×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
16. jūlijs, 2015
Drukāt

Pazuduši tuksnesī

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Skarbu kritumu piedzīvojusi oskarotās Nikolas Kidmenas karjera – jaunākā filma ar viņas piedalīšanos gan bija iekļauta Sandensas konkursā, taču nu tā netiek pat izrādīta lielajos kinoteātros. Trillerī “Svešā zeme” spēlē arī Džozefs Fainss un Hugo Vīvings, taču par veiksmi šo filmu nav iespējams saukt.

Necilā Austrālijas pilsētiņā uz dzīvi apmetušies arī iebraucēji Pārkeri – Ketrīna un Metjū un viņu bērni Lilī un Tomijs. Kad kādudien dienu no nakts neļauj atšķirt smilšu vētra, pazūd Pārkeru atvases, un, iesaistot gan vietējos likumsargus, gan brīvprātīgos, tiek sākta viņu meklēšana. Tikmēr Ketrīna un Metjū cenšas izbrist no emocionālā tuksneša, kas abu attiecībās jau sen kā izpleties, un, turoties aiz trausla cerību diedziņa, atkal savest ģimeni kopā.

Tuksnesis kā nāves simbols “Svešajā zemē” ir režisores un lielā ekrāna debitantes Kimas Farantas vairākkārt izmantota metafora, kas, salikdama vizuāli tīkamus akcentus, strādā vien kā atgādinājums skatītājam, nevis kā stāsta risināšanas palīgelements. Naratīvais oriģinālmateriāls, kas žanriski iedalāms drāmas sadaļā, ir gana spēcīgs – normāli nefunkcionējoša ģimene, no kuras pazūd divi bērni, – taču izšķīst ambiciozajā izklāstā, kuram ticamības momentu atņem arī galveno aktieru trio darbs. Kaut arī profesionāļi, Nikola Kidmena un Džozefs Fainss laulāto lomās iztiek bez ilgo gadu gaitā slīpētas saskaņas, kamēr Hugo Vīvings savu varoni kā sīpoliņu noloba epizodē, atklādams patiesību par viņa privāto dzīvi. Stāstā ietvertās līdzības starp Ketrīnas un Lilī uzvedību uzsver uz savas dzīves ceļa apmaldījušos varoņu izmisumu, ko akcentē arī skarbā dabas ainava.

Šis art-house piemērs no klasikas (jo īpaši Mikelandželo Antonioni) pārņēmis citātus atmosfēras uzkarsēšanai un apzināti izvairījies no mainstream likumiem, gan piemetot krietnu devu feminisma, tomēr neaizmūkot no etniskajiem štampiem un pat šamaniska aizkadra teksta. Un visam vidū ir Nikola Kidmena, kas savas karjera pēdējos gados, maigi sakot, nav bijusi spoža, un viņas haltūrēšanu neslēpj ne smilšu vētra, ne migla, ne asaras, ko fiksējusi P. Dž. Dilona (“Vikingi”) kamera.

“Svešā zeme”/ “Strangerland”, Austrālija, Īrija, 2015.

Režisore: Kima Faranta

Lomās: Nikola Kidmena, Džozefs Fainss, Hugo Vīvings, Medisona Brauna, Nikolass Hamiltons, Mārtins Dingls Vols

No 17. jūlija “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+