukā” !

 9. Viens kārtīgs čekists! Un drauģelis Inkēns arī vienmēr pendēlējas apkārt!

  • LNNK pirmsākumos visi mēs bijām “savējie”… Bet vai tāpēc mēs necīnījāmies par neatkarīgu Latviju???
   Latvijai lielāku postu ir izdarījusi Kompartija un tās nomenklatūras darboņi. VDK bija tikai instruments komunistu rokās. Nez kāpēc par to visi piemirst…

   • Vieni cīnījās par Valsts neatkarību, bet tie otrie, KP kom. VDK biedri par Valsts rīcībā esošo vērtību sadali savā labā. Nu daudzi ir kļuvuši par multi miljonāriem!

Draugiem Facebook Twitter Google+