×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
29. oktobris, 2015
Drukāt

Pazust Gruzijas ainavā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Uģa Oltes debija dokumentālajā kino “Dubultie svešinieki”, ar kuru tika atklāts Rīgas Starptautiskais kinofestivāls, ir nesteidzīgs un krāšņs ceļojums Dienvidgruzijas Samche-Džavahetijas reģionā, kuru izpētīt devušies latviešu kinorežisors un gruzīnu fotogrāfe, un to papildina grupas “Instrumenti” radītais skaņu celiņš.

Samche-Džavahetijas reģionā mīt liels skaits armēņu, jo teritorija robežojas ar Armēniju, kalnainā ainava ir reizē skarba un aicinoša, dāsna un spēkus prasoša. Šis ir personisks ceļojums, kurā filmas režisors kā viens no varoņiem dodas kopā ar fotogrāfi Daro Sulakauri pētīt būtisko savējo un svešo tēmu. Viņi ar neviltotu interesi sarunājas ar vietējiem iedzīvotājiem, apmeklē ar vietas vēsturi saistītus objektus, lai izprastu ģeogrāfiskās un etniskās īpatnības. Satikto cilvēku stāsti atklāj dzīves nianses pierobežā, sarežģīto vēsturisko situāciju, toleranci starp dažādām nācijām. Kā norāda filmas režisors savā komentārā, arī mums šī tēma ir aktuāla, aizkadra tekstā iesaistot arī savas pārdomas, velkot paralēles ar dzīvi Latvijā. Filmas satura labākai uztverei palīdzētu mazliet vairāk skaidrojuma par konkrēto reģionu, tā niansēto nacionālo un vēsturisko situāciju, radot pilnīgāku problemātikas portretu.

Šis Vides filmu studijā tapušais darbs ir vēl viens apliecinājums studijas profesionalitātei un globālajam skatījumam uz norisēm un cilvēku dzīvi arī ārpus valsts robežām. Filmas kadri ar majestātisko Gruzijas ainavu ir gleznaini krāšņi un aicinoši, un tos fiksējuši operatori Uldis Cekulis un Valdis Celmiņš, kas uzņēmis tādas filmas kā “Uz spēles Latvija” (2014), “Dubļi” (2010) un citas. “Dubulto svešinieku” noskaņu papildina grupas “Instrumenti” radītā mūzika, kuras skaņu partitūra sasaucas ar pastorālo ainavu. Filma jau ieguvusi starptautiskus panākumus – Batumi “Arthouse” Gruzijas filmu festivālā tā saņēma labākās dokumentālās filmas balvu, kā arī tā ir atlasīta prestižā Amsterdamas Starptautiskā dokumentālo filmu konkursa skatei.

UZZIŅA:

“Dubultie svešinieki”

Latvija, Gruzija 2015

Režisors Uģis Olte

Dokumentāla filma

Kinoteātrī “Splendid Palace” no 26.10.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+