Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
25. oktobris, 2016
Drukāt

PB reitingā Latvija pakāpusies līdz 14. vietai (2)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Jaunākajā Pasaules Bankas (PB) “Doing Business” 2017.gada reitingā Latvija ir pakāpusies līdz 14.vietai, informēja PB komunikāciju pārstāvis Polijā un Baltijas valstīs Filips Kočans.

Latvija reitingā ir pakāpusies no 22.vietas pērn. Kāpumu sekmējusi uzlabota kredītinformācijas pieejamība un reformas, lai vienkāršotu nodokļu apmaksas sistēmu.

PB uzsver, ka šī gada reitings nav tieši pielīdzināms “Doing Business 2016” rezultātiem, jo tika veiktas izmaiņas metodoloģijā. Ja pašlaik izmantoto metodoloģiju attiecinātu uz “Doing Business 2016” datiem, pērn Latvija būtu ierindojusies 17.vietā. Līdz ar to gada laikā Latvijas rezultāti uzlabojušies par trīs pozīcijām.

“Jaunākais pārskats vēsta, ka, izmantojot salīdzināmu metodoloģiju, Latvijas rādītājs no 79,14 punktiem “Doing Bussiness 2016” reitingā pieaudzis līdz 80,61 punktiem “Doing Business 2017” reitingā. Tas nozīmē, ka, atbilstoši “Doing Business” indikatoriem, Latvija uzlabojusi uzņēmējdarbības regulējumu, lēnām tuvinoties pasaules labākās prakses piemēriem,” vērtējis PB ekonomists Maciejs Drozds.

“Doing Business 2017” pētījums liecina, ka Latvija ir veikusi būtiskus uzlabojumus vietējā likumdošanā vairākos virzienos: ir izveidots Kredītinformācijas birojs, kas nodrošina labāku kredītinformācijas pieejamību, ir atvieglots nodokļu nomaksas process, uzlabojot tiešsaistes sistēmas uzņēmumu ienākumu nodokļu deklarācijas aizpildīšanai un darbaspēka nodokļu nomaksai.

Ikgadējais Pasaules Bankas grupas veidotais pārskats “Doing Business” analizē uzņēmējdarbības vidi ietekmējošo regulējumu, kas attiecas uz uzņēmumiem dažādos to dzīves ciklos – sākot no “start-up” fāzes līdz tādiem ikdienas darbības aspektiem kā pārrobežu tirdzniecība, nodokļu nomaksa, maksātnespējas pieteikšana. Reitinga rezultāti tiek mērīti attālumā no vadošajiem rādītājiem desmit jomās un aptver 190 pasaules valstu ekonomikas. Šī gada pārskats ir četrpadsmitais “Doing Business” reitinga sērijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Latvija Normālā? Atbildēt

    Šis reitings patiesībā parāda cik kurā valstī bankas var izslaukt. Latvija ar savu pliko pakaļu ir spējīga tomēr iepriecināt baņķierus ar salīdzinoši kolosāliem izslaukumiem.
    Pie mums pat bēru pabalstu cilvēkam neizsniedz, ja viņš nav padalījies tajā ar banku. Reāls fakts, bēru pabalsts sakarā ar mātes nāvi tika atteikts, jo cilvēkam uz to brīdi nebija atvērts konts bankā.

  2. Šos reitingus nav vērts ņemt par pilnu. Uz tiem tikai valdība un ministriju birokrāti mastrubē.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+