×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. jūlijs, 2016
Drukāt

Pazudušo bērnu 3,5 km attālumā no kempinga atrast palīdz košās bikses (7)

Bērna māte Ilvija un divgadīgais Hugo pēc veiksmīgās atrašanas, kurš bija pazudis no kempinga teritorijas Engures novada Abragciemā un nakti pavadījis mežā. Foto - LETABērna māte Ilvija un divgadīgais Hugo pēc veiksmīgās atrašanas, kurš bija pazudis no kempinga teritorijas Engures novada Abragciemā un nakti pavadījis mežā. Foto - LETA

Divus gadus vecā Hugo vecāki pirmdien izteica pateicību visiem, kas naktī piedalījās mazuļa meklēšanā, vēsta aģentūra LETA. Jaunais vīrietis Aleksandrs no Rīgas, kurš mežā pirmais pamanīja pazudušo bērnu, pēc mātes vārdiem, ir viņu eņģelis.

Kā sarunā ar aģentūru LETA pastāstīja Aleksandrs Aleksējevs, viņš kopā ar māsas vīru ieradies palīdzēt meklēt bērnu ap plkst.3 no rīta, atrodot viņu aptuveni 3,5 kilometru attālumā no kempinga teritorijas. Kad no rīta Aleksandrs jau bija gatavs doties atpakaļ uz mašīnu, lai nokļūtu atpakaļ kempingā un uzzinātu kādus jaunumus, jaunais vīrietis ieraudzījis kaut ko koši oranžu guļam sūnās.

Puisēns bija aizmidzis, un bērns bija pārbijies, kad viņu pamodināja, nedaudz raudāja. Kad puisēns tika nogādāts kempingā pie mātes, sieviete sākumā bijusi ļoti šokēta, stāstīja Aleksandrs, tomēr uzreiz izplūda lielā pateicībā. Jaunais vīrietis komentēja, ka māti diez vai var vainot, jo mazi bērni ir ļoti aktīvi, mēdz skriet prom, un arī šoreiz, viņaprāt, viss notika acumirklī.

Bērna māte Ilvija, kurai kempinga apkārtne ir labi pazīstama, žurnālistiem pirmdien stāstīja, ka puisēns svētdien atnācis no jūras kopā ar viņas krustdēlu, kurš puiku pieskatījis. Sieviete pati tikmēr darbojusies virtuvē.

“Manīju ka viņi tur bija, [..] līdz vienā brīdī konstatēju ka viņa nav un jāiet meklēt. Pats viņš tētim šorīt teica, ka bija gājis meklēt māsu, lai varētu paspēlēt bumbu,” skaidroja bērna māte.

Sākumā sieviete bijusi lielā neizpratnē par to, kā pareizāk rīkoties. “Tās nebija tādas bailes, bet mammas rūpes, kā rīkoties un ko darīt,” uzsvēra mazā Hugo māte.

Bērna tēvs aģentūrai LETA teica, ka mazulis pirms pāris nedēļām bija iemācījies skriet.

No rīta bērns no saviem nakts piedzīvojumiem juties saguris, taču nekādas veselības problēmas viņam nav konstatētas. “Saguris, protams, bija. Atpūtās, iestiprinājās ar mellenēm,” pirmdien žurnālistiem stāstīja bērna māte.

Māte arī pastāstīja, ka bērnam vārds Hugo likts par godu Latvijas brīvlaika perioda zemūdens “Ronis” kapteinim Hugo Legzdiņam.

Valsts policijas Tukuma iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Māris Trēde žurnālistiem teica, ka bērna vecāku administratīvā atbildība netiks
vērtēta, jo notikušais ir uzskatāms par nelaimes gadījumu.

Jau ziņots, ka bērns pazuda svētdienas vakarā ap plkst.19.30 Engures pagastā, kempinga “Abragciema baloži” teritorijā. Mazulis tika atrasts pirmdienas rītā ap plkst.6.20 Bērzciema mežā guļam sūnās dažus desmitus metru no ceļa. Uz bērna ķermeņa pamanāmi vien kukaiņu kodumi.

Īsi pirms zēna atrašanas pāris kilometru attālumā no Abragciema kempinga Bērzciema virzienā smiltīs tika pamanīts bērna apavu pēdas nospiedums, līdz ar to meklēšanas darbi tika novirzīti uz šo rajonu.

Meklēšanā iesaistījās policijas darbinieki, zemessargi, Engures novada pašvaldības policijas darbinieki, kinologs, Nacionālo bruņoto spēku helikopters un brīvprātīgie no dažādām Latvijas vietām. Tika pārmeklēts gan mežs, gan jūras krasts. Meklēšanā tika pieredzēta liela cilvēku atsaucība un saņemti daudzi iedzīvotāju zvani.

Bērna meklēšanā kopumā bija iesaistīti 500 cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. tas, ka suns neuzņēma pēdas, dīvainā pazušana un attālums, kur bērns nolikts gulēt grāvī pie šosejas, liek domāt par pedofila veiktām darbībām – nolaupot, aiznesot/aozvedot, un nakts melnumā netālu noliekot grāvī gulēt. Nez vai ārsti uz šādu faktu ir pārbaudījuši bērnu? Psihologiem gan vajadzētu iztaujāt ar zīmējumiem mazo, varbūt varētu ko uzzināt. Nevēlos liet eļļu ugunī, bet tas pasargātu iespējami citus bērnus no līdzīgiem gadījumiem, it īpaši, ja pagājušogad arī viens bērns līdzīgi pazuda un tad “atradās”

 2. Kāpēc la.lv uc. šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” uz klaji pretlikumīgas “dzelteno noplūžu žurnālistikas” rēķina truli parazitējošie masmēdītāji regulāri atļaujas pretlikumīgi publiskot jebkādu informāciju saistībā ar LIKUMĪGI aizsargātiem cilvēku personas datiem un pat arvien biežāk tiražē publiskajā telpā sensitīvus personas datus???
  .
  Vai šīs valsts tiesībsargājošajā sistēmā funkcionējošajām atbildīgajām amatpersonām (prokuratūras, policijas uc. tiesībsargājošo struktūru atbildīgajiem likumsargiem, kā arī “Datu valsts inspekcijas” uc. atbilstoši kompetentu valsts pārvaldes institūciju atbildīgajiem funkcionāriem) vairs nav likumīgs pienākums atbilstoši reaģēt uz šādiem tā dēvēto masu informācijas līdzekļu ikdienišķi piekoptiem rupjiem un apzinātiem likumpārkāpumiem?

 3. Paldies Dievam…tomer latviesi var sadoties rokas un nelaime palidzet viens otram
  ..

 4. Tik mazu bērnu palaist uz jūru kopā ar krustdēlu??? Nu, nu, mammīt….

 5. Atrada pie šosejas – kāpēc bērnu nepārbaudīja uz seksuālas izmantošanas faktu? Ko tad, ja kāds aiznesa no smilšu kastes, nakti parotaļājās un uz rīta pusi aizveda un nolika pie šosejas…???

 6. Tik mazs bērns pieaugušajiem ir jāuzmana nepārtraukti. Pašam ir mazbērni un labi zinu, ka viņi pat 10 sekunžu laikā var sadarīt ko bīstamu.

Draugiem Facebook Twitter Google+