×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

PBK atvainojas Lietuvas iedzīvotājiem

“Pirmais Baltijas kanāls” paudis nožēlu, ka raidījums “Cilvēks un likums” aizskāris Lietuvas iedzīvotāju pilsoniskās jūtas.

“PBK ir pārliecināts, ka izpildīs jebkuru tiesas lēmumu par kanāla programmas saturu,” teikts raidorganizācijas paziņojumā. 4. oktobrī telekanāla “PBK” translētajā pārraidē “Cilvēks un likums” tika pausta nicinoša attieksme pret Lietuvas brīvības cīņām un 1991. gada 13. janvāra traģiskajiem notikumiem.


Lietuvas radio un televīzijas komisija (LRTK) nedēļas nogalē vērsās Viļņas apgabaltiesā ar lūgumu sankcionēt lēmumu uz trim mēnešiem apturēt Krievijā veidoto “PBK” pārraižu translēšanu. Komisijas locekļi iepriekš uzsvēra, ka “PBK” pārraidē “Cilvēks un likums” izskanējusi nepatiesa informācija, kas kurina nacionālās nesaskaņas un apmelo Lietuvas brīvības cīnītājus. Pārraidē tika apgalvots, ka uzbrukumā neesot bijis neviena upura, kura nāvē būtu vainojama padomju armija, un viss notikušais esot liela Lietuvas varas iestāžu provokācija.


Saistībā ar skandalozās pārraides “Cilvēks un likums” translēšanu piektdien no amata atkāpusies starptautiskā mediju holdinga “Baltijas Mediju alianse” Lietuvas biroja vadītāja Jolanta Butkevičiene. “”Pirmajā Baltijas kanālā” rādītā pārraide par 1991. gada 13. janvāra notikumiem nav savienojama ar manu Lietuvas pilsones pārliecību un vērtībām,” apliecināja Butkevičiene. “Esmu noskaidrojusi visus apstākļus, kas saistīti ar raidījuma parādīšanos ēterā, un tas, ka nenostrādāja “BMA” ētera kontroles mehānisms Latvijā, ir vienkārši nepiedodami.”


Mediju koncerns SIA “Baltijas mediju alianse” no piektdienas visās trīs Baltijas valstīs pārtrauc PBK autorprogrammas “Cilvēks un likums” demonstrēšanu ēterā. Lēmums būs spēkā līdz laikam, kamēr tiks veikts vispusīgs situācijas izvērtējums saistībā ar minēto autorprogrammu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+