×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
8. novembris, 2013
Drukāt

PBK lietu pārspēlē Drošības policijai
 – prasa izvērtēt naida kurināšanu
 (22)

Foto - LETAFoto - LETA

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pagaidām nav pieņēmusi lēmumu par Pirmā Baltijas kanāla raidījumu “Cilvēks un likums”, kurā tendenciozi atainoti 1991. gada 13. janvāra notikumi Viļņā. Padome nosūtījusi iesniegumu Drošības policijai (DP), aicinot izvērtēt, vai raidījumā nav saskatāmas nacionālo naidu kurinošas iezīmes. NEPLP pieaicinātais jurists Ilmārs Punka uzskata, ka ir pamats par to ierosināt krimināllietu. Drošības policija man atbildēja, ka saņēmusi NEPLP iesniegumu un ir uzsākusi tā izvērtēšanu.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome bija uzsākusi administratīvo pārkāpuma lietu, tomēr līdz šim lēmums nav pieņemts. Padomes priekšsēdētājs Ainārs Dimants skaidroja, ka piektdien uz administratīvā protokola noformēšanu uzaicināts PBK pārstāvis un lietvedība turpināsies. Iespējams, jautājums par PBK administratīvo sodīšanu NEPLP sēdē tiks skatīts 21. novembrī, taču, ja DP nolems ierosināt kriminālprocesu, administratīvā lietvedība tiks izbeigta, jo par vienu pārkāpumu nevar būt divas lietas.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome saņēmusi arī Lietuvas Radio un televīzijas komisijas atzinumu par raidījuma “Cilvēks un likums” pārraidi, kā arī gaida Lietuvas žurnālistikas ētikas inspektoru atzinumus. Atgādināšu, ka oktobra beigās PBK pārraidītais raidījums “Cilvēks un likums” par 1991. gada 13. janvāra notikumiem Viļņā izcēlās ar tendenciozitāti, apgalvojot, ka pie asiņainajiem notikumiem vainojami paši lietuvieši, kas izprovocējuši nemierus un esot šāvuši pa demonstrantiem no pretējo māju jumtiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. 100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.

 2. Bezmugurkaulnieki, ar Dimantu priekšgalā.
  Ko brīnāmies par tagad paludinātajām 2 bemaksas programmām? Drīz ar šādu attieksmi pat to vairs Latvijas TV nebūs.
  Kāpēc par maksu klients nevar izvēlēties 3-4 programmas, bet tdas ko klients vēlas, nevis veselus desmitus pilnīgi nevajadzigu, uzspiestu programmu par MILZU NAUDU?
  KUR PROBLĒMA, DIMANT?!

 3. Kam vajadzīga NEPLP, ja ir policija?

  • Vai ir vērts būt tik tiešam, Johan? – arī Ģenerālprokuratūra, tāpat kā NEPLP, BPK “karsto kartupeli” iemeta tieši rokās DP. Vai tiešām Jūs līdz ar to jautāsit – “kam vajadzīga Ģenerālprokuratūra?” Neiesaku!

 4. Kaut ko tik prātam neaptveramu, apkaunojošu, pazemojošu un NEPIEDODAMU var safabricēt sevišķi nelietīgi cilvēki apgalvojot, ka LIETUVIEŠI PAŠI VAINOJAMI SLEPKAVĪBĀS PRET SAVU TAUTU!? TAS IR NONSENSS!!! Aculiecinieki un uzņemtie kadri liecina pilnīgi KO CITU… TO TAČU REDZĒJA VISA PASAULE! Un ARĪ RĀDĪJA LATVIJAS TELEVĪZIJA?TIe kadri vēl tagad ir acu priekšā…TĀS BIJA ŠAUSMAS, KAD SLPEKAVOJA NEVAINĪGUS CILVĒKUS!???!!??…Kas te vēl NEPLP pr-tājam A.Dimantam ko skaidrot? Un nevajag melot, ka ierakstu nebija iespējams redzēt un tad laist ēterā!? Dimanta kungs, vai Jūs pats tam ticat? Tā bija tieša lietuviešu tautas visbriesmigākā pazemošana no Latvijas puses! MAN KAUNS brāļu lietuviešu ciešanu priekšā…

 5. zinot,ka dp strada bijussie cekisti un padomju okupantu atvases tad atbilde buus,ni riba,ni mjaso

 6. pārtraukt LATTELEKOM “pakešu” sistēmu – man jāmaksā par manai valstij naidīgu programmu. Kāpēc es nevaru izvēlēties, kurus kanālus abonēt? Pie man pieņemamiem kanāliem sapakoti visādi draņķi, kas nekādi nevarētu atbilst Patērētāju tiesību aizsardzības likumam.

 7. esmu dzīvojis brīvās Latvijas laikus,esmu piedzīvojis padomju laikus un vissliktāk jūtos pašlaik.Sajūta,ka dzīvoju valstī starp fašisteliskiem nacionālistiem.Esmu latvietis paaudžu paaudzēs.

  • Jocīgi gan nav ka neesi pārdzīvojis PSRS okupacijas režīmu . Vai tu esi audzis mucā un pa spundi barots vai veikls sarkanais komunists, kas prot veikli kažokus mainīt .Tiem Kremla sulaiņi NEPLP ir dievekļi .

 8. Āzis par dārznieku .

 9. NEPAL jau sen bija jādod savs izvērtējums padomju izdzimteņu demagoģijai.

 10. Sarosītu internacionālistu dimantu patriekt cūkas ganīt , jo tas ka parazīts sēž uz latvju tautas kakla .

 11. Dimants un viņā banda ir Maskavas kalpi un daudz pretīgaki ,ka SC žīda ābrama Kremļa sulainis . Tikai ātrāk patriekt odžu midzeni NEPLP

 12. NEPL sorosa stutētāji cenšas laipot,, par vainīgajiem un atbildētājiem novirzīt citus. Man ir sajūta ka iznākumā būs tikai čiks, kādi 1500 latu administratīvais sods, ne BPK slēģšana. Ir skaidri redzams, ka lielākajai daļai no NEPLa locekļiem raustās tūplis. Iespējams, ka vēl var šo jautājumu mīkstināt “aploksnes”.

 13. Neko citu nevarēja sagaidīt no tās “pļāpu kules” – Dimanta. Tipiskais “letiņš”!; varbūt, vajadzēja, vispirms, pajautāt, ko Kremlis domā… Domāju, ka nekas no visas tās lietas nesanāks, bet leišiem jau būtu iespēja aizliegt PBK pārraides savā teritorijā uz visiem laikiem, uzspļaujot uz to, ko saka NEPLP un Latvijas DP.

 14. Bija Kļockins, vecs komunists, nu saprotami, kāpēc cīnījās Maskavas pusē. Tagad Dimants, un atkal tas pats. Vai kāds cilvēks zina, ko darīt? Vēlēšanas. Ko ar tām partiju listēm var iesākt. Kas viņiem izdevīgi, tādus iedrukā. Velc strīpu vai krustu, tas pats iznākums.

  • Ļoti jāpiedomā, kurš nu ir to krustiņu pelnījis, kura partija ir tā visgodīgākā, par kuru politiķi varētu galvot tāpat kā par sevi. Tādas NAV!!!

 15. Ja grib kādu lietu norakt un izgāst, to jāiedod NEPLPam!

 16. Bet protams, pašam tad bikses trīc, bail, ka tikai kāds neapvainojas.

Draugiem Facebook Twitter Google+